На Хмельниччині представники кращих ОТГ країни обмінялись досвідом успішного розвитку громад

Вчора у сесійній залі Будинку рад відбувся семінар «Кращі практики місцевого самоврядування: співпраця між громадами та співпраця в громадах – запорука успішного регіонального і місцевого розвитку» у якому взяли участь представники органів місцевого самоврядування, фіналісти конкурсу «Кращі практики місцевого самоврядування» 2017 року з 14 ОТГ десяти регіонів України, повідомляє прес-служба Хмельницької облради.

«Хмельниччина, за даними моніторингу Мінрегіону, третій рік поспіль впевнено  займає лідируючі позиції в процесі реформи децентралізації та територіальної організації влади. В області діє 41 об’єднана територіальна громада, кожна з них може поділитися успішним досвідом з розвитку територій, зокрема, й вдалими практиками місцевого самоврядування. Одна з них – Дунаєвецька міська ОТГ, яка, до слова, у 2017 році двічі виборола призові місця одразу у двох номінаціях конкурсу «Кращі практики місцевого самоврядування», – зазначив Михайло Загородний.

Очільник обласної ради зауважив, що представникам громад, окрім обміну передовим позитивним досвідом, доцільно вчитися й на помилках, проблемних ситуаціях, з якими стикаються окремі громади, реалізуючи різноманітні проекти розвитку територій.

Успішним досвідом роботи у 2017 році у сфері співробітництва територіальних громад поділилися фіналісти конкурсу «Кращі практики місцевого самоврядування». Зокрема, сільський голова з Покровського району Дніпропетровської області Наталія Антипенко розповіла про досвід впровадження практики створення міні-цеху з переробки молока у селі Покровському. Практику співробітництва громад задля досягнення єдиного результату презентувала голова Борівської районної ради Харківської області Олена Клименко.  Представники Полтавської області, зокрема, керівник районного ресурсного центру громад, начальник відділу ведення діловодства, юридичного та кадрового забезпечення Семенівської районної ради Світлана Феденко розповіла про практику оновлене життя місцевої пожежної охорони на базі села Оболонь, начальник відділу організаційно-правового забезпечення виконавчого апарату Решетилівської районної ради Полтавської області Оксана Хиль поінформувала про впровадження практики міжмуніципального співробітництва у сфері соціального захисту громадян.

Дунаєвецький міський голова Веліна Заяць коротко поінформувала присутніх про успішний досвід впровадження місцевих ініціатив та запросила учасників семінару більш детально ознайомитися з життям громади уже безпосередньо на її території.

Протягом двох днів представники органів місцевого самоврядування та ЗМІ з різних регіонів держави ознайомляться з досвідом роботи Дунаєвецької міської та Новоушицької селищної об’єднаних територіальних громад.

Окрім того, учасники зібрання ознайомляться з роботою  Миньковецького старостату, а також з історією Миньковецької держави, що існувала колись на Дунаєвеччині.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.