Понад 200 сімей Хмельниччини скористалися програмою ”Доступне житло”

Протягом 2010-2017 років державною програмою ”Доступне житло” скористалося 233 сім’ї Хмельниччини, котрі змогли поліпшити житлові умови та стати власниками квартир.

Про це зазначено в інформації управління регіонального розвитку та будівництва облдержадміністрації.

У 2010 році в рамках програми ”Доступне житло” (надання фінансової допомоги держави у розмірі 30% вартості житла) побудовано три квартири. Сума державної підтримки на добудову житла громадянам, що отримали квартири, становила 202,6 тис. гривень.

Протягом 2011 року державна підтримка громадянам Хмельницької області на будівництво доступного житла не надавалась.

У 2012 році громадяни отримали дві допомоги на суму 204,95 тис. грн. на будівництво квартир у житловому будинку у Хмельницькому. За програмою здешевлення вартості іпотечних кредитів видано 55 пільгових кредитів на загальну суму 10,4 млн грн., які спрямовано на добудову житлових об’єктів у містах Хмельницький та Кам’янець-Подільський.

У 2013 році по програмі здешевлення вартості іпотечних кредитів для забезпечення укладено 105 договорів на загальну суму 21,64 млн. гривень. По програмі “Доступне житло” укладено 27 угод щодо надання державної підтримки на будівництво квартир на загальну суму 2,098 млн. грн., залучено 5,54 млн. грн. коштів громадян на будівництво житла.

Через складну фінансово-економічну ситуацію в країні з квітня 2014 року реалізація програми “Доступне житло” була призупинена в частині укладання нових договорів на отримання державної допомоги та пільгових кредитів.

Програмою передбачалось, що на реалізацію її заходів будуть залучатись кошти місцевих бюджетів. У 2015 році рішенням сесії Хмельницької міської ради було профінансовано 2,6 млн. грн. для надання допомоги 33-ом сім’ям, що на вул. Озерна, 6/2А у Хмельницькому, які не змогли у 2014-2015 роках отримати державну допомогу (30% від вартості квартири). Завдяки отриманій допомозі громадяни розрахувались із забудовником та стали власниками квартир.

Проте, через недостатні обсяги фінансових ресурсів кошти для надання допомоги громадянам на придбання доступного житла у 2011-2017 роках не були передбачені і не виділялись з інших місцевих бюджетів.

У 2017 році у чинне законодавство щодо забезпечення громадян доступним житлом були внесені зміни та відновлено державне фінансування програми будівництва (придбання) доступного житла. По області для участі у програмі зареєструвалось 52 особи з числа учасників АТО та  внутрішньо переміщених осіб. З коштів державного бюджету у сумі 443,2 тис. грн. у грудні 2017 року надано 3 допомоги на придбання житла у Хмельницькому сім’ям учасників АТО.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 2

  1. При папередниках явно было получше. При рехворматорах совсем гайка.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.