В попередній частині матеріалу ми розповіли про земельні запаси депутатів міських рад півдня Хмельниччини: м. Шепетівка, м. Нетішин та м. Славута. Цього разу ж розповімо про земельні наділи депутатів ще чотирьох рад: Кам’янець-Подільської, Старокостянтинівської, Волочиської та Дунаєвецької міських рад.
Якщо на півночі області земля не один з найпотужніших активів місцевих депутатів, то ось з просуванням на південь земельні банки місцевих обранців виглядають більш солідно.
Старокостянтинівська міська рада
Беззаперечним лідером серед депутатів Старокостянтинівської міської ради є Олександр Возний. У власності депутата 48,8 га у селі Іршики. Чоловік є засновником і кінцевим беніфіціаром у фермерському господарстві «Відродження».
За площею земельного наділу конкурує із Олександром Возним головний спеціаліст відділу культури,туризму та охорони культурної спадщини виконавчого комітету міської ради – Раїса Шумова. Чоловік депутатки орендує 459 100 метрів квадратних у селі Волиця-Керекешина. Однак у декларації депутата вказано, що заробітну плату чоловік отримує у відділі статистики у Старокостянтинівському районі. Серед інших доходів лише пенсія. У Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань – фізична особа підприємець Юрій Шумов займався роздрібною торгівлею і припинив свою діяльність ще у 2010 році. Також у переліку транспортних засобів сім’ї не вказано жодної одиниці сільськогосподарської одиниці.
Значно менше землі у Сергія Ганжи. Депутат працює керівником земельного відділу в ТОВ «Енселко-Агро». У загальному він володіє 9,6 гектарами землі. Чотири земельні ділянки в селі Вербородинці по 1 гектару обранець отримав у власність у 2017 році, проте не зазначив їхню вартість. Також минулого року депутатський земельний банк поповнили ще дві ділянки: 2 гектари у селі Трительники та 1,5 гектара у Ладигах. Ще один гектар у селі Самичинці у власності Сергія Ганжи з’явився у 2016 році.
Зовсім скромно виглядає у цій компанії заступник командира військової частини Василь Андрусенник із своїми 39 876 квадратними метрами. Земельні ділянки: 31 175 м2 у селі Баглаї та 8 701 м2 у селі Гречана, Волочиського району.
Хоч у депутатки Ганни Гордої землі менше, ніж у свого колеги, однак спільно її сім’я володіє 65 800 квадратними метрами. Так інженер з охорони праці комунального підприємства водопровідно-каналізаційного господарства “Водоканал” Ганна Устимівна має наділи у селі Сахнівці та Велика Снітинка, і на додачу 10 соток у Старокостянтинові. Чоловік Ганни Гордої володіє 2,18 гектарами у Кузьмині, 1,5 га у Сахнівцях і 10 сотками у місті. Частину своєї землі сім’я здає в оренду та отримує прибуток – 12 088 гривень на двох.
У цій компанії також знайшлось місце і для депутатки Галини Савчук. Жінка займається підприємницькою діяльністю і володіє п’ятьма земельними ділянками на території Старокостянтинова загальною площею 21 602 м2.
Волочиська міська рада
Основною особливістю депутатів-латифундистів із Волочиської міської ради є те, що основні земельні активи знаходять у власності чи користуванні їхньої сім’ї.
Так у депутатки Валентини Сидорчук, чоловік володіє землею загальною площею – 380 391 квадратних метрів. Уся земля другої половники депутата у селі Федірки: 181 370 м2, 4 628 м2. Дві ділянки стали його власністю нещодавно у 2016 році: 4 603 м2, 189 790 м2. Сама ж депутатка володіє одним гектаром у селі Миронівка. Із декларації депутатки видно, що у власності сім’ї є трактор Т-40, 1987 року випуску. Ймовірно, частину землі сім’я обробляє самотужки, решту – здає в оренду. Так за 2017 рік чоловік депутатки задекларував 14 945 гривень доходу від здачі майна в оренду.
А у депутата Володимира Верби, який працює майстром зеленого господарства у ВПК «ЖЕК», дружина орендує 24 гектари у селі Песець, Новоушицького району. Ймовірно ці гектари жінка здає в оренду ТОВ Агрофірма – ім.Слободяна В.Д., за що отримала минулого року 15 675 гривень.
11 гектарами у селі Ріпна сукупно володіє сім’я депутата Сергія Партути. Два гектари чоловік отримав лише минулого року. Депутат працює керуючим на Молочно-товарна ферма ПП «Аграрна компанія 2004» (компанія входить у сферу впливу народного депутата України Сергія Лабазюка). Відповідно земельні наділи сім’я здає в оренду одній з фірм корпорації «ВітАгро».
