Депутати Хмельниччини підтримали церковне питання Президента Порошенка

Депутати Хмельницької обласної ради підтримали звернення Президента України Петра Порошенка до Вселенського Патріарха Варфоломія щодо надання Томосу про автокефалію Православної церкви в Україні від 17 квітня 2018 року.

За це рішення сьогодні проголосувало 44 депутата на черговій сесії облради.

У тексті зверення сказано, що рішення Константинопольської Матері – Церкви про надання автокефалії Православній Церкві в Україні буде актом глибокої історичної справедливості, оскільки саме з Константинополя Україна прийняла хрещення. Воно буде сприяти міжконфесійному і церковно-державному діалогу в Україні на засадах релігійної свободи та міжконфесійному миру, стане важливим кроком для забезпечення прав, свобод та релігійних потреб громадян.

“Створення автокефальної Православної Церкви в Україні зміцнить єдність українського суспільства, усуне можливість деструктивного втручання зовнішніх сил у політичні та соціальні процеси в Україні. Тому, закликаємо всі органи центральної та місцевої влади, а також місцевого самоврядування всебічно сприяти створенню української автокефальної Православної Церкви заради миру і єдності, свободи та процвітання Української держави”, – наголосили депутати.

Водночас провалили звернення до Ради національної безпеки та оборони України і Служби безпеки України стосовно антиукраїнської діяльності на території держави Україна УПЦ, яка знаходиться в канонічній єдності з РПЦ.

Як писав НГП, раніше депутати Городоцької районної ради не спромоглися включити до порядку денного сесії питання “Про підтримку звернення Президента України до Вселенського Патріарха Варфоломія щодо надання Томосу про автокефалію Православної церкви в Україні”.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 26

 1. Городок – це сепарська клоака.

 2. кажете це “зміцнить єдність українського суспільства”??? …ну тоді пора копати: комусь змелянки, а комусь схрони. Невже мало крові?

 3. Згідно зі ст. 35 Конституції України, цитую: «Кожен має право на свободу світогляду і віросповідання. Це право включає свободу сповідувати будь-яку релігію або не сповідувати ніякої, безперешкодно відправляти одноособово чи колективно релігійні культи і ритуальні обряди, вести релігійну діяльність …. Церква і релігійні організації в Україні відокремлені від держави, а школа – від церкви. Жодна релігія не може бути визнана державою як обов’язкова.». То що, наші можновладці, та їх електорат не визнають Основний закон України? А взагалі релігія (не має значення яка) з часу її виникнення використовується можновладцями для їхньої вигоди.

  • Тим, хто не зрозумів норму Конституції:
   Президент, як найвищий посадовець в державній ієархіі, не має права нав’язувати суспільству / державі якусь окрему конфесію чи конфесійний устрій. Йому, як і іншим посадовцям чи спвіробітникам, чи державної влади, чи місцевого самоврядування, Конституцією це заборонено (доречі, складати президентську присягу на біблії теж заборонено). Навпаки він у відповідності до Конституції повинен бути гарантом виконання Конституції, усіх її норм. Тобто, усі ці дії Президента є порушенням Конституції, тобто – злочином.
   От так.

   • А ну, прошу посилання на ПРЯМУ НОРМУ Конституції, яка ЗАБОРОНЯЄ складати присягу на Євангелі (а не Біблії, кацапе).
    А своє ТЛУМАЧЕННЯ Конституції засунь десь глибоко в сраку, бовдуре. Тлумачити Конституцію може лише Конституційний Суд.
    Тож, жду посилання))))

 4. Я згідний на 100% з нашим публіцистом В’ячеславом Пиховшеком, який сказав приблизно так: «…Наш гарант розуміє, що для переобрання йому немає смислу розраховувати на «нормальний» електорат, тому він в своїх «ініциативах» «робить ставку» на самі дикі та ниці верстви суспільства…» типу (це я вже добавляю) Єжі Гагаріна, Махрового бандерівця, Бурлика та т.п.

