Ефект “правки” Гладуняка

Почали за здравіє, кінчили за упокой. Нас тупо розвели, не стримував емоцій один із депутатів Хмельницької обласної ради. Його прозріння наступило через кілька днів після 14 червня, коли власне відбулася сесія обласної ради.

Саме пленарне засідання не віщувало скандальності: десяток депутатських запитів, які перекидаються з сесії на сесію; кадрові призначення; інформація стан дорожньої галузі та традиційні політичні звернення до центральної влади. Насправді ж бомбою уповільненої дії виявилося питання “Про перейменування закладів освіти об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Хмельницької області”.

Тут ішло 11 закладів інтернатного типу, яким влада змінювала вивіски, тим самим адаптуючи їх до норм законодавства. Із цього переліку найбільше дісталося Кам’янець-Подільській спеціалізованій школі-інтернат І-ІІІ ступенів “Славутинка”. Лише одним голосуванням депутати створили у навчальному закладі патову ситуацію, після якої 210 учнів початкових класів мають шукати інше місце для одержання освіти.

Як різали “Славутинку”

Первинний проект рішення, підготовлений профільним департаментом ОДА, передбачав трансформацію кам’янець-подільської школи-інтернат І-ІІІ ступенів у ліцей зі збереженням ступенів.

Школа-інтернат І-ІІІ ступенів “Славутинка”. Фото НГП

“Із самого початку ми наполягали на перетворенні школи-інтернат І-ІІІ ступенів “Славутинка” на ліцей І-ІІІ ступенів. Ця зміна повністю відповідає духу нового закону про освіту. Під час засідань постійних комісії облради у депутатів не виникало жодних питань”, — зауважив у коментарі НГП директор департаменту освіти і науки облдержадміністрації Олег Фасоля.

Школа-інтернат І-ІІІ ступенів “Славутинка”. Фото НГП

За його словами, неочікувано під час бюджетної комісії її голова Іван Гладуняк наполіг забрати у “Славутинки” I ступень. Він пояснив, що за рахунок коштів обласного бюджету не потрібно утримувати початкову школу, тобто 1-4 класи.

З протоколу бюджетної комісії №25 від 7 червня дізнаємося, що на розборі спірного питання були присутні десять депутатів-членів комісії (Гладуняк І.В., Дехтярук О.М., Коваль Н.М., Лебединський В.В., Саланський А.М.,  Смаль Ю.В., Цуглевич Я.М, Іващук С.П.,  Микульський С.В., Дячук М.М.) та голова ради Михайло Загородний з першим своїм заступником Неонілою Андрійчук. Після обговорення обранці одностайно вийшли з пропозицією до обласної державної адміністрації — внести зміни до пункту 1 Додатку 2, запропонованого проекту рішення, виклавши нову назву закладу у такій редакції: “Кам’янець-Подільський ліцей ІІ-ІІІ ступенів “Славутинка” Хмельницької обласної ради”.

Далі “правка” Гладуняка зайшла підтримку серед президії обласної ради і, як оновлений проект рішення, опинилася у сесійній залі.

Подвійну позицію на сесії зайняла голова освітянської комісії, депутат від Об’єднання “Самопоміч” Інна Ящук. З одного боку, вона погодилася на ліквідацію початкових класів у “Славутинці”, з іншого — висловила цьому застереження.

“Я хочу, щоб ми проголосували за поступове виведення початкової школи тому, що зараз похапцем може вийти так, що завтра 210 сімей не знатимуть, куди направити на навчання своїх дітей”, — сказала вона.

Виступ стурбованої колеги одразу потушив пан Гладуняк. Він звернув увагу, що “треба діяти за законом про освіту і не придумувати новел до законів і реформ, які здійснює уряд”.

“На президії було домовлено, що виписуємо назву — ліцей ІІ-ІІІ ступенів. Для цього є департамент освіти, управління комунальної власності і насамперед закон. Тому що, маємо “досвід”, коли приїхали до “Славутинки” і одержали суттєву проблему, яку більшість депутатів мали можливість пояснювати в НАБУ”, — заявив Іван Васильович.

Він додав, що обласний бюджет витратив на кам’янець-подільську школу-інтернат понад 60 млн грн.

Модератор сесії, голова ради Михайло Загородний вважав, що “Славутинка” має рівнятися на інші навчальні заклади обласної ради на кшталт славутського і хмельницького ліцеїв. І запропонував на цій сесії виправити голосування 2014 року, коли кам’янець-подільська загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів №2 стала спеціалізованою школою-інтернат І-ІІІ ступенів “Славутинка”.

Михайло Загородний. Фото Віталія Тараненка

“Сьогодні знімаємо I ступень, а через певний проміжок часу заберемо II ступень і приведемо до відповідності, що всі ліцеї будуть III ступенів”, — зазначив голова облради.

У підсумку 52 із 64 депутатів проголосували “за” ліквідацію початкових класів навчального закладу у Кам’янці-Подільському.

