На Хмельниччині кожна сота родина мешкає у новобудові, решта – у старому та аварійному житлі

Кожна п’ята родина Хмельниччини мешкає в житлі, побудованому ще в п’ятидесятих роках і раніше, кожна третя – у 60-х роках; майже 40% родин мешкають у житлі, збудованому в 1970–1980 роках. У нових будівлях, зведених у 2001 році і пізніше, проживає лише кожне соте домогосподарство області.

Про це свідчать відомості вибіркового обстеження умов життя домогосподарств, що проводиться органами державної статистики.

Фото НГП

Крім цього, 38% родин мешкають у трикімнатних оселях, третина – у двокімнатних, кожне п’яте домогосподарство займає житло з чотирьох та більше кімнат.

Водночас сім родин із ста мешкають в однокімнатних помешканнях, причому в третині з них тісняться домогосподарства, в складі яких по три особи і більше.

Як свідчить опитування, майже дві третини населення нашої області проживає в перенаселеному житлі. Кожне третє домогосподарство тісниться в помешканнях, де розмір житлової площі на одну особу нижче санітарної норми (13,65 кв. м), а в кожній сьомій родині взагалі на одну особу припадає менше 9 кв. м.

Загалом, на території області налічується майже 476 тис. домогосподарств, що становить 3% від загальної кількості в Україні.

Переважна більшість родин Хмельниччини (94%) має окреме житло – окрему квартиру чи будинок. Три домогосподарства із ста займають частину індивідуального будинку, два із ста – мешкають у гуртожитках.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 2

  1. Погіршує ситуацію Закон України , що регулює податок на розкіш. Українці не дуже то намагаються сплачувати податок за проживання у квартирах площею понад 60 кв.
    метрів та будинках понад 120 квадратів. Звичайно, що у Хмельницькому активне житлове будівництво припадає на 70-ті – 80-ті роки минулого століття. Мкр Озерний зведений саме у цей час. Нині про це можна лише згадувати. А загалом, судячи зі статистичних даних Хмельницький повертається за рівнем забезпечення житлом у 30-ті -50-ті роки. А нинішня влада практично не здатна змінити цю ситуацію. Навіть в обіцянках зникло ще у 90-ті роки.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.