Нардеп Шинькович вважає, що встановлення обладнання до лічильників має робити “Хмельницькгаз” за власний кошт, а не споживачі

Вчора у Верховній Раді України відбувся брифінг народного депутата України, голови Хмельницької територіальної організації Партії «БПП «Солідарність» Андрія Шиньковича. Проблемним питанням наразі стало те, що  ПАТ «Хмельницькгаз», користуючись монопольним становищем зобов’язав споживачів природного газу, – юридичних осіб та підприємців, посилаючись на постанову НКРЕКП (неконституційного органу) № 2494 від 30.09.2015 р., встановити на комерційних вузлах обліку газу засоби дистанційної передачі даних за рахунок споживачів.

«Спільна позиція Блоку Петра Порошенка та команди Олександра Гереги «За конкретні справи» наступна: облаштування комерційних вузлів обліку газу будь-якими додатковими приладами є обов’язком постачальника послуг, а не споживача»,- заявив Андрій Шинькович

Орієнтовна вартість обладнання, зокрема засобу дистанційної передачі даних, заміна лічильника газу на відповідний цим вимогам, а також вартість виконаних робіт із проектом, складає 20-25 тис.грн. В масштабах держави – це десятки мільярдів гривень.

Згідно листів-попереджень у разі порушення строків облаштування комерційних вузлів обліку газу засобами дистанційної передачі даних оператору ГРМ надається право припинити газопостачання.

Дане нововведення монополіста безумовно негативно вплине на економічний стан підприємницьких структур і приведе до росту цін на товари і послуги, та додаткові витрати бюджетних коштів, яких і так не вистачає на утримання освітніх та медичних закладів, і, як наслідок, збільшить надприбутки постачальників газу та виробників лічильників газу та засобів дистанційної передачі даних.

Народний депутат Андрій Шинькович  направив свій офіційний депутатський запит до Міністерства юстиції з проханням визначити правомірність такої постанови НКРЕКП і терміново призупинити її дію в частині зобов’язань споживачів газу облаштувати комерційні вузли обліку газу засобами дистанційного обліку за свій рахунок.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 4

  1. Чего то я не увидел в словах шиньковича слова Хмельницькгаз – вам не кажется

  2. Популізм та передвиборча боротьба…

  3. Тепер новий голова ОДА зробить це

  4. А чего эта жопа и всё шоколадное голосовало,за закон где всё наоборот?

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.