У Хмельницькому відбулась презентація спільних напрацювань громадської ініціативи Proprostir, Агенції розвитку Хмельницького та міської ради щодо визначення стратегії розвитку споруди кінотеатру ім. Т. Шевченка.
Про це повідомляє прес-служба ради.
Заступник міського голови Володимир Гончарук зазначив, що важливою перевагою представленого проекту є те, що він буде актуальний щонайменше двадцять років. Проект розроблявся на основі пропозицій хмельничан, зокрема більшість висловилася за те, щоб залишилася функція кінотеатру.
Відтак, архітектори Proprostir у концепції залишили зал кінопоказу, проте дещо видозмінили – пропонують діючий кінозал розділити на два – менший для постійних показів фільмів, а інший – зробити залом-трансоформером, у якому крім фільмів можна буде проводити лекції, презентації, покази моди тощо.
Фасад кінотеатру пропонують оновити та осучаснити, однак і зберегти впізнаваність споруди. Перший поверх закладу буде наповнений різними кав’ярнями, розмістять тут кіномузей, сувенірну лавку, вбиральні та гардероб. Другий поверх пропонують зробити громадським простором, також у концепції з заднього входу є тераса.
У проекті є і третій поверх – скляна надбудова.
Як писав НГП, наприкінці 2012 року Хмельницька міська рада оголосила інвестиційний конкурс“Реконструкція кінотеатру імені Т.Г.Шевченка у Палац культури та кіно та будівництво нежитлового приміщення у підземному просторі під кінотеатром”.
Орієнтовна вартість реалізації інвестиційного проекту становила 40-45 млн. грн.
У січні 2013 року мерія відрапортувала про те, що конкурс провалися. Претендентами виступили ПП “Гамма-М” (м.Хмельницький) та ТОВ “Юкрейніан Дівелопмент Сервіс” (м.Київ). За даними секретаря конкурсної комісії, заступника начальника відділу інвестицій та енергозбереження департаменту економіки Оксани Самолюк, охочі інвестори не мали досвіду реалізації масштабних проектів, не займаються будівельною діяльністю та наявність власних коштів, що відображено в фінансовому звіті, не забезпечить реалізацію проекту.
Пізніше колишній заступник міського голови Іван Прокопець заявив, що кінотеатр імені Тараса Шевченка нині є непривабливим об’ктом для інвестицій.
Довідка НГП. Кінотеатрт ім.Т.Шевченка знаходиться Хмельницького. Будівництво було розпочате ще у 1936 і закінчилося у 1940. На той час споруда була найбільшою у місті і отримала ім’я легендарного радянського льотчика Валерія Чкалова. Від 1992 р. найбільший кінотеатр міста й області носить ім’я Т. Шевченка.