У Симчишина назвали нову причину, чому не вдається змінити маршрутки на великогабаритні автобуси

Заступник хмельницького міського голови Андрій Бондаренко заявив, що сьогодні не можливо випустити на дороги більше великогабаритних автобусів, оскільки спостерігається суттєвий брак водіїв.

Про це він сказав в ефірі “Поділля-Центр”.

За його словами, великомісткі автобуси забезпечують пасажирські перевезення на маршрутах №№ 21, 22, 51 і частково №2.

“На жаль, не прижилися маршрути №58 і № 61, на яких працювали великі автобуси. Причина полягає не стільки в рентабельності, скільки в нестачі водіїв. Так, ФОП Мішин має 12 великогабаритних автобусів, які не задіяні. Аналогічно з підприємством “Хмельницьке таксі” – під парканом стоїть 8 автобусів. Таку ж гостру проблему переживає й комунальне підприємство “Хмельницькелекттротранс”, якому необхідно близько 100 водіїв і стільки ж кондукторів”, – наголосив посадовець.

Бондаренко зауважив, що загалом на ринку пасажирських перевезень Хмельницького не вистачає 250 водіїв.

“Люди масово виїжджають до Польщі. Відтік кадрів набрав масовості останніх два-три місяці”, – констатував заступник мера.

Як писав НГП, на сайті електронних петицій 16 квітня зареєстровано ініцітиву щодо відмови від малих автобусів, так званих маршруток на ринку пасажирських перевезень Хмельницького.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 15

 1. Балаболи!

 2. У Симчишина назвали нову причину, чому не вдається змінити маршрутки на великогабаритні автобуси: власники маршрутор занесли скількаи треба

  • да…смішна відповідь заступника міського голови… а може причина в іншому—задумуюся… треба спочатку думати..а потім робити…юристи міської ради зовсім некомпетентні… а нових розумних туди не беруть…

   • так в нього на роботу беруть по партійній належності до совбоди – ну від цього підходу вони так і зависають з кадрами

 3. Дурних досвід не вчить! Хай далі заграють з приватними перевізниками.

 4. Хай зарплати платять водіям такі, як в Польщі – то будуть працювати! Якщо умови праці дозволять.

 5. сцука, поляки виноватые!!! 100. тыс на реформу выкинули, там людей освоить деньги хватило!!! Считали считали… и поняли что поляки водителей переманили))) Бред!!!

 6. Насправді проблема не тільки з водіями. швачки, будівельники, медсестри всі поїхали з України.
  А дати зарплату водію як в Польщі не можливо, бо влада не хоче піднімати тарифи. а зарплата це тариф. зробіть нормальні тарифи будуть люди працювати вдома

 7. Если сократить допустим три маршрутки, то почему данных водителей не пересадить на один великогабаритный автобус. Мишину и прочим бурундукам выгодно рассказывать про Польшу, чтобы в меньшее количество автобусов побольше набивалось пассажиров. Что-то не то в королевстве Симчишина.
  Получается во Львове все уже должны на великах рассекать, там до Польши пол часа.

 8. А вы друзья как не садитесь а в музыканты не годитесь.

 9. Маршрутки треба замінити тролейбусами й трамваями”

