Деражнянський суд визнав загибель 23-річного солдата наслідком збройної агресії Росії

Деражнянський районний суд визнав юридичний факт загибелі 23-річного командира відділення аеромобільно-десантного взводу військової частини А0284 Володимира Соломчука біля міста Щастя (зона АТО) наслідком збройної агресії Російської Федерації проти України.

Відповідне рішення 13 квітня ухвалила суддя Тетяна Ягодіна, пише «Главком».

До райсуду звернулася мати загиблого воїна. Вона наполягала, що її син, виконуючи обов’язки військової служби, пов’язані із захистом Батьківщини, поліг внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України. Через це, на думку позивачки, було порушено невід’ємне право на життя її сина, передбачене статтею 27 Конституції Українист. 2 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 4 листопада 1950 року.

Представник Російської Федерації на судове засідання не з’явився, при цьому через Посольство вказаної держави був повідомлений належним чином.

Суд з’ясував, що старший солдат Соломчук з 30 серпня 2014 року брав участь в антитерористичній операції на території Донецької та Луганської областей. У вересні 2014 року під час виконання бойових завдань його підрозділ потрапив у засідку. Тоді від вибухового осколкового поранення кісток черепа солдат Соломчук і загинув.

23 травня 2015 року Президент України відзначив його орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

Райсуд перерахував факти збройної агресії Росії проти України, наголосивши, що 15 січня 2015 року Європейський парламент затвердив резолюцію щодо України, в якій засуджено агресивну і експансіоністську політику Росії, що є загрозою єдності та незалежності України; Резолюція Парламентської Асамблеї Ради Європи «Зниклі особи під час конфлікту в Україні» від 25 червня 2015 року визнає, що військові дії на частині територій Донецької та Луганської областей України є агресією зі сторони Російської Федерації.

«Суд вважає правильними констатувати, що наслідком саме збройної агресії Російської Федерації відносно України (що є і загальновідомими фактами, а тому не підлягають доказуванню за нормами ч.2 ст.61 ЦПК України), стала окупація частини території України, а саме в тому числі частини Луганської області, де загинув син заявниці. У бойових діях регулярних військ Російської Федерації поблизу м. Щастя Луганської області, і саме цим військам протистояли військові Збройних сил України, що відносились в тому числі і до складу сил та засобів батальонно-тактичних груп, що належали до відання військової частини А0284 в яких, зокрема, і проходив військову службу Володимир Соломчук», – сказано у судовому рішенні.

Феміда також вважає, що Російська Федерація, здійснивши збройну агресію щодо України, порушила норми та принципи Статуту ООН, Загальної декларації прав людини, Будапештського меморандуму, Гельсінського заключного акту наради по Безпеці та Співробітництву в Європі від 1 серпня 1975 р. та Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією.

«Російська Федерація вийшла за межі своїх суверенних прав, гарантованих статтею 2 Статуту ООН, а тому суд вважає її державою-агресором, що, в свою чергу, свідчить про відсутність у неї судового імунітету», – резюмувала суддя Тетяна Ягодіна.

Крім цього, у судовому рішенні зазначено, що встановлення факту збройної агресії Російської Федерації проти України буде породжувати юридичні наслідки, а саме визначення статусу жертви міжнародного збройного конфлікту, виникнення права на справедливу компенсацію з боку Російської Федерації, як держави-агресора.

За даними Міноборони, протягом трьох років проведення АТО загинули 2652 військових.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 13

 1. Чому не вказано про моральн1 збитки, як1 завдано матер1 Героя? Повний текст цього р1шення обовязково над1слати Пут1ну, щоб уважно прочитав.

  • А щодо загиблих в АТО то от такий приклад:
   За місяць до новорічних свят прибув вже після перебування в госпіталі сусід-контрактник, який був в АТО всього лише кілька місяця зо три (з середини літа 2016 року). Він син бувшого прапорщика, сам бувший прапорщик, якого років 10 назад звільнили з ЗСУ, понизивши перед цим у званні (хто служив, знає, що це 2 покарання, які накладаються не за одне, а мінімум за 2 досить серйозних порушення). Ці 10 років він не працював, пив, аж валяючись, і т.п. А з середини літа 2016-го пішов за контрактом, де його призначили в.о. командира взводу автоматичних [***]тометів (невже у військоматі не бачили його особової справи!?!). Прибув він додому вже після лікування (були поламані обидві щелепи) для подальшої реабілітації. Хто служив (навіть строкову), розуміє, в яких випадках ламаються щелепи. Так от, він розказав таке, (аж за голову берешся. Зокрема: вони там для «підтримання нервової системи» (процитував) кожен вечір вживають алкоголь (по ньому навіть після лікування це було дуже помітно)…
   Якщо т.з. небойові втрати (від пиятики, інших порушень, хвороб і т.п.) значно перевищують бойові (а за офіційною статистикою Міноборони України за 2016-ий рік саме так), то хто ж тоді головний ворог України?
   А у нас на частині сходу йде громадянська війна, до якої, як майже завжди в таких випадках було в історії, залучилися “зацікавлені” зовнішні сили. І спровокували цю війну наші “патріотичні” сили, які насправді “зіграли на руку” отим “зацікавленим”.

