Військова прокуратура підозрює посадовців прикордонної академії у розтраті 3 млн. грн на тендерах

Військова прокуратура підозрює посадовців Національної академії Державної прикордонної служби України ім. Богдана Хмельницького у розтраті 3 млн. грн під час закупівлі послуг постачання природного газу та продовольства у 2015-2016 роках.

Про це свідчить ухвала Хмельницького міськрайонного суду від 3 квітня.

У матеріалах справи зазначено, що у квітні минулого року прикордонники замовили у ТзОВ «Україна – 2001» (є власнітю колишнього депутата облради від “Батьківщини” Вадима Лейві – НГП) м’ясо великої рогатої худоби (напівтуші, четвертинки) на загальну суму 1,9 млн. грн у кількості 40 тис. кг за ціною 48,45 грн/кг. Виробник поставив м’ясо заморожене на суму 1,5 млн. грн.

Слідство вважає, що посадови особи Академії недбало поставились до виконання службових обов’язків у частині дотримання замовлення, відповідно до державного класифікатора продукції та послуг ДК 016:2010, де заначено не тільки м’ясо великої рогатої худоби, заморожене, а й інші продовольчі товари. Тому прокуратура припускає, що під час поставки вказаної продукції могли мати місце випадки поставки неякісної продукції та невідповідності її плану закупівель на 2016 рік, яку у подальшому використовували на харчування курсантів та військовослужбовців.

Крім цього, у червні 2016 року прикордонники купили у ТзОВ «Агропартнер -1» (належить нардепу VII скликання зі “Свободи” Олександру Мирному – НГП) 20 тис. кг цукру на суму 266 тис. грн. Прокуратура з’ясувала, що у протоколах закупівлі цукру стоять різні підписи голови та членів комітету з конкурсних торгів. А це може свідчити про недостовірність вказаних протоколів.

Також у 2015 році Академія оплатила 295 тис. грн ТОВ «Хмельницькгаззбут» за постачання природного газу в завищених обсягах та без фактичного отримання послуг, чим завдано збитків навчальному закладу на вказану суму.

Суд надав військовій прокуратурі тимчасовий доступ до тендерної документації з можливістю її вилучення, які знаходяться в приміщенні Національної академії Державної прикордонної служби України ім. Б. Хмельницького.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 2

  1. якби Лейві продавав би то було б усе вері гуд.

  2. Мяско давно сожрали. Поэтому суперпрокуратура может только предполагать. Дальше предположений будет тяжело определить была куплена корова или только ее рога.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.