  Упродовж п’яти років Львів відмовиться від маршруток, таке рішення підтримала міськрада. Їх замінять великими автобусами й електротранспортом. У Тернополі планують закупити автобуси на газу як альтернативу маршруткам.
  — Маршрутні таксі в Україні вважаються нерегулярним транспортом. Це спеціальна шпарина в законі, що дає змогу працювати на “особливих” умовах. А не за вимогами до регулярних перевезень, — каже експерт із питань транспорту 34-річний Віктор Медвідь.
  Які це вимоги?
  — У ліцензії прописані правила, які дрібні перевізники не можуть виконати. Вказано мінімальну кількість автобусів на маршруті, наявність медичних працівників у штаті. Вони повинні перевіряти водіїв, перш ніж випустити в рейс. Також — регулярність ремонтів, наявність матеріально-технічної бази.
  Зараз спостерігаємо тенденцію до укрупнення ринку. У міськ¬радах більше йдуть розмови не про повну відмову від маршруток, а про зміну правил допуску. По суті, тільки крупні оператори зможуть обслуговувати маршрути. Водії без роботи точно не залишаться. Для пасажирів теж буде лише позитив. Покращиться стан маршруток. Зникне транспорт з обшарпаними сидіннями, дірами в підлозі. На зупинках з’являться графіки руху.
  Що мають врахувати міськради, приймаючи рішення про відмову від такого транспорту?
  — У нас найбільша проблема, що дії влади часто непрогнозовані. Не слід раптово відмовлятися від маршруток. Бо для підприємців це буде шоком і банкрутством. Потрібен перехідний період. П’яти років достатньо.
  У деяких країнах Європи заявили, що протягом 10 років повністю перейдуть на електротранспорт. Такого терміну для бізнесу вистачить, аби пристосуватися до нового формату роботи.
  Чим замінити маршрутки?
  — Містам варто перейти на електротранспорт. Україна виробляє електроенергію в надлишку, продає її за кордон. А могли б повністю забезпечити роботу трамваїв і тролейбусів. Вартість проїзду в них буде значно менша, ніж в автобусах. Якщо брати Київ, то тут варто розвивати метро, приміські електрички. А їх зараз скорочують. Хоча залізничні магістралі в Україні в кращому стані, ніж автошляхи.
  Проекти розвитку транспорту довгострокові — треба не менше 10 років. Якщо переходити на електротранспорт, то 80 відсотків виробництва має розміщуватися в Україні. Зараз є одне підприємство у Львові. Також можна переобладнати запорізький завод. Якщо більшість обласних центрів виявлять таку ініціативу, це зацікавить закордонних інвесторів. Почнуть будувати заводи.
  Великогабаритний транспорт зручний тим, що за раз перевозить більше людей. Зменшаться затори на дорогах. Екологія покращиться. В розвинених країнах немає маршруток. Виняток — невеликий транспорт від аеропорту до готелю.
  У якому місті України найкраща транспортна система?
  — У Києві. Тут багато видів транспорту. У пасажирів є вибір. Можна їхати на метро, міській електричці чи трамваї.
  А за кордоном?
  — У Японії. Там у містах збудовані дво-трирівневі дороги. Вони забезпечують швидкий рух.
  Ввели електронний квиток
  — У нас, як і в інших містах України, їздять маршрутні автобуси типу “І-Ван”, “Богдан” та “Еталон”. Також тролейбуси чеського виробництва, — говорить начальник управління транспорту Тернопільської міськради 57-річний Ігор Мединський.
  — Місту потрібно 100–120 автобусів із низькою підлогою, які працюють на газу. Якщо за півроку купимо хоча б 30 одиниць — це буде щастя. Додатково треба подбати про стоянку для нового транспорту, технічну базу, персонал. Лише з цими умовами протягом року можна відмовитись від маршруток.
  Проїзд у тролейбусах коштує 3–4 грн, автобусах — 4–5 грн. Вартість залежить від типу квитка. Якщо використовуєш електронний, вийде дешевше.
  — Довго переходили на електронну систему оплати проїзду. Зараз нею користуються 80 відсотків пасажирів. У всіх автобусах, тролейбусах, маршрутках установлено зчитувачі для карток, — додає Ігор Григорович. — Транспортну систему Тернополя розробляли науковці “Львівської політехніки”. Більшість маршрутів їдуть із центру до мікрорайонів. Людина може добратися без пересадок у будь-яку частину міста. Розклад продуманий до дрібниць.
  Автор: Валентина МУРАХОВСЬКА. Газета по украінськи .

 10. Залишилися у віддалених районах

  У Вінниці транспортну реформу провели в лютому 2012 року. Міська рада відмовилася від маршруток. Замість них пустили великі автобуси і трамваї.
  — Маршрутки були тимчасовим рішенням. Місцева влада тоді не мала грошей, щоб купити транспорт. Звернулися до приватних підприємців, ті почали розробляти маршрути. Уклали з містом договір на сім років, — каже вінничанин 61-річний Олександр Абрамчук. Він колишній власник маршруток. — 50 відсотків людей, які почали цим займатися, були звичайні водії. За день заробляли тисячу гривень. Люди повірили, що це назавжди. Напозичалися грошей, купили маршрутки. Я пропонував створити асоціацію перевізників. І ще тоді вкладати гроші в купівлю великогабаритного транспорту. Так зробили в Рівному. Асоціація найняла адвокатів. Коли закінчився термін договору між міською радою і перевізниками, вони зуміли відстояти свої права. У Вінниці більшість були впевнені, що цей бізнес назавжди, будуть його передавати внукам. Доходило до абсурду. Маршрутки змагалися, щоб набрати побільше людей. По центру було неможливо їхати. Кожен зупинявся, де хоче. Потім міськ¬рада знайшла гроші на автобуси, з маршрутками вирішили прощатися. Зараз у місті правильна транспортна система. Маршрутки залишилися лише у віддалених районах. Вони підвозять до міського транспорту. Далі людина добирається автобусом або трамваєм. Це розвантажило дороги. Є точний розклад руху міського транспорту. Люди, які вклали гроші в маршрутки, втратили роботу й гроші. Я встиг продати свої автобуси.

 11. Александр Сергеевич! Заберите с должности директора Гулу Владимира! Это просто беспредел! Он не понимает,что разговаривая матами с детьми он позорит Вас,в первую очередь! Очень Вас прошу!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.