З липня у Кам’янці-Подільському запустять першу в Україні теплоелектростанцію на біомасі

У Кам’янці-Подільському завершують встановлювати теплоелектростанцію потужністю майже 45 МВт із комбінованим виробництвом теплової та електричної енергії твердопаливними та газовими котлами.

За відомостями прес-служби Кабміну, як біомасу буде використано відходи сільського та лісового господарства: в основному солому, кукурудзу та щепу.

Будівництво комплексу почалося ще у 2015 році. Вартість проекту – 9,6 млн доларів. Кошти надав Світовий банк у кредит під 0,01 % річних. Над будівництвом такого потужного об’єкта працюють фахівці з 9 країн Європи.

ТЕС оснащено унікальною турбіною з модулем ОRС (Organic Rankine Cycle – органічний цикл Ренкіна). Кам’янець-Подільський стане не просто першим, а й третім у Європі та п’ятим у світі містом, яке використовуватиме цей сучасний метод виробництва тепла.

За оцінками експертів, окупність проекту – 5 років.

За даними КП «Міськтепловоденергія», після впровадження ТЕС на біомасі місто очікує зменшення споживання газу на 15,5 млн м3на суму близько 115 млн гривень на рік.

«Крім цього, Кам’янець-Подільський стане взірцем для інших українських міст у питаннях зменшення залежності від традиційних енергоресурсів. Досвід встановлення такої станції на біомасі потрібно широко поширювати», – прокоментував Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

Як повідомив Сергій Савчук, цей проект, реалізацію якого підтримав Світовий банк, також доводить, що Уряд, Парламент спільно з Держенергоефективності запровадили дійсно ефективне та привабливе законодавство для інвесторів, зокрема:

· стимулюючий тариф на тепло «не з газу»;

· «зелений» тариф на електроенергію з біомаси, прив’язаний до курсу євро та підвищено на 10% до 12,4 євроценти/кВт*год;

· надбавку до «зеленого» тарифу за використання українського обладнання.

Із 15 червня ц. р. почнуть тестувати станцію, і вже 3 липня планується офіційне відкриття та введення в експлуатацію об’єкта.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 4

 1. Україна, виконуючи вказівки західних кураторів, розірвала усі стосунки з Росією и тим створила собі / своєму народонаселенню безліч проблем та ризиків. Оце досягнення – потужність «…майже 45 МВт (!!!) із комбінованим виробництвом теплової та електричної енергії твердопаливними та газовими котлами…», для опалювання яких буде «…як біомасу буде використано відходи сільського та лісового господарства: в основному солому, кукурудзу та щепу.» і все за рахунок позики. А ніхто не подумав про те, що російський газ використовувати було б набагато безпечніше для екології (спитайте у фахівців) та … дешевше (!!!).

  Усі ці «досягнення» та «сенсації» направді є просто відволіканням від справжніх дійсно існуючих і нагальних проблем, а саме:
  від того, що рівень прожиття в Україні вже самий найнижчий в Європі (молдовани вже з нас сміються);
  від того, що з 15 діючих атомних реакторів АЕС на Україні, які на 70% забезпечують Україну електроенергією, у 13 закінчився гарантійний термін безпечної експлуатації (в світі немає іншої країни, в якій би експлуатували атомні реактори АЕС з простроченим гарантійним терміном безпечної експлуатації);
  від того, що майже кожен день в АТО гинуть чи калічаться люди;
  від того, що рівень суїцидів саред військовослужбовців та ветеранів АТО досяг критичних обсягів;
  та використовуючи церковний лексікон «І прочая, прочая, прочая…».
  А про таку «фігню» пишуть…

  • В Хмельницком бы заводик на свалку. Там столько газа и топлива под ногами болтается просто жесть.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.