Вдова військового з Хмельницького, який підірвався на міні у зоні АТО, хоче через суд стягнути з Росії 180 тис. євро

До Хмельницького міськрайонного суду надійшов позов до Російської Федерації про стягнення моральної шкоди в розмірі 180 тис. євро.

За відомостями прес-служби суду, звернулась вдова загиблого військовослужбовця в своїх інтересах та інтересах двох малолітніх дітей. На обгрунтування вимог позивачка зазначила, що  чоловік в червні 2015 року, виконуючи бойове завдання під час розвідки місцевості поблизу с. Опине Ясинуватського району Донецької області натрапив на мінне поле та підірвався. Військовий отримав травми не сумісні із життям.

Рішенням Хмельницького міськрайонного суду за квітень 2017 року  встановлено факт загибелі чоловіка позивачки при виконанні обов’язку  військової служби із захисту Батьківщини  в с. Опитне Ясинуватського району Донецької області внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України.

Хмельничанка вказує, що є загальновідомим факт  військової агресії Російської Федерації проти України, в результаті чого загинув її чоловік, тож саме Російська Федерація повинна нести відповідальність за військові дії, в результати якої гинуть Українці, і саме з цієї країни  слід стягнути моральну шкоду на її користь, завдану загибеллю чоловіка та батька.  Позивачка вказує, що втратила сенс життя через загибель чоловіка та віру в майбутнє.

Визначаючи розмір спричиненої їй моральної шкоди, жінка керувалась практикою  Європейського суду з прав людини з аналогічних питань, зокрема рішення: «Хачукаевы против Росии», «Сагаева и другие против Росии»,  «Исламова против Росии».

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.