Форум молоді у Хмельницькому: Митрофанський знає, де взяти доступні кредити на житло

Хмельницький став третім містом, в якому відбувся Форум молоді. У його рамках організатори презентували Стратегію молодіжної політики до 2025 року, яка покликана подолати проблеми сучасної української молодої людини. Участь у заході взяло понад 100 представників молоді.

За словами голови громадської організації «Батьківщина молода», екс-заступника міністра молоді та спорту Сергія Митрофанського, над розробкою документу працювала велика кількість фахівців та представників громадських організацій з середовища молоді.

— Ми чітко усвідомлюємо, що стратегії або програми не можуть писатися у кабінетах чиновників. Тут важливо було почути думки молоді щодо того, якою ж має бути молодіжна політика в Україні. Адже сьогодні понад 1 млн осіб прийняли рішення працювати закордоном. Даруйте, але це вже питання національної безпеки, і «Батьківщина молода» вирішила не гаяти часу та поставила за ціль об’їздити якомога більше міст та містечок країни, обговоривши з молоддю Стратегію, — наголосив Митрофанський.

Ключовими аспектами Стратегії є подолання безробіття, налагодження механізму доступних іпотечних кредитів і в цілому визнання державою молоді як головного потенціалу України.

— З досвіду роботи у міністерстві молоді та спорту можу сказати, що держава займалася молоддю за залишковим принципом. Лише уявіть: нині річний бюджет міністерства сягає 2,3 млрд грн із них 2% направляється на реалізацію молодіжної політики. Тому необхідно змінювати саму філософію і пріоритети. Людина має бути у центрі політики, а не економіка, валовий продукт чи дороги, що по суті є обслуговуючими матеріалами людини, — вважає колишній заступник міністра молоді та спорту.

Митрофанський переконаний, що питання доступних кредитів на житло, відпаде само по собі, якщо правильно розставити бюджетні акценти.

— Сьогодні держава виділяє 3 гривні на одну особу в рамках реалізації молодіжної політики. Наше завдання підняти цю планку бодай до 200 гривень на одну молоду людину. Ще раз повторюю, що для цього є відповідні фінансові ресурси. Тоді на повну потужність відновить діяльність молодіжний Фонд, через який вдасться понизити відсоткові ставки на іпотеку. Також мають запрацювати регіональні програми з будівництва житла для молоді, — сказав молодіжний лідер.

Згідно з озвученими даними, в Україні 76% молодих людей сьогодні не мають власного житла, а за час Незалежності, молодь отримала лише близько 30 тис. кредитів. Якщо ми такими темпами будемо просуватися й далі, то молоді, яка потребує житла, доведеться чекати близько 1250 років.

Голова Хмельницької обласної ГО «Батьківщина молода» Богдан Лукашук додав, що напередодні подібний Форум молоді відбувся у Кам’янці-Подільському.

“Маємо мотивувати молодь, щоб вона була більш активною у суспільно-політичному житті. Наразі вдалося залучити до обговорення Стратегії молодіжної політики до 2025 року практично всіх представників студентських вишів Хмельниччини. Найбільше їх хвилюють питання працевлаштування після закінчення навчання, відсутність доступних іпотечних кредитів і уваги керівництва вишів до їхніх повсякденних проблем”, — зазначив він.

Володимир Панасюк.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Один коментар

  1. партия профинансировала? И нтерестно мадам на кого то повешала финансы, или с тех денег которые ей “оттанцевали”

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.