Головний освітянин краю переконаний, що виконання рішення сесії у такому вигляді, як ухвалили депутати 14 червня, тягне за собою ряд проблем.

“По-перше, якщо дитина розпочала навчання у класі з поглибленим вивченням іноземної мови, то вона повинна його завершити. Теоретично, міські школи Кам’янця-Подільського могли б узяти частину цих дітей. Але, що робити 60% учням “Славутинки”, котрі доїжджають з малокомплетних навчальних закладів району, аби здобути якісну освіту? По-друге, спеціалізована школа-інтернат уже зарахувала 62 учня до першого класу, які підуть 1 вересня цього року. Як бути з ними? Переконаний, що не можна так рубати з плеча”, — наголосив Фасоля.

Математика від Козлової

Одна з місцевих газет Кам’янця-Подільського оригінально відреагувала на сесійне рішення Хмельницької облради, опублікувавши статтю “Рубають початкову чи Козлову?” У ній журналіст Наталія Яцемірська стверджує, що “після необдуманого депутатського рішення 210 учнів початкової школи мають знайти не просто інший заклад, а поглибленої спеціалізації, в якому будуть навчатися, хоча всі вони наразі, відповідно до наказу по школі, зараховані у “Славутинку”… Без роботи залишаться і 28 педагогів, адже вакансії в інших школах заповнюються завчасно, до початку навчального року”.

“Незалежний громадський портал” надав можливість виконуючій обов’язки директора Кам’янець-Подільської спеціалізованої школи-інтернат Олені Козловій викласти власну точку зору стосовно цієї ситуації. За її словами, утримання одного вихованця по школі  становить 38 тис. грн на рік. Це — найменша сума утримання серед інших обласних закладів освіти (в славутському ліцеї — 40 тис, в Хмельницькому — 50 тис. грн, в спеціальних школах взагалі утримання — від 65 до 120 тисяч на дитину в рік).

Олена Козлова. Фото Сергія Мороза

“Наш заклад на 42 відсотки фінансується за рахунок освітньої субвенції. Ця субвенція розподіляється на всі типи шкіл, навіть в приватні школи на зарплату вчителям (за принципом гроші ходять за дитиною). Кошти місцевого бюджету (обласного) спрямовуються на: зарплати техперсоналу і спеціалістам — 15%, придбання матеріалів — 5%, медикаменти — 0,4%, продукти харчування — 4,2%, комунальні послуги — 5,7%, оздоровлення — 2,9%”, — сказала вона.

Окремо, згідно з постановою Кабміну від 2002 року, батьки вносять відповідну плату за утримання вихованців у закладах такого типу, як “Славутинка”. Ще є 667-й наказ Міносвіти, яким затверджено порядок визначення оплати батьківських коштів. У динаміці батьківську плату було одержано: 2014 рік — 2422,80 грн., 2015 рік — 15125,83 грн., 2016 рік — 44319,16  грн., 2017 рік — 115406,37 грн, І кв. 2018р. — 47054,21 грн. До кінця 2018 року прогноз надходжень батьківської плати — до 300 тис. грн. Таким чином, виходить, в середньому, 200 грн. на дитину, що становить 11% від повної вартості утримання.

Козлова повідомила, що 15 червня надіслала листа міністру освіти і науки Лілії Гриневич, в якому попросила допомогти розв’язати цю проблему.

Сама ж Козлова прямим текстом резюмувала: Гладуняк має особисту ненависть до неї. “Адже рік тому заяву до правоохоронних органів, крім депутата Харкавого, я направляла й на Івана Васильовича. Тому ініціювання ним питання на сесії про ліквідацію початкової школи є ніщо іншим, як помстою”, — додала вона.

НАБУ і хабар

За два останні роки у стінах обласної ради публічно так і не звучала тема “хабарного казусу” депутата Хмельницької обласної ради від партії “За конкретні справи” Миколи Харкавого. За офіційною інформацією Національного антикорупційного бюро, пан Харкавий вимагав і одержав хабара на суму 50 тис. дол за сприяння поновленню контракту з директором комунального закладу освіти (Олені Козловій — авт.) та фінансуванню капітальних видатків зазначеного закладу в розмірі понад 20 млн грн, зокрема, задля будівництва спортивної зали. Наразі справу передано до Хмельницького міськрайонного суду для розгляду по суті.

Депутат Гладуняк, за версією досудового розслідування, міг бути у змові з Харкавим. У розмові з НГП обранець це спростував. При цьому визнав, що бував на допитах у НАБУ.

Повернути статус-кво

На 23 червня депутати облради назбирали 32 підписи із 27-ми необхідних для скликання позачергової сесії ради. Серед підписантів левова частина обранців, котрі тиснули кнопки “за” ліквідацію 1-4 класів “Славутинки”.

