Апеляційний суд Вінницької області 3 листопада звільнив від відбування довічного позбавлення волі 43-річного Олександра Каверзіна, засудженого за вбивство семи осіб. Варто зазначити, що це вперше в історії України з-під варти звільнили чоловіка, якого було засуджено до довічного ув’язнення.
Про це повідомляється на сайті суду.
Вердикт винесено у зв’язку з тим, що існує суттєва загроза життю і здоров’ю Каверзіна. Олександр Каверзін – інвалід першої групи по зору, потерпає від внутрішньочерепного тиску, що може спровокувати інсульт. Також суд керувався рішенням ЄСПЛ у справі «Лорс проти Нідерландів».
У ньому наголошено, що «повна сенсорна ізоляція, поєднана з тотальною соціальною ізоляцією, може знищити особистість і є формою негуманного поводження, яка не може бути виправдана потребами забезпечення безпеки через будь-які причини». Олександра Каверзіна звинуватили в убивстві семи осіб, серед яких – троє співробітників міліції. Також його засуджено за заподіяння тяжких тілесних ушкоджень, незаконне зберігання вогнепальної зброї, бандитизм і розбій.
Як пише «Комсомольская правда в Украине», кримінальну біографію Олександр Каверзін почав у Кам’янці-Подільському. Юнаком входив до складу угруповання Ігоря Хмарука, яка займалася грабежами та розбоями. Під час одного з таких нальотів у Кам’янці було вбито двох чоловіків. Злочин вдалося розкрити, значну частину банди заарештували, ватажок наклав на себе руки під час затримання. Каверзіну вдалося втекти. У розшук його оголосили 1996 року, він отримав червону картку Інтерполу.
Утікачем Каверзін створив власне угруповання. У Хмельницькому він убив оперативників місцевого УБОЗ. Крім того, в Миколаєві Каверзін зі спільниками напав на валютного міняйла, при цьому був тяжко поранений дільничний інспектор, який намагався затримати бандитів.
Деякий час Каверзін переховувався в Росії, а потім перебрався до Харкова. Його затримали 2001 року. Як стверджував у своїх скаргах Каверзін, в міліції до нього застосували побої і тортури, що стало причиною катастрофічної втрати зору, який у нього був слабким з дитинства. Каверзін остаточно осліп, перебуваючи в СІЗО.
2012 року йому вдалося виграти позов у Європейському суді з прав людини – відсудити в України 40 тисяч євро. Підставою для звільнення Каверзіна послужила стаття 84 Кримінального кодексу України, згідно з якою, в’язня можуть звільнити від покарання за станом здоров’я.