Засуджений на хабарі чиновник з Городка програв два суди з поновлення на роботі

Колишній начальник відділу у Городоцькому районі Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області Віктор Верхомій програв два суди з поновлення на займаній посаді.

Про це свідчить постанова Вінницького апеляційного адміністративного суду від 16 травня.

Згідно з матеріалами справи, 17 серпня 2017 року Городоцький районний суд визнав винним Верхомія за ч. 2 ст.369-2 КК України (“Зловживання впливом”) в отриманні неправомірної вигоди на суму 4 тис. дол і присудив стягнути штраф на суму 25,5 тис. грн. Також райсуд суд позбавив його обіймати організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські посади у органах Державної аудиторської служби України строком на 3 роки.

Однак історія з хабарем не стала на заваді і Верхомія, як переможця конкурсу, було призначено керівником земельного відділу.

29 вересня 2017 року він був звільнений з посади, відповідно до п.4 ч.1 ст.84 Закону України “Про державну службу” у зв’язку із втратою права на державну службу через набрання законної сили вироком Городоцького районного суду від 17 серпня.

Верхомій не погодився з цим і звернувся до суду.

Постановою Хмельницького окружного адміністративного суду від 5 грудня 2017 року  у задоволенні позову було відмовлено.

Колегія Вінницького апеляційного адміністративного суду залишила без змін постанову суду першої інстанції. Наголошується, що злочин, за яким було засуджено Верхомія (ч.2 ст.369-2 КК України), є умисним. Таким чином, набрання законної сили обвинувальним вироком суду щодо державного службовця за вчинення умисного злочину є самостійною підставою для припинення державної служби.

“За таких обставин набрання законної сили обвинувальним вироком Городоцького районного суду від 17.08.2017 року щодо позивача (Віктора Верхомія – НГП) є підставою для припинення державної служби відповідно до п.4 ч.1 ст.84 Закону №889“, – сказано у постанові вінницького суду.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.