“Обласна рада має ухвалювати рішення, щоб не нашкодити дітям. Якщо постійно говоримо про якісну освіту і наближення її до європейської, то маємо дати можливість розвиватися нашим навчальним закладам. На сьогодні “Славутинка” на фаховому рівні готує своїх вихованців, котрі потім поступають у достойні вищі навчальні заклади.

На сесії ж депутатів використали, прикрасивши тему “Славутинки” відповідними гаслами. І більшість моїх колег, котрі натиснули кнопку “за”, керувалися винятково економією бюджетних коштів. Бо як іще можна пояснити голосування по іншому освітньому питанні — ліквідації Соколівської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернат. При цьому, рік тому ми закачали у цей заклад 2 млн грн для встановлення твердопаливного котла”, — констатував колишній голова облради Іван Гончар і депутат обласної ради від ВО “Свобода”.

Тепер м’яч на боці голови ради Михайла Загородного…

Віталій Тараненко.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Віталій Тараненко

Віталій Тараненко

Журналіст сайту "Незалежний громадський портал".
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 17

 1. Гладуняк, ти мудак

 2. “Месть кота Леопольда” по -гладуняковски

 3. Питання, а навіщо Гладуняку цей фортель? Хтось Івану пообіцяв купу бабла, чи це від того, що мозок його не працює? Скоріше перше, тому що інший варіант він застосує, коли за сраку візьмуть!

 4. Це реально помста – нагадити хоч так, як не вдалося прогнути. Але так топорно це все робити, зриваючись на крик та істерику – так справи не робляться. А про школу знатиме вся Україна.

 5. Скоро він поплатиться за свої дії. Справедливість настане.

 6. Шановні депутати мало вам того, що наші діти у вісімнадцять років гинуть на передовій, проливаючи кров за таких як ви, так ви ще й за початкову школу взялись.За дітей ,які ще навіть не розуміють чому дорослі дяді і тьоті хотять забрати школу. Думайте розважливо і дайте нашим дітям шанс отримати достойну освіту. Немає нічого ціннішого, а ніж бачити, як твоя дитина радіє щасливому життю.

 7. Моя донечка, яка навчається в 3 класі нашої “Славутинки” випадково дізналася про закриття школи. Скільки болю було в її оченятах. А вранці, поснувшись,зразу ж запитала: ” Мамо, ну як наша школа?”
  ” Доню, все буде добре. Справедливість переможе”.
  Пане гладуняк, а як спиться вам? Бо 210 дітей вірять у справедливість, вірять, що ніхто не зруйнує їх маленьку Батьківщину!

 8. 52 депутати проголосували ЗА. В тому числі і вся Свобода

 9. Коли Гладуняк, його покровителі і поплічники опиняться на нарах, тільки тоді ми зможемо озвучити про якісь зрушення в Україні.

  • Гладуняк яскравий приклад корупціонера, модератора різних схем що дерибанять бюджет протягом десятиліть. А Луценки, Грицаки, Матіоси та Авакови і далі вішають нам лапшу про боротьбу із дрібязковою корупцією, де хабарі вимірюються сотнею баксів.

   • Про його амплуа “хероя” усіх майданів та революцій вже забули всі? Коротка у вас пам’ять, панове! Розумні люди ще 10 років назад казали – гладуняку на геляку! Пустили злодія до влади – маєте гладуняцьку справедливість

 10. Гладуняк,як можеш залишити дітей без школи???!!!!А своїх мабуть не в простеньких школах та вузах навчаєш!!!!!😡

 11. Як ця Мразь буде колотити областью . Як ви депутати слухаіте цю гниду Гладуняка– потрібно давно його і побратимів на гіляку.

  • Гіляка може не витримати. на ній вже висять москаляки, комуняки, посіпаки,))))

 12. Цікаво а скількох депутатів пан Гладуняк на сьогодні втягнув в свої корупційні авантюрні тенета, аби сказати – Голосуйте, ви такіж як і я! . Про справи “героїчної” минульщини. Ніхто не забутий, ніщо не забуто – https://www.youtube.com/watch?v=VFJTWEsSURM&feature=share
  А десь на часових паралелях кував своє майбутнє інший фігурант справи –
  https://www.youtube.com/watch?v=mH9-tbQmmBs&t=213s
  І ці люди, за відсутності системи правосуддя, вирішують наші з вами долі та наших дітей

 13. sdjhgfdfgkadkashdlkasdbasmvcsafdj asvjhasfdak hasdhgasdjhsadv hvasjhdfajsgdasv jfdjhafdjhasdavjhasjh jhsdjasmnabc,mzbmn afefak fgaksgfakjfgakfgwef eiugfkdfkjfgsdiufl uegfjsfgsu ekuf

 14. sdjhgfdfgkadkashdlkasdbasmvcsafdj asvjhasfdak hasdhgasdjhsadv hvasjhdfajsgdasv jfdjhafdjhasdavjhasjh jhsdjasmnabc,mzbmn afefak fgaksgfakjfgakfgwef eiugfkdfkjfgsdiufl uegfjsfgsu ekuf лцовпфылавьытмвфмо

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.