На Хмельниччині у I кварталі інфляція зросла на 4,1%

На Хмельниччині у I кварталі інфляція зросла на 4,1% порівняно з початком року.

Як повідомляє Головне управління статистики в області, на споживчому ринку області в березні ціни на продукти харчування та безалкогольні напої підвищилися на 1,4%. На 6,7-2,5% подорожчали фрукти, цукор, кисломолочна продукція, хліб, майонез, овочі, на 1,7-0,7% – безалкогольні напої, масло вершкове, молочні суміші для дитячого харчування, маргарин, яловичина, рис, риба та продукти з риби, продукти переробки зернових, м’ясо птиці.

Водночас подешевшали на 0,5-1,5% сало, соняшникова олія, молоко, найбільше (на 6,7%) – яйця.

Алкогольні напої та тютюнові вироби зросли в ціні на 1,6%, у т.ч. тютюнові вироби – на 2,9%, алкогольні напої – на 0,7%.

Одяг і взуття подорожчали на 7,3%, з них взуття – на 7,8%, одяг – на 7,1%.

Підвищення тарифів за послуги з утримання будинків та прибудинкових територій на 49,6%, на електроенергію на 28,1% призвело до зростання цін (тарифів) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива в цілому на 7,4%.

Унаслідок подорожчання проїзду в міському транспорті та міжміському поїзді (на 20,9% та 4,5%, відповідно) ціни на транспорт у цілому підвищилися на 0,8%. Разом з цим на 0,7% знизилися ціни на автомобілі.

У сфері зв’язку зростання цін на 1,5% пов’язано з подорожчанням поштових послуг на 17,1%, підвищенням абонентної плати за користування мережею Інтернет та мобільним зв’язком на 1,8% та 1,7%, відповідно.

Серед інших товарів та послуг на 1-0,2% збільшилися ціни на послуги ресторанів та готелів, у сфері охорони здоров’я, відпочинку та культури, освіти.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.