Саперів з Хмельниччини визнали кращими у міжнародних змаганнях з протидії вибуховим пристроям

Військовослужбовці Центру розмінування Головного управління оперативного забезпечення Збройних Сил України повернулися з міжнародних навчань «Ardent Defender – 2018», які з 1 по 19 жовтня пройшли на канадській військовій базі «Борден», що у місті Міфорд, в штаті Онтаріо, повідомляє у Фейсбук Андрій Агєєв.

Метою міжнародних навчань, участь в яких взяли військовослужбовці з більше ніж 20 країн, було відпрацювання повного циклу протидії загрозам від вибухових пристроїв у комбінованому, міжвідомчому, багатонаціональному та громадському середовищі, фокусування на ефективне управління на оперативному і тактичному рівнях, максимальному зменшенні загрози від вибухонебезпечних предметів у контексті операцій з підтримання миру.

З української сторони у навчаннях взяли участь начальник відділення підготовки з пошуку та знешкодження СВП Центру майор Андрій Романович, інструктор відділення підготовки з пошуку та знешкодження СВП Центру лейтенант Андрій Фомов та інструктор відділення спецпідготовки загону спецпідготовки Центру молодший лейтенант Микола Лобода.

Слід відзначити, що за плечима цих офіцерів не одна ротація в район проведення ООС (АТО), участь у різноманітних міжнародних тренінгах, миротворчих операціях під егідою НАТО та ООН, всі вільно володіють англійською мовою.

« Українські сапери вперше беруть участь у міжнародних навчаннях такого масштабу, – підкреслив начальник Центру розмінування полковник Володимир Родіков. – Вдвічі приємніше, що першопрохідцями стали саме наші – з Центру розмінування. Крім великої кількості учасників заходу, які впродовж трьох тижнів мали змогу поділитися своїм досвідом в галузі розмінування, навчання «Ardent Defender – 2018» приваблювало ще й тому, що вони чи не єдині у світі пропонують детальне, реалістичне й всеосяжне тренування в усіх аспектах протидії вибуховим загрозам. А звідси – вдосконалення вмінь та навичок, які знадобляться саперу як у миротворчих операціях так і на полі бою, – переконаний начальник Центру.

А завершували програму навчань змагання з визначення найкращої групи з протидії вибуховим пристроям. За результатами змагань одностайним рішенням суддів переможцями визнано українських саперів. Тож вітаємо хлопців і бажаємо їм вдосконалення набутих знань й навичок та подальших звершень у такій нелегкій але почесній професії.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Один коментар

  1. Молодці !!!! Браво!!! Пишаємося Вами!!! Володимире Родіков – Ви молодець, це велике досягнення!!! Ви славно продовжуєте традиціі українських саперів!! Так тримати!! Щасти Вам!!!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.