Хмельницький міськрайонний суд визнав винним депутата Хмельницької міськради від ВО “Батьківщина” Олександра Скочеляса у порушенні ч. 1 ст. 172-6 КУпАП через несвоєчасне подання електронної декларації за 2016 рік, присудивши штраф у розмірі 850 грн.
Сьогодні таке рішення оголосив суддя Володимир Навроцький.
Під час розгляду справи Скочеляс переконував суд, що не мав намірів, а тим паче злих умислів, не подавати електронну декларацію. За його словами, вся провина лежить на самій системі Національного агентства з питань запобігання корупції, яка наприкінці квітня працювала з технічними перебоями.
“До 28 квітня мої юристи збирали всю необхідну інформацію. Зранку 29 квітня мали заповнити мою електронну декларацію, а потім піти на шашлики. На жаль, протягом цього дня нам не вдалося ввійти в систему е-декларацій, оскільки на комп’ютері відображалася помилка входу до баз даних. Цей факт на свій телефон задокументував Ярослав Бляхарський (юрист депутата – НГП). Аналогічні дії виконували 30 квітня і 1 травня, але без успіху. Також Бляхарський кілька разів телефонував до НАЗК, однак ніхто не відреагував. Нарашеті 2 травня система реєстру запрацювала і я вніс усі відомості, які були підготовлені ще 29 квітня”, -пояснив обранець.
У ході вивчення матеріалів досудового розслідування суддя Навроцький звернув увагу, що депутат Скочеляс 23 березня перший раз зайшов до Реєстру електронних декларацій. Далі протягом березня-квітня декларант ще 9 разів туди потрапляв . З цього приводу прокурор поцікавився, що заважало депутату вчасно подати дані про майновий та фінансовий стан, приміром, у січні або квітня, не відтягуючи на кінець терміну декларування. На що Скочеляс розмито відповів, мовляв, були проблеми з отриманням електронних ключів та повних відомостей про майно і доходи членів сім’ї.
Між іншим, лише 23 березня Верховна Рада внесла зміни до статті 3 Закону України “Про запобігання корупції”, давши змогу особам, які вперше мали подавати електронні декларації, додатковий місяць для підготовки. До цього моменту вони, як і решта декларантів, зобов’язалися подати е-декларацію до 1 квітня 2017 року.
Захисниця депутата, адвокат Сторожчук вважає, що адмінсправа справа її клієнта, є надуманою. Її аргументи зводилися до того, що cлідство не дослідило безуспішних спроб Скочеляса ввійти до Реєстру е-декларацій. Тим паче, що саме НАЗК у відповіді на адвокатський запит не дало чіткої відповіді, як ідентифікуються дані декларантів щодо неможливості входження до системи.
Крім цього, Сторощук заявила, що правоохоронні органи перед тим, як скласти адмінпротокол, не взяли в депутата пояснень стосовно не своєчасної подачі електронної декларації.
Після завершення справи Олександр Скочеляс заявив, що оскаржуватиме рішення суду в апеляційній інстенції. Він додав, що ця справа є політичним замовленням і має на меті зробити з нього корупціонера.
Як повідомляв рух “Чесно”, Олександр Скочеляс – єдиний депутат Хмельницької міськради, який запізнився з подачею електронної декларації. На 1 травня його декларація була відсутня у Реєстрі електронних декларацій. З’явилась вона лише 2 травня.