Ляшко у Волочиську: мораторій на газ та індустріальний парк на базі заводу “Мотор Січ”

У рамках постійних зустрічей з виборцями лідер Радикальної партії і народний депутат Олег Ляшко відвідав місто Волочиськ Хмельницької області. Тут він поспілкувався з робітниками і керівництвом машинобудівного заводу «Мотор Січ». Попри суттєвий відтік кадрів цей завод зберіг статус одного з провідних підприємств світу і єдиним в Україні з розробки, випробування, супроводу в експлуатації та ремонту 55 типів і модифікацій економічних та надійних авіаційних турбореактивних, турбовальних і турбовентиляторних двигунів для 61 виду літаків, вертольотів цивільної, транспортної та військової авіації, а також промислових газотурбінних установок на їх базі.

На думку Ляшка, драконівськими цінами на природний газ держава створила неконкурентні умови для своїх промисловців.

“Ось волочиський «Мотор Січ» вимушений платити 16 тис. грн за тисячу кубометрів газу. Як можна конкурувати на зовнішніх ринках з такою ціною на газ, яка закладається у собівартість виготовленої продукції? Фактично – це деіндустріалізація і скорочення робочих місць. Водночас ціни на газ треба знижувати, щоб платити робітникам вищі зарплати і мати конкурентну продукцію”, — вважає Ляшко.

Лідер Радикальної партії закликав людей 31 жовтня долучатися до протестної акції під стінами Кабміну з вимогами накладення мораторію на підвищення цін на природний газ.

За його словами, щоб здешевити вартість природного газу, влада повинна спростити умови відведення земельних ділянок для видобутку газу, запровадити нульову рентну ставку на видобуток газу з нових свердловин.

“Справжня ціна українського газу в кінцевого споживача має бути не більше 4 грн/куб. м, а не 8,5 грн/куб. м, як сьогодні”, — додав Ляшко.

Окремо нардеп заявив, що цьогоріч за його ініціативи волочиський завод «Мотор Січ» отримав держзамовлення на виробництво двигунів до пожежних гелікоптерів. Ціна питання — 450 млн грн.
Крім цього, політик виступив за відродження внутрішніх авіаційних перевезень, скасувавши ПДВ на авіаційне перевезення, а також запровадити державне замовлення на виробництво українських літаків для перельотів у середині країни.

Колишній гендиректор Маріупольського металургійного комбінату ім. Ілліча Юрій Зінченко, який приєднався до Радикальної партії, на зустрічі з волочиськими промисловцями заявив, що в Україні відсутня системна політика щодо захисту інтересів стратегічних підприємств країни.

“Чому важливо для України купувати гелікоптери власного виробництва, а не брати французькі, які були у використанні? Річ утім, що всі європейські країни йшли саме таким шляхом, запровадивши фінансову підтримку своїх стратегічних підприємств. Це давало змогу їм бути конкурентними. Бо вони добре засвоїли правило, що будь-яка економіка тримається на великих підприємствах”, — зазначив він.

Приємною несподіваною стала заява від лідера Радикальної партії про те, що на базі машинобудівного заводу «Мотор Січ» у перспективі можна буде створити індустріальний парк.

“Сьогодні на виході з парламенту мій законопроект про індустріальні парки. Вважаю, що можемо створити на базі волочиського машинобудівного заводу «Мотор Січ» індустріальний парк. Що це дасть? Підприємство на п’ять років звільняється від сплати всіх податків з одною вимогою — мінімальна зарплата повинна становити 15 тис. грн. Також у виграші залишається держава, яка з цих 15 тисяч одержує солідні податки та збори, у тому числі до Пенсійного фонду. Таким чином, відроджуватиметься економіка”, — переконаний Ляшко.

Крім цього, народний обранець пропонує звільнити промислове виробництво від сплати податку на нове технологічне обладнання.

“Якщо хочете сьогодні модернізуватися і закупити нові верстати, необхідно сплатити до бюджету 20% ПДВ і до 10% – імпортного мита. Я виступаю за скасування цих податків, які дозволять осучаснити обладнання. Це називається політикою дирижизму, яку свого часу у Франції проводив  Шарль де Голль. Франції знадобилося 15 років після Другої світової війни, аби посісти лідируючі позиції за рівнем економіки в Європі”, — пояснив політик.

Владислав Бойчук.

На правах реклами.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 3

  1. А Олежке в Волочиске
    за слова критические,
    подарили на Моторе
    агрегат автоматический

  2. Губошлеп !

  3. Та ты шо!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.