У Мінекології вітають створення управління природних ресурсів Хмельницької ОДА, але не знають, наскільки ефективно працюватиме

Міністерство екології та природних ресурсів України вітає створення управління природних ресурсів Хмельницької ОДА, але не знає, наскільки воно ефективно працюватиме.

“Ми вітаємо, коли зберігаються будь-які відомства і структури на місцевому рівні, що будуть корисними для вирішення природоохоронних проблем. У цьому випадку наскільки цей орган буде ефективним на місці, треба ще дивитися. Адже за часів президенства Януковича подібні структурні одиниці стали підпорядковуватися облдержадміністраціям і Міністерство екології дещо втратило від цього”, – повідомили НГП у прес-службі міністерства.

“Можемо лише припускати, що голова ОДА дослухався до зауважень міністерства і заново створив управління екології на Хмельниччині. Хоча можуть бути й інші причини, про які нам не відомо”, – зазначили у міністерстві екології.

І додали: на Хмельниччині достатньо екологічних проблем, зокрема, досі не вирішено питання із забрудненням річок Хомора і Случ, з якої “вискакують риба й раки”.

“Подібну проблематику має розв’язати місцева влада без втручання уряду”, – наголосили у прес-службі мінекології.

Як писав НГП, 4 квітня голова Хмельницької ОДА Олександр Корнійчук утворив управління природних ресурсів і екології облдержадміністрації зі штатом 18 працівників. Раніше керівник області ліквідував обласний департамент екології та природних ресурсів.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 29

 1. Заради звільнення керівника цього департаменту штучно було скорочено, а зараз відновлено департамент екології. Дерьмократія в дії. Цар розігнав – цар створив, правда цар без царя в голові.

  • На жаль, чине законодавство не передбачає інших можливостей для звільненнч хабарників. І це, між іншим, лайфхак для Мінприроди, як боротись з корупціонерами.

  • За великим рахунком історія зі звільненням Вавринчука доволі класична. А все решта – це рефлексії нитика-брехуна Семерака. Ну тіпа він красавчік на спорткарі, а всі інші ідіоти

  • Я тут не просто натякаю, а відверто кричу, Семерак блокує ліцензування заводу по утилізації міндобрив. Він знову запускає на ринок фірму, якою користувались риги. А для тих, хто всіє думати, то пояснює, це бабки та надхоження до бюджетів, але то фігня, головне, що то вирішить еколонічну біду із залишками радянських добрив.

 2. Цікаві процеси, що відбуваються у структурі ОДА. Голова адміністрації без жодних пояснень декілька місяців тому ліквідовує департамент екології, його перший заступник запевняє, що департамент АПК впорається з покладеними на нього функціями екодепартаменту. І зараз знову відбуваються зміни у структурі ОДА. Одже рішення про ліквідацію департаменту було неефективне та потягло за собою негативні наслідки, серед яких:
  1. Було здійснено видатки на виплату необхідних коштів працівникам, які були звільнені з посад.
  2. Звільнено з посад працівників, які (погано чи добре), але забезпечували роботу з природоохорони.
  3. Для забезпечення ліквідації органу було задіяно працівників ліквідованого та інших департаментів, впродовж тривалого часу не виконували своїх основних обов’язків, а займались ліквідацією. Це також можна розцінювати як недоцільне використання коштів.
  4. Новостворене управління не буде нести ніякої відповідальності за прийняті рішення та збереження документів, що видавались ліквідованим департаментом.
  Враховуючи викладене можна зроби висновок, що ліквідація департаменту це шулерський фокус керівництва ОДА спрямований на усунення від посади керівника (єдиний позитивний момент) але фактично ліквідація департаменту це безвідповідальне та одноосібне рішення головного менеджера ОДА, яке не дало жодних результатів для покращення роботи у природоохоронній сфері.

  • СТРУКТУРА ОДА ЗОВСІМ НЕЗРОЗУМІЛА… В ЦИВІЛІЗОВАНІЙ КРАЇНІ ВОНА В СІМ РАЗІВ МЕНША ТА ДІЄВІША !!!! А В НАС -КОРМУШКА ДЛЯ ТОВСТИХ ТА ЛЕДАЧИХ КОТІВ … А ЯКЩО НЕ ЖИРНИХ (ТИПУ ЮРИ БИРКИ) ТО ДУЖЕ ЖАДНИХ ТА ХИТРИХ.. ТАМ ДОБРИХ СПРАВ ПРОСТО ТАК НЕ РОБЛЯТЬ !!!

