Китайці хочуть прокредитувати будівництво блоків ХАЕС

Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» отримала від «Китайської національної ядерної корпорації» (CNNC) та «Індустріального комерційного банку Китаю» (ICBC) пропозицію з надання кредитних коштів для фінансування завершення будівництва двох енергоблоків Хмельницької АЕС.

Про це повідомив журналістам 3 листопада голова компанії Юрій Недашківський після завершення презентації нефінансового звіту «Енергоатома» за 2016 рік, інформує УНІАН.

«Представники CNNC International прибули в Україну з представниками дуже потужної фінансової установи – «Індустріального комерційного банку Китаю». Вони запропонували участь у добудові третього і четвертого енергоблоків Хмельницької АЕС за формулою «1 + 1». Тобто, третій блок будується за технологією ВВЕР (тип реактора, які сьогодні експлуатуються на українських АЕС), а четвертий блок добудовується за їхньою технологією HPR-1000. Вони пропонують профінансувати добудову обох реакторів на 85%», – сказав він.

За словами Недашківського, китайська сторона зацікавлена в просуванні своїх технологій в європейських країнах.

«Ми розглядаємо цей проект як один з альтернативних серед тих проектів, які вже існують», – зазначив глава «Енергоатома», нагадавши, що раніше компанія вже представила проект завершення будівництва двох блоків ХАЕС з використанням на обох блоках технології ВВЕР і отриманням кредитного фінансування під заставу експорту електроенергії до ЄС по «Енергомосту «Україна-ЄС».

Як відомо, у рамках проекту «Енергоміст «Україна-ЄС» передбачається переключити енергоблок №2 Хмельницької АЕС на ENTSO-E (європейська енергосистема) і здійснювати експорт електроенергії. Поставки електроенергії до Європи за довгостроковими договорами можуть дати змогу залучити інвестиції в добудову енергоблоків №3 і №4 ХАЕС, стан готовності будівельних конструкцій яких становить 73% і 28% відповідно.

Крім того, «Енергоатом» планує представити на розгляд парламенту законопроект про завершення будівництва третього і четвертого енергоблоків ХАЕС. За оцінками компанії, завершення будівництва цих блоків дасть додаткову генерацію електроенергії в Об’єднану енергосистему України на рівні 15 млрд кВт-год на рік.

За словами глави «Енергоатома» Юрія Недашківського, компанія планує почати експорт електроенергії до ЄС і добудову третього і четвертого блоків Хмельницької АЕС наприкінці 2020 року – початку 2021 року.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.