Землі Ядухи. Фігуранти підпишуть угоду про винуватість?

18 жовтня до судової зали Хмельницького міськрайонного суду конвоїри завели двох чоловіків. Один, той що нижчий ростом, розмістився на лавці, що стоїла у кабіні для підсудних. Одягнений у непримітну сіру куртку, він пильно вчитувався у якісь папери. Затемнені окуляри не давали можливості присутнім у залі сфокусуватися на його погляді.

Інший підсудний виглядав жвавіше. Щоправда, його жовтувате обличчя видавало проблеми зі здоровям. Про щось перешіптавшись зі своїм адвокатом, він дав знак прокурору, мовляв, є розмова.

— Нас цікавить угода про винуватість, — почав адвокат.

— Обговоріть це питання між собою, і тоді нехай Ваші захисники приходять, будемо спілкуватися про умови. Але угода про винуватість підписується тільки у рамках кримінальної кваліфікації, — відповів прокурор.

У розмові трьох свою репліку вклинила жінка, яка сиділа напроти підсудних. Як виявилося, вона представляла інтереси чоловіка в окулярах.

— Прокурор піде на угоду тільки у тому випадку, коли ви визнаєте вину, — пояснила вона.

Чоловіками, котрі сиділи за судовими гратами, були колишній начальник управління у справах сім’ї, молоді та спорту Хмельницької облдержадміністрації Олександр Данилюк і мешканець села Лісові Гринівці Хмельницького району Дмитро Коваль. Вони обоє вже третій рік перебувають у СІЗО, а розгляд самої справи забуксував на етапі допиту свідків.

За даними слідства, Данилюк і Коваль є фігурантами земельної афери, в якій замішані десятки осіб, частина з них колишні студенти. Підозрюваним інкримінується налагодження схем з незаконного заволодіння земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства. “Напрацювали” вони на максимальне покарання ст. 190 (“Шахрайство”), яка передбачає позбавленням волі на строк від 5 до 12 років з конфіскацією майна.

Географія їхньої “діяльності” охоплює Михайлюцьку сільську раду Шепетівського району, Стуфчинецьку, Грузевицьку, Ружичанську та Шаровечківську сільські ради Хмельницького району. Через підставних осіб вдалося “назбирати” 53,2 га загальною вартістю 20 млн. 726 тис. грн. У більшості випадках кінцевим бенефіціаром земельних ділянок ставала Наталія Ядуха, дружина тодішнього голови Хмельницької ОДА Василя Ядухи.

Фото НГП

Фото НГП

Дарувальники Наталії

Більшість з них ніколи не бачили в очі і навіть не чули про існування Наталії Ядухи. Але це не виявилося перешкодою для того, щоб робити першій леді Хмельниччини такі приємні подарунки у вигляді земельних ділянок.

Під час судового допиту Назар Зайдовий, в минулому студент, розповів про земельний презент дружині екс-губернатора.

— Двоє товаришів по гуртожитку взяли мого паспорта та ідентифікаційного кода. Сказали, що треба зробити копії документів для нашого навчального закладу. Трохи згодом наш викладач з права Олександр Данилюк відпросив з лекцій, повідомивши, що необхідно підписати певні папери у нотаріуса. Я його запитав: “А якщо ми їх не підпишемо?”. На що той відповів: “Треба, щоб ви це зробили на благо свого вузу, бо може так статися, що хтось і не довчиться”… Зрозумійте: на той час Олександр Васильович був авторитетом для студентів. Про земельну ділянку площею 2 га на території Михайлюцької сільської ради Шепетівського району дізнався безпосередньо від нотаріуса. Сюди мене з хлопцями привіз Данилюк. У нотаріуса я підписав документи дарування землі на ім’я Наталії Ядухи. Після цього випадку намагалися все забути, як страшний сон. І сподівалися, щоб батьки про це не дізнаються, — зазначив хлопець.

Ще одна студентка Інна Цимбалюк подарувала Наталії Ядусі 1,9 га з цільовим призначення під пасовище практично під Хмельницьким (Стуфчинецька сільська рада). У своїх поясненнях вона зазначила, що у квітні-травні 2010 року її викладач Олександр Данилюк попросив надати паспорт та ідентифікаційний код “для вирішення однієї справи”. При цьому натякнув, що можуть виникнути проблеми із навчанням, якщо не погодиться. Уся земельна документація була швидко виготовлена та переоформлена в нотаріуса.

— Я її ніколи не бачила (Наталію Ядуху — авт.), хто вона така мені не відомо. Догадувалася (після того, як справою зайнялися правоохоронці — авт.), що це дружина Ядухи В.С… Земельну ділянку подарувала, так як не хотіла мати ніяких проблем у навчанні, — зізналася дівчина.

