До 2050 року Кам’янець-Подільський повність перейде на відновлювані джерела енергії

Кам’янець-Подільський, Чортків, Житомир та Львів затвердили повний перехід на відновлювані джерела енергії до 2050 року.

Про це повідомляє DW.

Відповідний меморандум ці міста підписали з громадською організацією 350.org.

Нові енергетичні плани і кліматичні стратегії міста інтегруватимуть у вже існуючі програми. Участь у цій угоді дасть містам доступ до міжнародних фондів, які допоможуть фінансувати перетворення.

Регіональна координаторка організації 350.org Світлана Романко нагадує, що у світі є міста, які вже перейшли повністю на “зелену” енергію – швейцарський Базель, ісландський Рейк’явік, американський Барлінгтон, і ще десятки таких, які “на фінішній прямій”.

“Електричний транспорт, будівлі з адаптованих матеріалів, з нульовими викидами, сонячні колектори на дахах, вітрові електростанції на доступних місцях, теплоенергоцентралі, переобладнані під біопаливо, LED-освітлення вулиць”, – так описує вона ідеальний вигляд міста зі 100-відсотковою відновлюваною енергетикою.

У тому, що українські міста-учасники меморандуму, зможуть повністю перейти на “зелену” енергетику, хай навіть за 30 років, сумнівається еколог групи “Охорона довкілля” “Реанімаційного пакету реформ” Алла Войціховська. Вона переконана, що Львову бракує необхідних ресурсів.

“Відновлювані джерела – це ГЕС, вітрові, сонячні електростанції. ГЕС – відпадають, у нас – немає річок. Вітрові станції – теж малоймовірно, у Львові немає таких місць. Єдина надія – на сонячні батареї. Але це економічно вигідно ставити на багатоповерхівках в новій частині Львова, а не старій”, – каже вона і переконує, що ці плани занадто амбітні: навіть європейські міста поки розраховують лише на 50% чистої енергії

Подібну угоду українські міста вже підписували. “Угоду мерів”, яка зобов’язує підвищувати енергоефективність та зменшувати викиди вуглецю на 20 відсотків, погодив 181 населений пункт України, але в силу місцевих проблем не всі її виконують.

Але навіть попри те, що цілі виглядають нереальними, меморандум однаково корисний містам, визнає Войціховська.

“Навіть якщо вдасться досягти кількох відсотків – це теж, хай і малий, результат. І, можливо, це стане стимулом розвиватись в цьому напрямку далі”, – стверджує еколог.

Нагадаємо, раніше у Нацкомісії повідомили, скільки в Україні запущено “зелених” електростанцій.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 3

  1. трохи смішно. А от Полонне до 2150 року запустить космодром!

  2. Нащо нам ті відновлювальні джерела. Ми з 1980 перейшли до комунізму.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.