За місяць на Хмельниччині суттєво подорожчала вартість проїзду в таксі, маршрутках, впали у ціні залізничні перевезення

Ціни на споживчому ринку Хмельницій області у вересні порівняно з попереднім місяцем зросли на 1,7%, з початку року – на 5,4%.

Як повідомляє Головне управління статистики в області, на споживчому ринку області у вересні 2018р. ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1,2%.

Найбільше (на 17,1%) подорожчали яйця. На 8,5-3,2% підвищились ціни на м’ясо птиці, молоко, хліб, макаронні вироби, сметану, на 2,8-0,9% – на сало, продукти переробки зернових, сири, безалкогольні напої, рис, кондитерські вироби з борошна та цукру, кисломолочну продукцію, вершкове масло.

Водночас на 7,6% подешевшали фрукти, на 2,1-0,1% – овочі, майонез, соняшникова олія, риба та продукти з риби.

Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби зросли на 0,2%, зокрема, на тютюнові вироби – на 0,6%, алкогольні напої, навпаки, подешевшали на 0,3%.

Сезонне підвищення цін на одяг і взуття становило 6,6%: на одяг – 7,2%, взуття – 6,1%.

На зростання цін (тарифів) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива на 0,1% вплинуло подорожчання товарів і послуг з утримання та ремонту житла – на 1,3%, оренди житла – на 0,8%.

У сфері охорони здоров’я ціни підвищились на 0,7%, що зумовлено подорожчанням фармацевтичної продукції на 0,8%.

Підвищення цін на транспорт у цілому на 3,6% головним чином зумовлено подорожчанням палива та мастил на 5,4%, транспортних послуг – на 5,2%. Серед транспортних послуг зросла вартість проїзду у міському транспорті на 21,4%, таксі – на 17,5%, міському маршрутному таксі – на 15,6%. Разом з цим проїзд залізничним пасажирським транспортом подешевшав на 3%.

У сфері зв’язку приріст цін дорівнював 1,9%. Вдруге з початку року відбулось підвищення тарифів на поштові послуги, яке у вересні становило 28%. Крім того, на 1,5% подорожчали послуги мобільного зв’язку.

З початком навчального року плата за отримання вищої та середньої освіти збільшилась відповідно на 10,8% та 8,3%, за навчання на курсах – на 15,7%. Загалом у сфері освіти ціни зросли на 9,2%.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Один коментар

  1. Спасибо кормчему. Живём в шоколаде.
    Слава Украине!!!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.