В Україні вже розпочалося будівництво 38 нових сільських амбулаторій. А взагалі мова йде про будівництво 512 нових амбулаторій. В розрізі регіонів їх кількість різна. Найбільше, у Хмельницькій — 27, Львівській — 47, у деяких областях по 25-30 проектів. Про це повідомляє Хмельницька ОДА з посиланням на міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадія Зубка.
Робоча група «Медична рада реформ», яка працює на Хмельниччині, сформовала план спроможної мережі надання ПМД населенню області.
Відповідно до цього плану в області буде сформовано 197 територій доступності, в яких функціонуватиме 1043 місця надання ПМД, у т.ч. 99 амбулаторій групової практики, 109 амбулаторій монопрактики та 835 ФАП(ФП).
За кошти субвенції державного бюджету місцевим бюджетам на розвиток системи охорони здоров’я в сільській місцевості передбачено побудувати за новітніми технологіями на загальну суму 164 млн. 859,9 тис. грн. 10 нових амбулаторій у 8 районах:
по 2 – у Білогірському (с. Квітневе та с. Залужжя) та Кам.Подільському (с. Вихватнівці, с. Шутнівці),
по 1 – у Віньковецькому (с. Петрашівка), Городоцькому (с. Пільний Олексинець), Дунаєвецькому (с. Рахнівка), Красилівському (с.Чернелівка), Новоушицькому (с. Глібів), Ярмолинецькому (с. Перегінка)
та 17 будівель для діючих амбулаторій у 12 районах:
по 3 – у Хмельницькому – с. Гвардійське, с. Розсоша, с. Лісові Гринівці,
по 2 – у Полонському (с. Березна та с.Котелянка), Чемеровецькому (с. Вільхівці, с. Сокиринці), Шепетівському (с. Корчик, с. Судилків) та
по 1 – у Волочиському (смт. Війтівці), Городоцькому (с. Купин), Деражнянському (с. Зяньків), Дунаєвецькому (с. Балин), Кам.Подільському (с. Голосків), Летичівському (с. Ново-костянтинів), Старосинявському (с. Пилява), Теофіпольському (с. Святець).