 5. Я вже писав, в черговий раз повторюю:
  Ксенофобия и сегрегация людей (по национальным, религиозным, социальным или каким либо другим критериям), проявляющиеся, как тут в комментариях, так и нашей повседневной жизни, всегда были одной из самых страшных и опасных «болезней» человека и человечества, которые приводили к геноциду, гибели социумов и государств та т.п. Одним из их “крайних” проявлений есть нацизм / фашизм. Их, как и религию, “власть предержащие” или стремящиеся к власти всегда использовали и продолжают использовать в своих “меркантильных целях” (еще с древности известно выражение: “разделяй и властвуй”). В наше время, учитывая наличие и развитие современного оружия, это может привести не только к гибели народностей, народов и государств, а и к гибели всего человечества, всего живого на планете, а то АТО и самой планеты в целом. Кроме всего, ксенофобия (и это тоже прекрасно видно по многим из приведенных на НГП комментариям) просто деградирует людей. Т.е., в наше время ксенофобия просто самоубийственна (это уже ярко видно по Украине ).

 6. Цікве про Бурлика, цей хоча у клоун, проте нещодавно він і його матуся чи дружина отримала майже по гектару землі в ЛІсових Гринівцях.. клоун то клоун, проте під себе гребе… правда скоро ходити буде…. під себе… СЛАВА УКРАЇНІ…

 7. Такі самі педерасти як і однотуровий.

 8. Негарно і зовсім нерозумно робить президент, вмішуючись в релігію. Адже кожна людина має право сповідувати будь-яку з них. Це записано в конституції. Хіба він цього не розуміє. Може й так. Але ж поряд є радники, відповідні служби. Невже й вони не розуміють, що це навіть не прихований привід для заколоту. Не дай Бог, станеться щось. Хто ж понесе відповідальність за непередбачені наслідки? Чи ще недостатньо бід і горя посіяно в країні? Я усім серцем за всеукраїнську церкву, але утверджувати її треба розумно, а не методом комуністичного терору.

  • Ну, то й сповідуй. І не заважай іншим мати свою Церкву. Крім президента, було звернення від ВР, Кабміну, повністю УПЦ КП, Автокефальної церкви, і десяти єпископів УПЦ МЦ. Вони всі теж нерозумні? Розумний один ти, так?

 9. В Ук­ра­їні вже є Цер­ква. Ні­яко­го з’єд­нання в ере­ти­ка­ми не по­вин­но бу­ти, хто ба­жає – най по­вер­та­ють­ся до Єди­ної Ка­но­ніч­ної Цер­кві, ін­шім – хай про­дов­жу­ють хо­ди­ти до лже-так зва­ної “цер­кви”. Чи хо­тять зас­ну­вать ще од­ну та­ку ж са­му лже-“цер­ков”? І чим во­на бу­де від­різнять­ся від іс­ну­ючої, чи іс­ну­ючих? Ні­чим.

  • Хіба справа в церкві?
   Справа в тому, що президент порушує Конституцію і скоює злочин!!!

   • А разом з ним порушують Конституцію і скоюють злочин вибрані вами депутати.

  • Буде відрізнятися справжньою канонічністю від Вселенського патріарха, дурепо))))

 10. Порошенко обєднує людей в єдину українську церкву. Він нікуди не втручається і ніяку Конституцію не порушує. А обзивати і засуджувати людей не можуть люди, що справді вірять в Бога.

  • Твій Порох з гоп-компанією буде очевидь скоро тікати з країни ще швидше за Яника. Конституцією та законами не можна крутити “як циган сонцем”, за все потрібно буде тримати відповідь.

  • Що “обєднує” то уж точно…

 11. А навести список хмельницьких депутатів, які проголосували за те антиконстуційне рішення можна? Тоді буде видно хто хоче нового лиха в країні, зокрема, на Хмельниччині.

 12. Больше всего проблем делают путлеровские зомби.

  • Ні, більше усього лиха нам усім від таких зазомбованих йолопів та покидьків, як ви. Доречі українське слово “йолоп” походить від мокшанського.

 13. Невже серед них можуть бути депутати обласної ради від красилівського району?
  Якщо є такі, то відгукніться, будь-ласка. На руках будемо вас заносити в раду і виносити звідти.

 14. НОГАМИ ВПЕРЕД

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.