Екс-кандидат у мери Хмельницького від влади Костянтин Чернилевський через півтора роки знову став вагомою політичною фігурою на Хмельниччині. 18 березня з’їзд президентської сили затвердив його головою хмельницької територіальної організації «Блок Петра Порошенка «Солідарність». Захід у партію влади пан Чернилевський персоніфікує з главою держави Петром Порошенком, якого називає першим президентом-реформатором.
При цьому під час нашого спілкування “бепепіст” згадує про партію Юлії Тимошенко, від якої обирався депутатом Хмельницької міськради і яка зробила його секретарем міськради. Поза тим, за іронією долі, саме ВО “Батьківщина” влаштувала політичне гоніння Чернилевського на місцевих виборах 2015 року.
“Батьківщина” злила Хмельницький”, – коротко резюмує Костянтин Чернилевський, натякаючи на перемогу “свободівського” кандидата на мерських виборах півторарічної давнини.
– Костянтине Івановичу, нещодавно з’їзд БПП затвердив Вас на посаді голови обласної партійної організації партії. Що відчуваєте?
– Три роки назад країна була з нульовими рахунками у казначействі, був ступор у роботі державних органів, повністю розграбована економіка. Сьогодні деякі політики уже заявляють, що нам не потрібні кредити МВФ, знову лунають чергові популістські лозунги.
Партія влади ніколи в Україні не користувалась загальнонародною підтримкою. Це, мабуть, сформовано уже ментально.
Проте, аби продовжити рівномірно та збалансовано рухатись уперед, зберегти та розвинути державу, має бути цілеспрямована фахова команда, якою є на сьогодні є БПП.
У Польщі, наприклад, свого часу не сприймали діяльність Бальцеровича. Сьогодні він на батьківщині – поважна людина. Реформаторів не дуже люблять.
Я радий, що перебуваю в її рядах та очолюю осередок на Хмельниччині і щиро вірю, що все у нас ще попереду.
– Рейтинг БПП так чи інакше пов’язаний з довірою народу до діяльності Президента. Сьогодні рівень цієї довіри значно нижчий ніж три роки тому. Чи робили Ви якість заміри на Хмельниччині?
– Робив. В грудні минулого року були проведенні вибори в чотирьох громадах. Люди, котрі шли під брендом БПП отримали переконливу перемогу. Це говорить і про довіру народу, і про якість партійних кадрів.
– Чи не вважаєте Ви, що сьогодні в області рейтинг БПП все таки суттєво змінився, у порівнянні з минулими роками?
– Звичайно, зміни є. В країні йдуть реформи, доволі непроста економічна ситуація. Завжди легше бути осторонь та критикувати, аніж пропонувати конкретні речі. Росте чергова хвиля політичного популізму зі сторони багатьох партій. Людям обіцяють те, що вони хочуть почути, не розповідаючи, як це можна втілити.
Тому, цілком зрозуміло, що на того, хто хоч щось робить, концентруються усі нападки. Рейтинги від цього не ростуть. Проте слід розуміти, що чергову хвилю популізму країна може не пережити.
– Партійна структура БПП на Хмельниччині у багатьох асоціювалася з відомим підприємцем Михайлом Гвоздьовим. Чи заручалися його підтримкою?
– Гвоздьов партією більше не займається. Михайло Олексійович повністю відійшов від партійних справ та переключився на приватний бізнес.
Сьогодні обласна партійна структура, котру я очолюю, дещо оновила свій кадровий склад.
– Чи є у Вас співпраця з головою обласної ради Михайлом Загородним, який також є членом БПП?
– Співпраця хороша, є взаєморозуміння, а це досить важливо.
– Чи готова буде обласна організація БПП до проведення можливих позачергових виборів.
– Таке питання на порядку денному партійної структури не стоїть. Однак, можу вам сказати, що після закінчення виборів, партійні структури одразу починають готуватися до наступних. Це нормально.
Ми провели серйозний моніторинг районних осередків. Всі дієві, всі працюють.
І, навіть, не озираючись на певні іміджеві втрати, думаю, що маємо багато шансів на перемогу.
Проте, моя думка: розхитувати країну позачерговими виборами не потрібно.
– Кого вважаєте найближчими конкурентами?
– Серйозну роботу демонструє Аграрна партія.
– Які позиції БПП у Хмельницькому?
– Останні вибори показали, що перспективи не такі райдужні, як про них говорили. Однак висновки ми зробили.
– Які амбіції у очільника президентської партії на Хмельниччині?
– Амбіції прості: структурувати та підготувати партію до майбутніх виборів та отримати хороший результат. Далі – буде видно.
Дуже важливо сьогодні продовжити проведення реформ, які не робилися 25 років. Так, важко, але я вірю, що результат буде. Тому й погодився очолити партійну структуру, яка їх проводить, хоча в опозиції бути легше.
– Якщо б вибори відбулися найближчим часом, чи змінилась б конфігурація парламенту?
– Суттєві, думаю, що ні. Добавилось, можливо, б ще більше популістів. Витратимо купу грошей, випустимо пар, зупинимось у проведенні реформ – це важливіші наслідки.
– Чи будете Ви, як новий керівник посувати у рейтингу депутата, якщо він не проводить активної роботи?
– Наша партія провела вперше в Україні відкликання депутата (Кам’янська міська організація). Зібрали підписи, було рішення територіальної комісії, на з’їзді партії поставлено крапку.
На Хмельниччині прецедентів для таких радикальних кроків я поки що не бачу.
– Тобто діяльність міських та обласних депутатів влаштовує?
– На одній з міських сесій усі депутати від БПП, які, до речі не є членами партії, проголосували всупереч позиції Президента та Уряду. Думаю, що відповідні висновки будуть зроблені.
– Чи є сьогодні фінансова підтримка діяльності партії?
– Так, ми як парламентська партія отримуємо державне фінансування. Хоча, як на мене, воно для нормальної розбудови партії недостатнє. А спонсорів, котрі готові фінансувати діяльність не так уже й багато.
– Чи допомагають депутати ВР, які є членами БПП?
– Вони працюють на округах, це також дуже важливо. Але ми будемо вести з ними при нагоді про це розмову.
– Яка кількість партійців на сьогодні на Хмельниччині?
– По кількості членів партії Хмельниччина займає 16 місце в Україні серед осередків БПП.
Незалежний громадський портал.