Красилівському начальнику ДВС присудили 5 років в’язниці за хабар у 5,8 тис. грн

Хмельницький міськрайонний суд визнав винним колишнього начальника Красилівського районного відділу державної виконавчої служби Віталія Болюха у вимаганні та одержанні хабара (ч.3 статті 368 КК України) і присудив 5 років з позбавленням права з конфіскацією майна, окрім житла.

Про це свідить вирок суду від 23 квітня.

За матеріалами справи на початку грудня 2016 року до Болюха звернувся власник автомобіля «Фіат Скудо» з проханням надати листа-підтвердження про зняття арешту з транспортного засобу. Для цього він передав начальнику ДВС оригінали техпаспорту і доручення та розписку від попереднього власника машини. Болюх зняв копії документів і поставив вимогу надати йому неправомірну вигоду на суму 6 тис. грн.

Через кілька днів начальник ДВС виніс постанову про звільнення майна боржника. Того ж дня власник автомобіля передав Болюху 5,8 тис. грн. 200 гривень хабара вдалося виторгувати у посадовця на дорогу. Після цього керівника виконавчої служби затримали правоохоронці.

У суді Болюх відкинув усі звинувачення у хабарництві. За його словами, грошових коштів не вимагав і не зловживав службовим становищем, а одержаних 5800 грн він сприйняв, як подяку.

Не зважаючи на невизнання вини обвинуваченим, суддя Андрій Місінкевич дійшов висновків, що вина посадовця доводена сукупністю досліджених доказів.

Крім цього, суд зобов’язав стягнути з Болюха 500 грн моральної шкоди на користь потерпілого.

Вирок може бути оскаржений до Апеляційного суду Хмельницької області протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 4

  1. Розмір (18 доларів в еквіваленті) моральної шкоди просто смішний. Нехай потерпілий прийде до суду та кине судді цю “компенсацію” на стіл.

  2. А коли б взяв хоча 5000$, то би отримав умовне покарання, а то й перейшли б на якесь шахрайство. От так працює наша судова система… Якщо крадеш або береш взятки мільйонами, то дадуть незначне покарання і на роботі поновлять, а якщо маленький розмір – в тюрму!

    • 100% одна показуха, а той хто крав вагонами або віідкупиться, бо є звідки, або ж взагалі дрібним штрафом відхреститься

  3. Доповнюю. Суддя неадекватний. За що платив кошти (хабар) потерпілий ? Хамство начальника служби не має меж. Моральний збиток у таких випадках має бути відчутним для злочинця.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.