Хмельницький перевізник довів у суді, що його з порушенням закону не визнали переможцем

Хмельницький окружний адміністративний суд визнав протиправним та скасував рішення конкурсного комітету та виконавчого комітету Хмельницької міської ради щодо не визначення перевізника-переможця за об’єктом конкурсу №6 і призначення тимчасового автомобільного перевізника.

Фото НГП

Про це свідчить рішення суду від 6 червня.

З позовом до суду звернулося приватне підприємство “АТП Поділля-Тур”. Цей перевізник, зокрема, подав документи на конкурс пасажирських перевезень на маршрути №20 Катіон-Лезневе та №47 Перший парковий-Катіон.

23 березня цього року конкурсний комітет розкрив пропозиції та заявки на конкурс №6 і ПП “АТП Поділля-Тур” виявилося єдиним перевізником-претендентом на вказані маршрути. Колегіальний орган допустив до участі у конкурсі перевізника, однак шляхом голосування його не було визнано переможцем.

На думку позивача, конкурсний комітет проігнорував зміни до Порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування, затвердженого постановою Кабінету міністрів України №10181 від 3 грудня грудня 2008 року (зміни набрали чинності 17.03.2018 року). Відповідно до пункту 13 Порядку, якщо перевізником-претендентом на один чи кілька об’єктів конкурсу є тільки один автомобільний перевізник, він визнається переможцем у разі його відповідності вимогам статей 45 і 46 Закону України “Про автомобільний транспорт”.

Разом з тим, представник виконавчого комітету Хмельницької міської ради наголосила, що члени конкурсного комітету голосували за своїм внутрішнім переконанням. А це відповідає духу пункту 47 кабмінівського Порядку.

Так, за пропозицію визнати переможцем конкурсу “АТП Поділля – Тур” проголосувало “за” – 0 осіб, “проти” – 3 особи, “утрималося” – 6 осіб. Таким чином конкурсним комітетом не було визнано переможцем конкурсу приватне підприємство “АТП Поділля – Тур”, оскільки це рішення не набрало достатньої кількості голосів.

Після провалу конкурсу №6 виконком визначив тимчасового перевізника на маршрути №20 і №47, яким стало ТОВ “Рембуд-транс”.

Окружний адміністративний суд дійшов висновків, що конкурсний комітет зобов’язаний був провести конкурс з пасажирських перевещень у відповідності до вимог чиннного законодавства, керуючись змінами Порядку №1081, який набрав чинності 17.03.2018 року. Він вважає, що, відповідно до статті 58 Конституції України, закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом’якшують або скасовують відповідальність особи.

Отже, суд зобов’язав конкурсний комітет з організації та проведенню конкурсів з перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування виконавчого комітету Хмельницької міської ради повторно розглянути заяву, та документи, які були подані приватним підприємством “АТП Поділля-Тур” 06.03.2018 року для участі у конкурсі з перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування за об’єктом конкурсу №6.

Більше на цю тему читайте публікацію “Переобладнані в резерві”, або Як транспортну реформу довести до абсурду“.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 8

  1. Треба оголосити прізвища цих “членів” конкурсного комітету. які “голосували” за своїм внутрішнім переконанням.

  2. Свалота рулит по “совести”

  3. Цікаво, чому Рембуд-транс не приймав участь в конкурсі, якщо його потім взяли на “тимчасового перевізника” ? Схеми від Мандзія?

  4. Мандзій – чмо жирне, вже до сволотівців підлаштувався.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.