  • Пане Петре, у будь-якому разі ці кошти значно менші за збитки – особисті прибутки Вавринчука, які завдавав і продовжує завдавати екс-керівник департаменту.

   • Марко Ви говорите про конкретну людину і конкретний випадок. Не вихід кожного разу при виникненні ситуацій коли керівництво ОДА не зможе керувати, або знайти офіційну причину для звільнення керівника структурного підрозділу, ліквідовувати такий підрозділ.

    • Пане Петре, в тих умовах, що сьогодні існують в державі, це доволі поширений метод, яким послуговуються у багатьох держструктурах.але з єдиною відмінністю – скорочення посади, ліквідація відділів, тощо. Найчастіше під подібну трудову дискримінацію потрапляють жінки, які виходять з декретів. І за них не вступаються особисто міністр соцполітики, про них не пишуть в інтернеті, і по телевізору їх не показують. То тоді чому якийсь окремий чиновник має отримувати якісь окремі поеференції?

 3. Голова ОДА одноосібно прийняв рішення про ліквідацію департаменту для того щоб прибрати “неугодних”. Тепер так само одноосібно приймає рішення про створення управління екології.

  • На те він і голова. На те у нього і повноваження гарантованні законодавством

 4. При прийнятті таких рішень голова ОДА та його підлабузники про екологію взагалі не думають про екологію. І Мінприроди для них ніхто, і до думки міністра не дослухались. Як ходять так і приймають свої розпорядження.

  • А вот всі нинішні керівники еко-структур – Мінприроди, ДЕІ і різні департаменти, думають вот про еколргію? Не смішіть)

 5. А до того все було ефективно!Розпустити треба соцзахист! Там бардак повний!

  • То не в коментарях пишіть, а скарги підтверджені фактами.

   • На вавринчука скарг теж ніхто не писав, але бац і цілий департамент розігнали. Ось Вам і факти.

    • Писав. За вказівкою Гуменюка. Навіть до звільнення довів. Але той вавриечук завіз капусти в Київ і його знову через суд поновили. Так шо не розказуйте, як не знаєте

  • Борюсіку, кого ще розігнати?

   • Закон дав повноваження голові ода щодо створення чи ліквідації структур. До чого всі ці домисли в коментарях? Пуста трата часу. Голова ода діє відповідно до закону. В будь-якій структурі рішення керівника береться до виконання, подобається це комусь чи ні. Законодавства дотримано і все.

 6. Всі ці маніпуляції із повноваженнями та законами мені прямо нагадують часи перебування Януковича при владі. Нічого ж не змінилось: потрібно – підставлять, потрібно – затиснуть, потрібно – змінять норму чи закон, люди гинуть – нічого страшного, на війні у них прибутки значно більші…Вважаю що у нинішньому стані ми всі з Вами ще у більшій дупі, ніж при будь-якій іншій владі…

 7. Я маю приватне підприємство, у мене працює працівник до якого маю претензії по роботі. То треба прийняти закон щоб я не міг його звільнити? Тоді хто буде керувати моїм підприємством я чи мій працівник? Видно, що така ж і тут ситуація. Нема таких щоб усім вгодили. Завжди є незадоволені. Та мають бути загальні правила співіснування.

 8. Все має бути лише за законом, у нас же всі закони, дії та інше лише ” під ситуацію”

 9. Подивимось як нова екологія області буде реагувати на забруднення р.Случ каналізацією м.Красилів та орнітологічного заказника Кузьминський.

  • Наївний! Како было тако й будет! Поспорим?)

  • Реагувати на забруднення, знаходити порушників і притягивать їх до відповідальності повинна інспекція, якою керує Гуменюк. Але інспекція свої прямі обов’який не виконує. Тому маємо, те що маємо.

  • Реагувати на забруднення, знаходити порушників і притягивать їх до відповідальності повинна інспекція, якою керує Гуменюк. Але інспекція свої прямі обов’язки не виконує. Тому маємо, те що маємо.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.