Що цікаво, історія із Зайдовим одержала несподіване продовження. У травні 2014 року Наталія Ядуха передарувала 2 га на користь Шепетівської райдержадміністрації. В документі вона оцінили її вартість на суму 20665 гривень. При цьому за результатами земельно-технічної експертизи від березня 2015 року, виконаної хмельницьким відділенням Київського науково-дослідного інституту судових експертиз, середня вартість відчужених ділянок у Хмельницькому районі на користь Ядухи становила 700-800 тис. грн за 2 га.

Роль Коваля

Дмитро Коваль, який заїкнувся про наміри визнати вину, також засвітився “збирачем земель”. Виявилося, що його, як і Ядуху, обдаровували ділянками невідомі громадяни. Правда, не з таким розмахом.

Так, Хмельницький міськрайонний суд має у провадженні три справи щодо Коваля, в яких обласна прокуратура добивається визнання незаконними розпорядження голів РДА та визнання недійсними державних актів і договорів дарування. Однак їх розгляд призупинений до вироку у кримінальній справі Данилюка-Коваля.

реєстр

Загалом, прокуратура заявила 16 позовів у земельній справі Ядухи. І вони також приречені припадати пилюкою допоки не буде головної розв’язки.

Віталій Тараненко.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Віталій Тараненко

Віталій Тараненко

Журналіст сайту "Незалежний громадський портал".

Коментарів: 18

 1. Признать все документы юридически никчемными и вернуть земли в собственность общества, ядух всех судить вместе со всей их сворой лающих вонючих псов. Раньше прокуроры ничего не видели? Правоохранителей вообще растреливать надо за такое, ядухиного мелкого ублюдка – первым.

 2. Але все-таки справу 3 роки розслідувала потужна СБУ і окрім стрілочників нікого не знайшла

 3. Так цеж квіточки проти тих афер які провів екс голова Красилівської РДА Арсенюк П.І. голова партії регіонів…. 7 тис га землі зібрано по району та оформлено на підставних фермерів… потім передано у суборенду по 400 баксів за 1 га.

 4. Садят пешек, а самого Ядуху боятся и никого не интересует что тот же Данилюк может просто боится за жизнь и здоровье своих близких

 5. Легче всего осудить и оклеветать человека,не зная всей правды…Почему же прокуратура не открыла дело на самого Ядуху??!!а заперла в СЕЗО на 2 года преподавателя,у которого не было и нету той земли,но который стал “главным организатором” всего дела!

  • Знаю Данилюка особисто, ще зі студентських років, той ще прихвостень. Коли Яник прибував у Хмельницький в 2009 р., при владі Ющенка, то його зустрічали близько 10 чоловіків, Данилюк був одним з них. А взагалі студенти з нього насміхалися, замашки в нього гейські були. Не думаю, що він просто цап відбувайло. А після приходу до влади Яника, дуже вже він різко піднявся по кар’єрній драбині: від викладача, що жив у студ. гуртожитку до начальника управління ОДА

 6. На суде все свидетели дают показания против ядухи и что, его даже как свидетеля не вызывают. Прийдите на суд и послушайте

 7. Знаю Данилова як самого бездарного і брехливого начальника управління молоді і спорту. Замість того, щоби розвивати спорт, він обкрадав його, а тут ще афери з землею… Особисто вліпив би йому мінімум пятнашку, або відрубав голову, як в Китаї… Данилюк –
  сволота ще та!!!

  • Наверное “данилов” денег тебе не дал когда-то…

  • На рахунок грошей в точку! Любомир як шахист отримував останню нагороду ще в далекому 2001 році…напевно тому грошей і не давали , а спортсмени знають його як неадекватну і трохи не в собі людину…да…коментарі тут лишають ті ще особи…

 8. ВСІ ЧУЛИ ТАКИЙ ВИСЛІВ “терпили” ОСЬ І Данилюк і Коваль є ні хто інші як “терпіли”, Василь Ядуха використовуючи посадове становище, використав Данилюка і Коваля, вони надіялись, що їхній колишній патрон їх витягне, посидівши за гратами вони зрозуміли, що їм буде “гаплик” тому і пішли на угоду.

  • Четко )
   Только на всякую хитрую задницу найдется х… с винтом…он стольких людей уже кинул…
   Когда-нибудь кинет кто-то его )
   И бабло не поможет…

 9. Если на судах все дают показания против ядухи а прокурор его защищает как адвокат то какое правосудияправосудия. Хотя вся его семья гос.служащие были

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.