На Хмельницькій АЕС планують збудувати комплекс з переробки радіоактивних відходів

Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» планує у 2017 році почати будівництво Комплексу з переробки твердих радіоактивних відходів на Хмельницькій АЕС і продовжити будівництво такого ж комплексу на Запорізькій АЕС.

Про це повідомляє прес-служба компанії з посиланням на президента компанії Юрія Недашковського, пише УНІАН.

«У 2017 році «Енергоатом» планує продовжити роботу зі спорудження Комплексу з переробки твердих радіоактивних відходів (КПТРВ) на Запорізькій АЕС та розпочати будівництво КПТРВ на Хмельницькій АЕС, що дозволить скоротити обсяги накопичення радіоактивних відходів на майданчиках станцій», – сказав Недашковський.

Фото УНІАН

Фото УНІАН

 

Як повідомлялося, сьогодні Кабмін затвердив проекти Комплексів з переробки радіоактивних відходів, які будуть розташовані на Запорізькій та Хмельницькій АЕС. Згідно з інформацією прес-служби «Енергоатома», вартість будівництва такого комплексу на Запорізькій АЕС становить 662,1 млн грн, а на Хмельницькій станції – 1,164 млрд грн.

Введення в дослідну експлуатацію комплексу на ЗАЕС заплановано на цей рік, а на ХАЕС – на 2021 рік. Дані комплекси будуть мати установки з вилучення радіоактивних відходів, установки зі сортування та дезактивації відповідних матеріалів, а також установки для вимірювання активності, пресуванню, фрагментації і спалювання.

Довідково. Держпідприємство «НАЕК «Енергоатом» – найбільший виробник електроенергії в Україні з часткою сукупного виробництва понад 50% у загальному обсязі виробництва електроенергії України. На «Енергоатом» покладено функції експлуатуючої організації, яка відповідає за безпеку експлуатації всіх АЕС країни.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 7

 1. Нормально та розпочати виготовляти ”БРУДНУ БОМБУ”, і гарному місту москва її нашими ракетоносіями послати, хай пуйло задумається.

  • Дурень? При чому тут Москва? А якшо ти про громадянську війну тот тут і на США потрібно кидати.

   • Підтримую Оха, а ти Олександр сепар явний, ти говориш що йде громадянська війна ну ну ! А відносно ”брудної бомби” на москву гарна ідея !

    • Суперечити не буду, адже Марк Твен в свій час сказав (переклад з англійської, пряма мова) – «Ніколи не сперечайтеся з ідіотами. Тоді ви опуститись до їх рівня…».

 2. До речі ”брудну бомбу” нам ніхто виготовляти НЕЗАБОРОНЯВ !

  • ВАШІ ракетоносії частенько збиваються з курсу. То може й на твою (sensored) голову впасти!

 3. КПТРВ на Хмельницькій АЕС дозволить скоротити обсяги накопичення радіоактивних відходів
  http://www.xaec.org.ua/store/pages/ukr/wastetreat

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.