   • У місті є люди, що п ють щовечора, то що всі хмельничани п яниці? І ви в тому числі. Це за вашою дивною логікою. Ви ж боітесь поіхати на лінію фронту, адже там вбивають, от і придумали казки т разповідаєте тут. Правда на них вже ніхто не звертає уваги. Ви оюдина зла, недалека, зазомбована, без роду, без племені, без батьківщини.

    • Там де стріляють в свій час я вже був і вважаю, що робив тоді неправильно. Я не п’ю щовечера зараз і не пив тоді, бо від цього значно знижується концентрація і можна задурно загинути (так нам ще радили викладачі – фронтовики – ветерани ВВВ) або стрілити не туди, куди треба. Для України, для її становлення, я і мої предки (деякі відомі в історії Поділля ще з ХVІІ-го сторіччя), я впевнений, зробили значно-значно більше, ніж ви – розкрадачі та руйнівники (як кажуть, “факт на обличчя” – русізм). А якщо ви не розумієте, що я хотів сказати, то це ваші проблеми, ваш рівень виховання, якщо хочете, рівень вашої зазомбованності, совісті та інтелекту. Не там ворогів шукаєте, або і сам є ворогом України.

 2. На превеликий жаль це правовий нігелізм з боку судді.

  • Правовий / юридичний нігілізм являє собою невизнання права, як соціальної цінності, і проявляється в негативному ставленні до права, законів, правопорядку, у зневірі в необхідність права, його можливості, в його суспільну корисність та необхідність, тобто, в кінцевому рахунку, в невизнанні права / законів, як основних інструментів держави, державності і суспільства. Якщо правовий нігілізм розповсюджується на більшості теренів (територіях / верствах …) держави / суспільства (наприклад, як зараз у нас на Україні, де не дотрималися / не дотримуються навіть основного закону – Конституції України), то подальше існування цієї держави (в т.ч. – її територіальна цілісность) / цього суспільства є під суттєвою загрозою (знову наявний приклад – Україна).

 3. Володимир Герой! Загинув через напад росіі на Украіну. Справжні чоловіки наші військові! Шкода тих, що через ненажерливість москалів і іх рабів загинули!

  • Суд в Гаазі не визнав російскої агресії, що скажете ?

   • Росія це мавпа з ядерною кнопкою, дурна, агресивна, не передбачувана. Кончать як кінчили сересере, тихо, мирно і без зайвого галасу.

    • Це тільки на перший дуже примітивний погляд руйнація / розпад / загибель Російської Федерації (чи просто усунення від влади конкретного В.Путіна) була доцільною. Але, якщо проаналізувати глибше, виконання цього насильницьким шляхом (такий шлях навіть на Україні призвів до дуже негативних наслідків) неодмінно призведе до громадянської війни у країні, яка, як ви згадали, володіє ядерною зброєю, в т.ч. – стратегічною. А наслідком можливого в такому випадку «некомпетентного» / «несанкціонованого» її використання може бути не тільки руйнування, а то і загибель сусідніх від Росії країн (зокрема – України) і життя на їх територіях, а й навіть загибель усієї земної цивілізації. Зараз інші імперії знову цинічно використовують Україну для послаблення чи / або знищення Російської Федерації, як конкуруючої імперії. Але я впевнений, що брати участь у цьому вкрай небезпечно для України, як держави, так і для її мешканців. Абстрагуйтесь (відсторонитесь) від божевільної націоналістичної маячні, за допомогою якої вас знову просто цинічно використовують інші імперії, та спокійно подумайте (нажаль бачу, що на це здатні далеко не всі) про своє благо, про благо своїх нащадків. А у створенні у випадку, якщо ядерна війна не станеться, т.з. «монополярного світу», коли домінувати буде тільки одна держава, теж немає нічого доброго (це вже зараз проглядається).
     А цю війну, якої офіційно немає, спровокували якраз ті, хто вигукував: «Москалів на палі…» і т.п.” (я це своїми очима бачив, своїми вухами чув, коли 18.02.2014-го, ще задовго до відовідних подій в Криму і на Донбасі, по центру Хмельницького йшла колона з кілька сот біснуватих молодиків). А хто їх «організовував» можна тільки здогадуватися.

 4. Ворожий снайпер застрелив ще одного Героя – це молодий хлопець, хмельничанин Ваня Мельник. Вбивство вчинене 26.04.2017р. Слава Герою !

  • Герою Слава! Справжній чоловік, воін, захисник!

  • Ну, хочеться запитати деяких розумників, – про яку громадянську війну йде мова, коли є полонені в рашці, коли гроби відвозять до ростова (підтверджено ОБСЄ), коли “гради” луплять з всієї дурі з території рашки? Чи може ці гради в копанках познаходили донецькі “таксисти” і “шахтарі”? Це ж хто наразі зомбований? А з приводу патріотичних сил – так ще в 2007 р. рашка заявляла, що потрібно виселити з Західної України до Приморського краю 7 млн укранців для заслону від китайців. Цю війну готували з початку 2000-х. Мала початися вона в 2015, але майдан зплутав путлеру всі карти, – не такий сценарій мав би бути при януковичу, ой не такий. Мало бути набагато гірше, ніж є сьогодні. Хто має голову на плечах – зрозуміє.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.