Андрій Шинькович: норматив прибуття бригад екстреної медичної допомоги має бути змінений

22 травня у Верховній Раді України відбувся брифінг народного депутата України, голови Хмельницької територіальної організації Партії «БПП «Солідарність» Андрія Шиньковича щодо проблеми якості надання екстреної медичної допомоги населенню.

Згідно нововведень реформи, обслуговування пацієнтів у невідкладних станах покладене на сімейних лікарів. Проте кількість пацієнтів, що уклали угоди з сімейними лікарями на даний час є вкрай низькою. При зверненні на гарячу лінію невідкладної медичної допомоги у випадку різкого підвищення артеріального тиску у пацієнтів або критичного підвищення температури в дітей, диспетчери швидкої допомоги відмовляють у виїзді на виклик, мотивуючи тим, що за таких станів можна обмежитись послугою сімейного лікаря без виїзду карети швидкої допомоги.

«Згідно нормативів, підвищення артеріального тиску та гіпертермічний синдром не належать до екстрених випадків, та, відповідно, граничний час прибуття бригади швидкої допомоги є більшим ніж в екстрених випадках (до 20 хвилин) та може становити більше 1 години. Втім, у вказаних випадках, несвоєчасно надана допомога може стати причиною смерті. Цілком логічно, що з такими завданнями можуть справлятись заклади загальної практики сімейної медицини, проте на даний час рівень фінансування для таких закладів не передбачає повного забезпечення ні транспортом, ні паливом, тому сімейний лікар не завжди має змогу дістатись до пацієнта вчасно, наприклад коли це відбувається вночі і потрібно їхати на виклик за 10 кілометрів. У більшості випадків пацієнт змушений платити за паливо для автомобіля швидкої допомоги або самостійно орендувати приватний автомобіль для лікаря. Такі випадки йдуть в повний розріз з основною засадою первинного медичного обслуговування – безоплатність», – зауважив Андрій Шинькович.

На кінець 2017 року рівень смертності в Україні через серцево-судинні захворювання склав більше ніж 60%. У той час, коли в Європі цей показник не перевищує 40%. У випадку різкого підвищення артеріального тиску особа потребує невідкладної медичної допомоги.

Враховуючи важливість порушеного питання та підтримуючи курс  Уряду Володимира Гройсмана, Андрій Шинькович направив свій офіційний депутатський запит до Уряду з проханням вивчити вказану проблему та посприяти у її вирішенні шляхом внесення змін до Постанови Кабінету Міністрів України від 21 листопада 2012 року № 1119, зокрема, в додатку до неї, а саме віднести підвищення артеріального тиску та раптове підвищення температури тіла у дітей дошкільного віку, до категорії екстрених випадків.

Народний депутат переконаний, що внесення таких змін дозволить встановити норматив прибуття бригад екстреної медичної допомоги у вищевказаних випадках до 20 хвилин.

«Вважаю, що такі зміни дозволять змінити сумну статистику, як дитячої смертності в Україні, так і смертності від серцево-судинних захворювань», – зазначив Андрій Васильович.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 4

  1. Черговий популізм…
    А то АТО не вони не “доклали руку” до створення такого стану…

  2. Чогось замість мого “ніку” якийсь “Анонім” вилазить…
    Повторюю вже під своїм “ніком” (з виправленнями):
    АТО не вони “доклали руку” до створення такого стану…

  3. Представник БПП Андрій Шинькович, нардеп від “Самопомочі” Ірина Подоляк, Марія Іонова із БПП та Микола Княжицький із “Народного фронту” – найпродуктивніші народні обранці у 2017 році, законодавчі ініціативи яких ставали законами. Про це свідчать дослідження Комітету виборців України, повідомив аналітик організації

  4. Мій третій коментар Валетини,а не “Анонім”

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.