За останні п’ять років на Хмельниччині видано 28 пільгових кредитів молоді на житло

За інформацією Хмельницького регіонального управління Держмолодьжитло, протягом 2013-2017 років на Хмельниччині видано 28 пільгових кредитів молоді на житло.

Про це зазначено у відповідному звіті, розміщено на сайті облради.

Згідно з постановою Кабміну від 29 травня 2001 р. N 584 «Про порядок надання пільгових довготермінових кредитів молодим сім’ям та одиноким молодим громадянам на будівництво (реконструкцію) і придбання житла», було надано 18 пільгових довготермінових кредитів на загальну суму 5,6 млн. грн. ( у т.ч. за рахунок коштів державного бюджету – 1,93 млн. грн., коштів місцевого бюджету – 3,7 млн. грн.).

Ще 10 кредитів надано за рахунок статутного капіталу Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву (на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 11.05.2011  №488).

Крім цього, регіональне управління Держмолодьжитла компенсало відсотки за користування іпотечними кредитами, укладеними з державними банківськими установами, на загальну сума 13,7 млн. грн.

Як звітує Держмолодьжитло, за останні п’ять років у Хмельницькій області введено в експлуатацію три об’єкти по програмі молодіжне будівництво: житловий будинок у Хмельницькому на вул.Гастелло, 15 (другага черга – 72 квартири загальною площею 5380,3 м.кв – у 2013 році); житлові будинки на вул.Замкова, 1, у Кам’янці-Подільському – 1289,17 м.кв., та на вул. Щербакова, 24/1, у Хмельницькому (2014 року); житловий будинок на вул.Озерна, 6/2А у Хмельницькому – 3666,92 м.кв., І секція (2015 рік). У ІV кварталі 2017 планується завершення будівництва ІІ секції групи житлових будинків на вул.Озерна, 6/2 А у Хмельницькому.

Довідково. На 25 жовтня 2017 року в електронній системі «ІАС Кредит» Хмельницького регіонального управління Держмолодьжитла зареєстровано 528 молодих сімей та одиноких молодих громадян які потребують поліпшення житлових умов.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 7

 1. 528 з я\ких 500 без шанс1в.

 2. А хто ж ті щасливчики? Молодіжний кредит видається до 35 років. З такими темпами шанси на отримання такого кредиту простим смертним дорівнюють нулю… Нема чим хвалитись.

 3. певно дітки місцевої еліти

 4. А чому Ви не згадали про Гастелло 15 (третю чергу), яку мали здати ще в 2012 році!
  https://www.facebook.com/laznelka/posts/1871178806243736
  Місяць тому: “ЗВЕРНЕННЯ
  Звертаємося до влади, депутатів Хмельницької міської ради та будівельників міста Хмельницького, юристів та усіх небайдужих
  У 2005 році Хмельницька міська рада надала Хмельницькому регіональному відділенню Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву у постійне користування земельну ділянку загальною площею 16203 кв.м на вулиці Гастелло, 15 (район Дубове, поблизу ЗОШ №2) під будівництво житлової групи будинків. За проектом там мало бути збудовано 4 черги багатоквартирних будинків. На сьогодні на земельній ділянці збудовано два багатоквартирних будинки та закладено будівництво 3 черги (будівельна готовність останнього об’єкту на сьогодні складає 12%).
  Починаючи з 2008 і до 2011 року Державним фондом сприяння молодіжного будівництва було надано 18 державних кредитів родинам хмельничан на будівництво житла в третій черзі групи житлових будинків. Майже уся сума наданих кредитів була використана – за ці кошти зроблено проект третього будинку, геодезія четвертої черги будівництва та збудовано фундамент третьої черги.
  У 2012 році держава перестала фінансувати програму молодіжного будівництва.
  Замовником будівництва третьої та четвертої черги будинків на Гастелло, 15 у Хмельницькому нині є державне підприємство «Хмельницька обласна служба єдиного замовника».
  На сьогодні фінансування будівництва на Гастелло, 15 відсутнє. Для того, аби закінчити хоча б будівництво третьої черги потрібно близько 30 млн.гривень, які жоден бюджет – ані державний, ані обласний, ані міський навряд чи виділить. Але є 18 інвесторів, які уже вклали кошти у це будівництво і мають майнові права на 18 квартир у будинку третьої черги. І це прості хмельницькі родини, ваші виборці.
  Ані Фонд сприяння молодіжному будівництву, ані обласна служба єдиного замовника не відхрещуються від своїх зобов’язань щодо забезпечення 18 хмельницьких родин квартирами. Але у них банально немає грошей на це будівництво. Усе, що має фонд і єдиний замовник – то земельна ділянка на вулиці Гастелло, 15 (площею приблизно 1 га, за мінусом землі під уже збудованими будинками) та об’єкт незавершеного будівництва (фундамент 68-квартирного будинку). Усе це сьогодні має визначену ціну – 18 квартир загальною площею приблизно 1200 кв.м житла. Фонд і служба єдиного замовника сьогодні готові усе це майно передати тому, хто натомість надасть 18 квартир для виконання державою своїх зобов’язань.
  І тут виникає проблема – який існує сьогодні законний механізм обміняти це все майно (земельну ділянку, яка знаходиться в постійному користуванні державної структури, та об’єкт незавершеного будівництва) на квартири? Як і де знайти інвестора, який би добудував і передав безкоштовно 18 квартир інвесторам, які уже вклали свої гроші у будівництво?
  Ми, оці 18 хмельницьких родин, які з 2012 року чекаємо на омріяне житло, за яке справно сплачуємо державі кредити, хочемо почути конструктивні пропозиції, як можна вирішити проблему.
  Будемо дуже вдячні за будь-які пропозиції та рекомендації від кожного, хто хоч трохи розбирається у земельно-будівельних питаннях.
  Ми віримо у те, що невирішуваних проблем не буває…

  P.S. Наше звернення офіційно передамо в канцелярію Хмельницької міської ради для розгляду на засіданнях постійних депутатських комісій”

 5. За 5 років видано лише 28 кредитів. В мене виникає питання, а скільки коштів витрачено за вказаний період на утримання регіонального управління Держслужби і чи потрібна така структура з такою ” ефективною” роботою???

 6. Ви шукаєте кредит для бізнесу / особистого або для будь-якої мети, а потім надсилайте нам електронну пошту зараз, щоб отримати швидке схвалення, з низькими відсотками від 2%, наша адреса електронної пошти нижче (georgeanderson.loanfirm255@gmail.com)

  Пропозиція кредиту.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.