“Опора” побачила, як деякі нардепи Хмельниччини піаряться на державних субвенціях

Громадянська мережа “Опора” проаналізувала використання субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій. Це так звані “депутатські кошти”, що розподіляються урядом між мажоритарними округами.

За останні два роки найбільшу кількість субвенцій як у кількісному, так і грошовому показниках було виділено на заклади освіти. У 2016 році 1782 об’єкти були профінансовані на 987 млн грн, а у 2017 році на цей напрямок було виділено 6254 субвенції на загальну суму в майже 1 млрд 952 млн грн.

Безумовно, реформування галузі освіти має бути одним із найважливіших пріоритетів для України. Проте поряд із будівництвами, капітальними ремонтами, реконструкціями навчальних закладів та іншими серйозними інфраструктурними проектами, у переліку профінансованих об’єктів (заходів) можна зустріти сотні та навіть тисячі дрібних придбань. Зокрема, лише на закупівлю комп’ютерної техніки, мультимедійного обладнання та іншої техніки у 2017 році було витрачено понад 700 субвенцій, на придбання меблів – ще 500, а на забезпечення навчальних закладів спортивним інвентарем та іграшками – понад 400 субвенцій.

Таким чином, на витрати, що складають третину від усіх субвенцій, що направлені на освітні заклади, було залучено лише 14% (269 млн грн) від усіх коштів цього типу субвенцій.

Нерідко народні обранці використовують такого роду державні субвенції в медійних і фактично агітаційних цілях. Наприклад, на сайті Хмільницької районної державної адміністрації йдеться “про вручення представником народного депутата України Петра Юрчишина (“Блок Петра Порошенка”, Вінницька область) Василем Павленком сертифікатів на суму 15 тис. грн для придбання меблів, комп’ютерної техніки тощо керівникам 20-х дошкільних навчальних закладів району відповідно до Постанови КМУ щодо розподілу коштів субвенції з державного бюджету”.

Також однопартієць пана Юрчишина нардеп Роман Мацола (Хмельницька область) на своєму офіційному сайті повідомляє те, що “разом з керівництвом ОТГ передав школам громади 22 одиниці нової комп’ютерної техніки. Зокрема, ноутбуки, комп’ютери, проектори, екрани та принтери”. На порталі нардепа зазначено, що техніка закуплена за ініціативи Романа Мацоли (за кошти субвенції на соціально-економічний розвиток регіонів). А в одному з відеосюжетів навіть зазначається, що це “Програма підтримки освіти від Уряду України та народного депутата Романа Мацоли”.

Загалом, найбільше субвенцій (119) завів на свій 188 виборчий округ нардеп від групи “Воля народу” Сергій Лабазюк.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Один коментар

  1. Тільки РДА не ХмЕльницька, а ХмІльницька (Вінницька область). Не потрібно плутати Ахматову та Ахметова

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.