Хмельницька інфекціонка знайшла антибіотик, втричі дорожчий за реєстр МОЗ (Додано)

Хмельницька міська інфекційна лікарня уклала угоду на придбання Аугментину (BD) з місцевим ТОВ «Кормед» за рекордно високою ціною – 599,24 грн за упаковку.

Про це свідчать дані моніторингу «Наших грошей» фармацевтичних закупівель у системі «Прозорро», який проводиться за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Аугментин (BD) – антибіотик, який застосовують при лікуванні бактеріальних інфекцій у дорослих та дітей.

Згідно реєстру Міністерства охорони здоров’я, оптово-відпускна ціна препарату (875 мг/125 мг, по 7 таблеток у блістері; по 1 блістеру у пакеті; по 2 пакета у упаковці, виробник – СмітКляйн Бічем Фармасьютикалс, Велика Британія) складає 150,04 грн.

Найменше відхилення від неї дозволив собі КЗ «Гейківська психоневрологічна лікарня» Дніпропетровської обласної ради», уклавши угоду з ТОВ «Вента.Лтд» по 150,48 грн за упаковку.

Загалом медичні установи і заклади, що купують ліки бюджетним коштом, з вересня минулого року, як правило укладали угоди на придбання Аугментину (BD) за цінами, що перевищують МОЗівську не більше ніж на 20%.

Єдиним виключенням з проаналізованих угод стала Хмельницька міська інфекційна лікарня, яка домовилась з ТОВ «Кормед» про поставки Аугментину (BD за 599,24 грн за упаковку.

ТОВ «Кормед» зареєстровано у Хмельницькому за адресою своїх засновників і кінцевих бенефіціарів Ігоря і Юлії Кордас.

Після передруку інформації з сайту “Наші гроші” на редакційну пошту “Незалежного громадського порталу” надійшов лист від головного лікаря інфекційної лікарні Оксани Піддубної. У ньому повідомляється, що у «Прозорро» була опублікована неправильна інформація щодо придбаного лікарнею препарата.

«Одразу, після опублікування вищезгаданої статті у ХМІЛ було проведене внутрішнє розслідування, у ході якого встановлено, що працівниками ТОВ «КОРМЕД» під час формування специфікацій на лікарський засіб Аугментин було допущено технічну помилку при наборі тексту і замість запитуваного нами Аугментину №10 у флаконах, ціна якого відповідає зазначеній у специфікації, було зазначено Аугментин №14 у таблетках, на який посилається автор вищезгаданої статті. При чому, у замовленні  ХМІЛ, а також у накладній про отримання Аугментину введено вірні дані та вартість Аугментину №10 у флаконах за вартістю 560,04 грн. Крім того, на ресурсі «Є-ліки» та на ресурсах «Прозорро», де відповідно до вимог Закону, відображені  усі здійсненні ХМІЛ закупівлі, також зазначено Аугментин №10 у флаконах за вартістю 560,04 грн.

Таким чином, усі закупівлі лікарського засобу Аугментин №10 у флаконах за вартістю 560,04 грн., були здійсненні вірно, відповідно до всіх наявних документів та вимог Закону. ТОВ «КОМЕД» про здійснену ними технічну помилку повідомлено, та ними було надано додаткові пояснення щодо технічної помилки у специфікації».

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 2

  1. На те й “прозоро”, щоб бабло відмивати.

  2. Так дійсно на сайті «Прозорро» в договорі купівлі-продажу №20 від 16.01.2017 вказана ціна на Аугментин 560,04 грн., а не 599,24 грн. як вказано у статті. Але потрібно розібратись у ситуації. Чи брали автори статті коментарі у керівництва Хмельницької міської інфекційної лікарні? Мабуть ні, а одразу написали “гарячі факти”. Договір був укладений ще в січні, а написали про завищені ціни лише в квітні. Судячи з ціни, кількості Аугментину та особливостей роботи інфекційної лікарні, закуповувався не таблетований, а ін’єкційний препарат. А в договорі помилково вказані таблетки. Щоб це перевірити необхідно підняти первинну тендерну документацію та медико-технічні вимоги. А можливо я не права, і лікарня дійсно закупила лікарські засоби за завищеною ціною. Але в усьому необхідно розібратись!!!!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.