Екологи констатують поверхневе забруднення вод річок Хмельниччини

Протягом березня цього року в місті Хмельницькому спостерігалось забруднення атмосферного повітря діоксидом азоту та формальдегідом середньомісячні концентрації якого становили 1,6 та 1,4 ГДК. По іншим забруднюючим речовинам, за якими велись спостереження, перевищень гранично допустимих концентрацій не зафіксовано.

В порівнянні з відповідним періодом минулого року за вмістом забруднюючих речовин в атмосферному повітрі спостерігалось збільшення середньомісячних концентрацій діоксиду азоту у 1,2 рази, діоксиду сірки у 1,1 рази, фенолу у 1,2 рази а також зменшення середньомісячних концентрацій оксиду азоту у 1,2 рази, оксиду вуглецю у 1,1 рази, пилу у 1,3 рази, хлористого водню у 1,1 рази.

Хмельницьке обласне управління водних ресурсів здійснювало спостереження за станом поверхневих вод річок Случ, Хомора, Південний Буг та Дністер на 8 контрольних створах. Аналіз якості поверхневих вод суші здійснювався за басейновим принципом. Розглядалися такі головні річкові басейни: Дністер, Дніпро, Південний Буг.

У поверхневих водах басейну р.Дніпро показник показник БСК20  перевищував гранично допустимі концентрації для водойм господарсько-побутового призначення у 1,1 рази у воді р. Случ (с.Чернелівка, зона водозабору) та у 1,8 рази у воді р. Хомора (водозабір м.Полонне).

Поверхневі води басейну р.Південний Буг характеризувалися підвищеним вмістом  розчинених органічних сполук, азоту амонійного, нітритів, фенолів та хрому (+6).

Середнє значення показника БСК5 становило 1,4 ГДКрг (найбільше значення цього показника зафіксовано 1 км нижче м.Хмельницький і становило 2,2 ГДКрг).

Вміст азоту амонійного в р.Південний Буг перевищував допустимі рівні рибогосподарських нормативів у 4,2 рази (найбільше значення цього показника зафіксовано 1 км нижче м.Хмельницький і становило 9,7 ГДКрг).

Вміст фенолів перевищував гранично допустимі концентрації для водойм рибогосподарського призначення у 2,3 рази (найбільше значення цього показника зафіксовано 1 км нижче м.Хмельницький і становило 3 ГДКрг).

Середнє значення хрому (+6) перевищувало гранично допустимі концентрації для водойм рибогосподарського призначення у 4,8 рази (найвище значення зафіксовано на позначці 7,3 ГДКрг, 1 км нижче м.Хмельницький).

Вміст нітритів перевищував гранично допустимі концентрації для водойм рибогосподарського призначення у 3,3 рази (найбільше значення цього показника зафіксовано 1 км нижче м.Хмельницький і становило 8,7 ГДКрг).

У поверхневих водах р. Бужок спостерігалось перевищення гранично допустимих концентрацій для водойм рибогосподарського призначення вмісту міді  у 2,2 рази.

У поверхневих водах басейну р.Дністер спостерігалося перевищення гранично допустимих концентрацій для водойм господарсько-питного водокористування вмісту показника БСК20 у 1,4 рази.

За інформацією Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Один коментар

  1. А що екологи зробили для того що б дані водойми не забруднювати бариги ? Відповідь $ взяли відкат і тихенько сидять!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.