Суд відмовився скасовувати тендер з поставки електрокара фірмою депутата, бо прокуратура виглядала не переконливою

Господарський суд Хмельницької області відмовив у позові місцевій прокуратурі, яка наполягала на визнанні недійсними результатів тендера із закупівлі електромобіля Nissan Leaf вартістю 470 тис. грн комунальним підприємством по організації роботи міського пасажирського транспорту .

Про це свідчить рішення суду від 5 квітня.

Правоохоронці вважали, що замовник з порушеннями законодавства обрав переможцем хмельницьке ПП “Автоцентр “Лига ІІ”. Зокрема, підприємство не підписало кожну сторінку проекту договору із зазначенням посади, прізвища, ініціалів керівника або уповноваженої особи та не скріпило це печаткою.

Крім того, у тендерній документації ПП “Автоцентр “Лига ІІ” надало технічний паспорт на автомобіль Nissan Leaf CXM 310042 та облікову картку від 4 травня 2017р. №117566014, в яких міститься інформація про реєстрацію автомобіля за харківським ТОВ “Тесла моторс”, пропозицію якого було відхилено.

Також прокуратура посилалася на можливі узгоджені антиконкурентні дії між ПП Автоцентр „Лига ІІ” та ТОВ „Тесла Моторс”. На підтвердження цього у матеріалах тендера фігурували довідки, згідно з яких, сервісне обслуговування електромобіля здійснюється за адресою реєстрації ПП Автоцентр „Лига ІІ”, що вказує на надання переваг одному учаснику серед інших”.

Під час розгляду справи суддя Юрій Гладюк дійшов висновків, що відсутність печаток, прізвища та ініціалів керівника підприємства-учасника є формальними (несуттєвими) помилками, допущення не визначено законом про публічні закупівлі як підстава для відхилення пропозиції.

Що стосується інших претензій, то суд розцінив їх як таким, що не є предметом дослідження у цій справі і виходять за межі позовних вимог прокуратури. Не виявився переконливим для суду й наданий лист Хмельницького обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України від 19 березня 2018р. .№01-28/16-774, де зазначається про початок розгляду справи щодо ПП Автоцентр „Лига ІІ” і ТОВ „Тесла Моторс” з виявлення порушень антимонопольного законодавства.

За даними бізнес пошукового ресурсу “Youcontrol”, ПП “Автоцентр “ЛИГА-ІІ”, яке належить депутату Хмельницької міськради від БПП “Солідарність” Григорію Галкіну, активно працює у напряму популяризації електромобілів. За останні два роки виконавчий комітет Хмельницької міської ради надав дозвіл цій фірмі на встановлення 77 електричних зарядних станцій для зарядки електромобілів на території обласного центру.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.