9,9 гектарів здає в оренду разом з дружиною депутат Олександр Побережний. У власності сім’ї 18 311 квадратних метри у селі Копачівка, 4 га у селі Тарноруда (їх подружжя отримало у власність у 19 листопада 2014 року), ще 24 151 м2 у селі Лозова та 16 594 м2 у Кривачинцях. Власницею останніх двох земельних ділянок дружина депутата стала 11 грудня 2015 року.
7,52 гектара у спільній власності депутата Миколи Марусія та його дружини. Три земельні ділянки у селі Клинини сім’я здає в оренду ПП «Аграрна компанія 2004» (підприємство із сфери впливу народного депутата України Сергія Лабазюка).
Дунаєвецька міська рада
Саме тут і працює депутат, який орендує найбільшу кількість землі: Микола Тімош. Основне місце роботи депутата – ТОВ «Подільський бройлер» агроном із захисту рослин. У загальному орендує обранець 484 гектари у Дунаєвецькому районі.
У спільній власності сім’ї і декларанта Віталія Лігоцького – 14,7 гектарів. Депутат працює головним агрономом у фермерському господарстві «Подільська Марка». Земельні активи сім’ї зосереджені у селах Вихрівка, Ганнівка та Дем’янківці.
Тимчасово безробітний депутат Юрій Кріль у п’ятірці найбільших латифундистів Дунаєвецької міської ради. У власності чоловіка та його сім’ї – 12,65 га у селі Зеленче.
На четверте місце рейтингу потрапляє фахівець з документообігу СТОВ «Нове життя» Олександр Маркітан. Декларант спільно із дружиною володіє 9,05 га у селі Залісці. Його дружина Наталія Маркітан також володіє акціями ТОВ ім.Богдана Хмельницького (кінцеві беніфіціари народний депутат України Олександр Герега та його дружина Галина).
П’яте місце посідає депутат Анатолій Кісілюк. У власності декларанта та його дружини 7,8 га. Чотири ділянки загальною площею 48 247 квадратних метрів у селах Гірчична і Дем’янківці належать дружині депутата Нілі Кісілюк. Жінка за сумісництвом є старостою села Дем’янківці.
Кам’янець-Подільська міська рада
П’ятірка депутатів із туристичної мекки Хмельниччини теж значно скромніша у порівняні із депутатами Волочиської та Дунаєвецької міських рад.
Так сім’я депутата Анатолія Чистякова користується у загальному 62 гектарами. Щоправда, більша частина цих наділів перебуває в оренді дружини декларанта. 250 790 м2 у селі Чорна, що у Чемеровецькому районі, співоренда 16 866 м2 у селі Підпилип’я та 30 3814 м2 у селі Привороття. У власності Наталії Чистякової ще 2 гектара у Приворотті. Син депутата також володіє двома гектарами у цьому ж населеному пункті. Дружина декларанта є беніфіціарому у трьох підприємствах, які займаються видобуванням корисних копалин: ПП «Пако», ТОВ «Долинівський щебеневий завод», Фірма «Мустанг ЛТД».
Трохи більше 5 гектарів (52 724 м2) у селі Устя є власністю начальника управління охорони здоров’я Кам’янець-Подільської міської ради Юрія Пливанюка. Щасливим землевласником декларант став фактично у 2015-2016 роках.
Депутат Валерій Слободян орендує у Кам’янець-Подільської міської ради 4 гектари. А також володіє 822 квадратними метрами у Одеській області. Декларант є співвласником ТзОВ «Дан-сервіс» – підприємства, яке займається будівництвом.
4 гектарами спільно із своєю донькою володіє ще одна депутатка Юлія Наглюк. Земельні наділи стали власністю декларанта порівняно недавно: у 2015 році сім’я отримала наділ у селі Ходорівці, а минулого року у селі Лісківці.
Спільно із своєю дружиною володіє 4 гектарами Андрій Гамалій. У 2007 році депутат отримав 2 гектари у селі Кульчіївці, а його дружина у селі Устя.
Отже, підсумовуючи проведений аналіз, беззаперечним лідером в частині депутатського володіння землею є Дунаєвецька міська рада, адже саме у цій раді депутатом є найбільший латифундист. Також не пасуть задніх і його колеги-депутати, які мають гектарні земельні ділянки. Забезпеченими також є депутати Волочиської міської ради, точніше їхні сім’ї. Далі розміщуються дві ради – Старокостянтинівська та Кам’янець-Подільська міські ради, у 5-тірки депутатів яких є достойні земельні запаси. Задніх у земельній забезпеченості пасуть депутати Шепетівської, Славутської та Нетішинської міських рад, хоча, якщо говорити про останню раду, то тут і скромні земельні наділи мають хорошу вартість.
Матеріал вперше було розміщено на сайті ГО “ЖАР” за посиланням.
Першу частину матеріалу читайте за посиланням.
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!