Уляна Ткаченко: «Нарікань до роботи депутатів нашої фракції в обласній раді у мене немає»

У вересні на сесії Хмельницької обласної ради було оголошено інформацію про те, що Уляну Ткаченко обрано головою фракції партії “За конкретні справи”. На цій посаді вона замінила Вадима Лозового, котрий очолив Хмельницьку ОДА.

Народилась Уляна Ткаченко 1987 року  у родині вчителів. Після школи, яку закінчила на відмінно, вступила на історичний факультет Одеського національного університету імені І. І. Мечникова.

Трудову діяльність розпочала у компанії «Епіцентр К». За три роки зробила стрімкий кар’єрний ріст: від продавця непродовольчих товарів – до асистента голови товариства.

З грудня 2012 р. Уляна Ткаченко працює помічником народного депутата України Олександра Гереги у 192-му виборчому окрузі Хмельницької області (Городоцький, Дунаєвецький, Чемеровецький і Ярмолинецький райони), зосереджуючи зусилля в Дунаєвецькому районі.

З листопада 2015 р. – депутат Хмельницької обласної ради від політичної партії «За конкретні справи». А, фактично, з серпня цього року. – голова депутатської фракції політичної партії “За конкретні справи” Хмельницької обласної ради.

 

– 27 вересня цього року на сесії обласної ради було оголошено інформацію про те, що Вас обрано головою фракції партії “За конкретні справи”. Чи плануються зміни у роботі фракції?

– Фракція «За конкретні справи» у Хмельницькій обласній раді найбільша за чисельністю і водночас є злагодженим колективом однодумців. Нас усіх об’єднує спільне бачення розвитку Хмельниччини, тому, якщо і виникають якісь дискусії у процесі голосування, завжди знаходиться спільний знаменник. Вносити якісь кардинальні зміни у злагоджену роботу фракції я, звичайно, не буду. Можливо, ми передивимось склад комісій, і там, де ще дозволяє квота, зайдуть наші люди. Можливо, переглянемо роботу депутатських груп, аби зробити їх більш дієвими.

У цілому якихось питань чи нарікань до роботи депутатів нашої фракції у мене немає. Переконана, що такою ж злагодженою наша робота буде й у подальшому.

– На останній сесії депутати обласної ради підтримали нове Положення про конкурс на посаду керівника комунального закладу загальної середньої освіти. Під час обговорення депутат Іван Гладуняк з голосу вніс своє доповнення, яке у підсумку було підтримано. Скажіть, як ця правка впливатиме на конкурсний добір кандидатів?

– Взагалі я категорично проти внесення у порядок денний роботи сесії якихось правок чи доповнень з голосу. Адже будь-яке доповнення потребує юридичної, економічної чи іншої оцінки, обґрунтування. А  зробити це під час напруженої роботи сесії іноді важко. Більше того, досвід показує, що такі нашвидкоруч проголосовані доповнення можуть привести до непередбачуваних наслідків.

Що стосується цього конкретного доповнення, то маю певну засторогу. Ми розуміємо, для чого ця пропозиція була внесена. Однак вважаю, що зводити особисті стосунки у сесійній залі неприпустимо. Більше того, відкриття кримінального провадження не є доказом винуватості людини. На це є безліч прикладів. Людина, йдучи на конкурс, подає довідку про відсутність судимості. Цього, вважаю, достатньо.

– За Вашою оцінкою, наскільки сьогодні якісний підбір кваліфікованих керівників комунальних закладів обласної ради?

– У своїй депутатській роботі ми зіштовхнулися з тим, що існує серйозний брак кадрів на роботу у комунальні заклади, особливо на периферії області. Ми робили депутатський запит на навчальні заклади нашої області з метою дізнатись, скільки випускників сьогодні працює у державних чи комунальних закладах. Навіть поверхневий аналіз показує, що реально працевлаштовані лише одиниці. Це вражає, адже держава, суспільство витрачає кошти на підготовку фахівця, маючи надію, що він працюватиме на державу. А в результаті, отримавши диплом, фахівець йде у комерцію. А ми відміняємо конкурси на посади у зв’язку з відсутністю претендентів.

Інше питання, якщо навіть і є кандидати, то яка їх професійна придатність?  Кадрова робота – це робота не одного року. Сьогодні ми маємо наслідки того, що не опрацьовувалося попередніми роками. Але, якщо упустити це питання ще й сьогодні, то завтра буде ще гірше. Тому наша фракція знає цю проблему і намагатиметься систематично її вирішити, аби не було соромно подивитись в очі нашим наступникам.

 

– Ви є помічником на платній основі нардепа від Хмельниччини Олександра Гереги. Розкажіть, як відбувається його комунікація між депутатами ради з фракції “За конкретні справи”?

– Олександр Герега – відкрита людина і звернутись до нього особисто може кожен депутат фракції. Звичайно, що я, як помічник, систематизую певні звернення тощо. Але хочу відзначити, що диктатури у нас не має. Ми спільно обговорюємо рішення, якісь позиції, кожен наводить власні аргументи. Тому такого, що нам хтось наказує щось робити просто не може бути. У процесі дискусії чи обговорення ми можемо звернутись за порадою. Таке буває.

– Теперішній склад ради часто критикує Стратегію регіонального розвитку Хмельницької області на 2011-2020 роки як документ, який не відповідає сучасності. Зокрема, у ньому відсутній розділ про децентралізацію. Що з ним треба зробити: чекати 2020 року і прийняти нову Стратегію чи вносити зміни до діючої?

– Стратегія регіонального розвитку Хмельницької області – це документ, який одним із перших ретельно проаналізували депутати нашої фракції, залучивши необхідних фахівців. Вадим Лозовий, як голова профільного комітету неодноразово підіймав це питання перед Департаментом економіки, пропонував допомогу. Але ініціативи з боку керівника Департаменту щодо внесення змін чи підготовки нового документа проявлено не було.

Особисто я вважаю, що Стратегію регіонального розвитку Хмельниччини слід обов’язково переглянути та оновити. Як, до речі, ще й цілий ряд інших програм. Тобто наблизити їх до реалій життя, зробити їх робочими, а не існуючими лише на папері.

– Колишній очільник фракції «За конкретні справи» вадим Лозовий, сьогодні є головою ОДА та представляє інтереси Президента в області. Наближаються президентські вибори, а згодом і парламентські. Чи не боїтеся, що партію «За конкретні справи» ототожнюватимуть з БПП?

– Партія «За конкретні справи», про що неодноразово наголошував наш лідер, є регіональною партією. Це не має нічого спільного з загальнонаціональною політикою. Якщо ми визначаємся з підтримкою якогось кандидата, то це не означає, що ми маємо з кимось злитися, чи розпуститися. У нашій партії є чудовий актив, є немалий перелік зроблених справ, виборчих успіхів. Тому у планах лише якісне зміцнення та розширення.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 2

  1. Прости..Господи продавець непродовольчих товарів… А по районах депутати або алкаші, або продажні морди.

  2. Сумно, дуже сумно!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.