У Хмельницькому майже всі сімейні лікарі зареєструвалися в електронній системі eHealth

На 18 квітня у Хмельницькому майже всі сімейні лікарі зареєструвалися в електронній системі eHealth.

“Електронна система відображає 170 медиків первинної ланки. Не зареєструвалися одиниці, окремі з яких виходять на пенсію або йдуть в декретну відпустку. Ми одержали навіть телефонний дзвінок від пацієнта, який висловив бажання оформити декларацію з лікарем, а йому відмовили. Причина — медик через кілька місяців йде на пенсію”, – зазначив начальник управління охорони Хмельницької міської ради Борис Ткач в інтерв’ю “Незалежному громадському порталу”.

За його словами, у Хмельницькому пацієнти підписали близько 7 тисяч декларацій з лікарями Є такі з медиків, які уже мають 350 декларацій. Нормативні документи Міністерства охорони здоров’я обмежили міських лікарів у наборі пацієнтів — не більше 1800 осіб на одного медика.

“При кожній амбулаторії сільської медицини визначено відповідальну особу за підписання декларації. Це — старша медична сестра або завідувач. Існували деякі побоювання, що коли люди масово долучаться до цієї кампанії, виникнуть накладки у самій роботі медичного закладу і персоналу. Нині ж бачимо нормальний робочий процес, без ажіотажу”, – наголосив головний медик міста.

Нагадаємо, що в Україні 2 квітня 2018 року стартувала медична реформа. Зокрема, з цього дня почався перший етап реформи – з вибору лікаря первинної медичної допомоги в рамках кампанії “Лікар для кожної сім’ї”.

В рамках кампанії “Лікар для кожної родини” українці мають підписати декларації з сімейним лікарем, терапевтом або педіатром. На основі цих документів пацієнта закріплять за конкретним лікарем, який буде одержувати оплату в залежності від кількості пацієнтів, а нарахування оплати за цим принципом почнеться з липня.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Один коментар

  1. А с кем хоть можно подписывать? Кто лечит, а не калечит?

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.