Мешканці Шаровечківської ОТГ забили на сполох – хмельницька влада задумала будівництво полігону відходів на сільських землях

Група народних депутатів звернулася до голови Хмельницької облдержадмінстрації Олександра Корнійчука з проханням відреагувати на факти можливого будівництва полігону твердих побутових відходів і кладовища на землях Шаровечківської сільської ради.

У депутатському запиті від 19 квітня наголошується, що мешканці сіл Шаровечка, Малашівці, Мацьківці і Волиця Хмельницького району занепокоєні інформацією про можливу угоду між хмельницьким міським головою Олександром Симчишиним і шаровечківським сільським головою Болеславом Бондарем щодо побудови на території вищезазначених сід полігону твердих побутових відходів і кладовища.

“Села Шаровечка, Малашівці, Мацьківці і Волиця дійсно рощташовані географічно зрочно до обласного центру. Але мешканці цих сіл не хочуть, що на території їхніх сіл та на прилеглих до цих сіл територіях біля їхніх городів звозилось би сміття з усього Хмельницького. Мешканці сіл висловлюють припущення, що рукостискання на листівці (Симчишин підтримав на виборах ОТГ Бондаря – НГП) було зафіксовано саме після заключення угоди про  будівництво полігону твердих побутових відходів і кладовища”, – сказано у запиті обранців.

запит

Як писав НГП, на виборах сільського голови Шаровечківської тергромади 29 квітня переміг діючий голова Болеслав Бондар, якого підтримувала ВО “Свобода”.

Нагадаємо, що нинішній хмельницький міський полігон твердих побутових відходів заснований в 1956 році як відкрите звалище на місці глиняного кар’єру площею 8,88 га. Досі невідома його точна глибина, при цьому висота насипу відходів оцінюється в 50 метрів над рівнем ґрунту. Це приблизно, як одна 16-поверхівка. Кількість ТПВ, які захороненні на полігоні, на кінець 2014 року становила більше 4,25 млн. тонн. Щодобове поступлення сміття та відходів — 2300 куб. м.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 11

 1. Интересно, а куда девают мусор жители этих сел?

 2. Краще би включили цю ОТГ до складу Хмельницького і побудували б новий житловий масив, ба в самому місті вже немає де будувати!

 3. Завод з переробки сміття побудуйте біля старого полігону – скільки можна вже чекати???

 4. Что значит не хотят? Родина сказала надо! а вообще надо построить давно завод по сжиганию мусора. Могли бы и энергию и тепло зимой вырабатывать.

  • Сміття саме по собі не горить – його треба палити газом. Тому енергія від його спалення буде значно дорогою.

 5. В цивілізованих країнах його сортують і переробляють на вторинну сировину.

 6. що обрали свободівця? тепер він буде виконувати “вказівки партії” , а на людей начхати

 7. Полігон потрібен бо нам всім буде ж.па. Найкраще розширити діючий і не треба панікувати мешканцям згаданих сіл.

 8. Нехай люди, які “кажуть”, запитають мене)))) Я фотографувала те рукостисканная 🙂 Яка нісенітниця)))) Конкуренти “Свободи” працюють)))

  А в місті упродовж кількох років буде побудовано сміттєпереробний завод. Якщо Ви слідкуєте за новинами – маєте знати, що процес уже зайшов досить далеко. Все буде добре 🙂

  • Ольга мы слыдкуемо за новынами по поводу строительства уже лет так 10))) Кого уже только нам не показывали, “инвесторов” имею ввиду. Они были ото всюду, разве что только, с Африки не было. Поэтому маркером для веры в реальную постройку завода, будет приезд инвестора с Африканского континента, какого нибудь вождя племени Мганги 2

 9. А в статті стільки помилок і одруківок 🙂 Раджу журналістам так сильно не поспішати – запит був поданий ще до виборів в ОТГ у Шаровечці (розрахований був на чорний піар), тому зараз поспішати з статтею сенсу немає, погодьтеся. перечитуйте, виправляйте 🙂

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.