Підприємство, яке більше 10 років успішно валилося, відновлює роботу – коментар «ВІТАГРО»

Державне підприємство “Завод “Маяк” у Гвардійському, яке більше 10 років знаходилося у стані  ліквідації, через укладання мирової угоди отримало шанс на відновлення виробництва та створення більше 150 нових робочих  місць.

Спочатку юридична складова. Товариству з обмеженою відповідальністю “Інвестиційна компанія “ВІТАГРО” стало відомо про те, що 08.06.2015р. на офіційному веб – сайті Вищого господарського суду України розміщено оголошення (повідомлення) про визнання банкрутом Державного підприємства “Завод “Маяк” (Хмельницька область, Хмельницький район, с. Гвардійське, вул. Молодіжна, буд. 7, код ЄДРПОУ 35668739).

Законом України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (далі – Закон) передбачена можливість укладення мирової угоди на будь-якій стадії провадження у справі про банкрутство (ч. 2 ст. 77 Закону), в тому числі і на стадії ліквідації, в якій на даний час знаходиться ДП «Завод «Маяк»». Під мировою угодою у справі про банкрутство розуміється домовленість між боржником і кредиторами стосовно відстрочки та/або розстрочки, а також прощення (списання) кредиторами боргів боржника, яка оформляється шляхом укладення угоди між сторонами.

Таким чином, у відповідності із вищезазначеним нормами Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», а також з огляду на звернення мешканців Гвардійської сільської ради до Народного депутата України Лабазюка С.П. з проханнями посприяти у налагодженні та запуску виробництва та діяльності підприємства, ТОВ “Інвестиційна компанія “ВІТАГРО” звернулося до ДП “Завод “Маяк” з пропозицією розглянути варіант мирової угоди. За її умовами ТОВ “Інвестиційна компанія “ВІТАГРО” погашає існуючі борги підприємства перед всіма кредиторами, після чого набуває право власності на частину майна вказаного підприємства.

В червні 2016 року вказана мирова угода, яка попередньо була погоджена органом, уповноваженого управляти майном –  Міністерством економічного розвитку і торгівлі України, була затверджена Господарським судом Хмельницької області в межах справи про банкрутство Державного підприємства «Завод «МАЯК»».

Після погашення всіх боргів, ТОВ “Інвестиційна компанія “ВІТАГРО” почало ремонт приміщень, адже стан, в якому вони знаходилися після понад десятилітнього простою підприємства, м’яко кажучи, залишав бажати кращого.

Сьогодні ремонт практично завершується. Тут планується організувати дільницю ремонту сільськогосподарської техніки, а також налагодити виробництво обладнання для тваринницьких ферм. Буде створено більше 150 робочих місць, бюджет місцевої ОТГ отримає додатковий фінансовий ресурс у вигляді податків та зборів.

А щодо того, що угодою зацікавилися відповідні органи, то це нормальний процес. Це їхній обов’язок перевірити дотримання усіх норм і законів при укладанні мирової угоди.

Підсумовуючи викладені факти.

Найперше і головне. Створюються додаткові робочі місця. Сьогодні багато говориться про недостатню зайнятість населення, а тут зроблено реальні кроки до того, аби люди мали роботу і достойний заробіток. Підприємство-банкрут відновлює свою роботу, приміщення, які валилися наповняться виробничим обладнанням. Бюджет Гвардійської ОТГ поповниться новими податками ,які підуть на покращення місцевої інфраструктури.

Підприємство ДП “Завод “Маяк” невдовзі запрацює і поповнить перелік успішних виробничих об’єктів нашої області.

Як писав НГП, Головне управління Національної поліції у Хмельницької області підозрює ліквідатора державного підприємства «Завод «Маяк» (с. Гвардійське Хмельницький район) і службових осіб TOB «Інвестиційна компанія «Вітагро» у прихованій приватизації держпідприємства.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.