Депутати Хмельниччини готові виправити помилку по школі “Славутинка”. Питання, чи буде кворум

Сьогодні більшість депутатів Хмельницької облради під час засідань постійних комісій визнали, що на минулій сесії не до кінця були поінформовані у питанні перейменування закладів освіти інтернатного типу. А тому 14 червня скасували початкові класи у Кам’янець-Подільській спеціалізованій школі-інтернат І-ІІІ ступенів «Славутинка».

“Необхідно ухвалити таке рішення, яке задовольнило б депутатів, колектив навчального закладу та батьків. Не можна у 210 школярів забирати початкові класи”, – наголосив член депутатської фракції Радикальної Партії Ляшка Олександр Дехтярук.

Керівник фракції ВО “Свобода” Анатолій Панчук зазначив, що його однопартійці голосуватимуть за проект рішення, винесений департаментом освіти і підтриманий профільною комісією ради. Він має на меті трансформацію школи-інтернат у ліцей  І-ІІІ ступенів з частковим утриманням за кошти обласного бюджету.

Депутат-“герегівець” Людмила Коваль порадила колегам ретельніше підходити до аналізу проектів рішень, аби в майбутньому уникнути подібних помилок.

Директор обласного департаменту освіти і науки Олег Фасоля наголосив, що позиція його відомства залишається незмінною – у «Славутинці» варто залишити початкові класи.

Виконуюча обов’язки директора Кам’янець-Подільської спеціалізованої школи-інтернат Олена Козлова у розлогій доповіді повідомила депутатам, що комунальний заклад відвідує 56% учнів, котрі виховуються у соціально вразливих категоріях населення. Зокрема. 106 школярів мешкають у малозабезпечених сім’ях, 76 – у багатодітних, 13 – в сім’ях учасників бойових дій.

І додала: «Славутинка» на 42% фінансується за рахунок освітньої субвенції, близько 12% становлять, так звані батьківські кошти. Решту грошей дає обласний бюджет.

Заступник директора департаменту фінансів ОДА Олексій Петричук, відповідаючи на запитання обранців стосовно того, що буде, якщо залишити все як є, заявив: збільшиться вартість утримання одного учня “Славутинки” на 14,3% – до 50,7 тис. грн на рік. Натомість економія обласного бюджету становитиме 3,5 млн грн. Плюс цей заклад недоотримуватиме 4,4 млн грн освітньої субвенції. Наразі видатки на утримання школи-інтернат “Славутинка” становлять 17,4 млн грн.

Разом з тим, під час сьогоднішнього спільного засідання трьох постійних комісій з питань бюджету та фінансів; економічного розвитку, промисловості, підприємництва, енергетики, транспорту та зв’язку; законності, протидії корупції, регламенту, депутатської діяльності та місцевого самоврядування показовим стало відсутність кворому. Так, двом з трьох комісій браквало достатньої кількості депутатів для ухвалення рішення комісії.

Також не прийшли на засідання комісій голова облради Михайло Загородний, голова облдержадміністрації Вадим Лозовий, голова бюджетної комісії Іван Гладуняк.

Остаточне голосування по спірному питанні заплановане на 12 годину дня 13 липня.

Як писав НГП, раніше Міносвіти заявило, що початкові класи у школі-інтернат “Славутинка”, ліквідували неправомірно.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.