Хмельницькі депутати вимагають скасувати абонплату за газ

Депутати Хмельницької міської ради вимагають звільнити Дмитра Вовка з посади Голови Національної комісії, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕП) за рішення ввести абонентську плату за газ.

Сьогодні за таке рішення одностайно проголосувало 33 депутата на позачерговій сесії міськради.

Обранці також звернулися до центральних органів влади з проханням вжити заходи з метою скасування щомісячної абонентської плати для населення за розподіл газу, яку з квітня запровадила НКРЕП, а потім пообіцяла відтермінувати.

Крім цього, хмельницькі депутати наполягають на поверненні до державної власності підприємств-монополістів з електрогазопостачання.

“Абонплата за газ – це анекдот, який може бути небезпечним прецедентом, бо наступного року нам можуть придумати абонентську плату за електроенергію, а потім і на воду”, – прокоментував міський голова Олександр Симчишин.

Він додав, що за останній тижень одержав 80% звернень від містян, які стосувалися введення абонплати за газ.

Як відомо, 28 березня НКРЕКП прийняла нову методику розрахунку вартості газу для кінцевого споживача, у тому числі для населення. Згідно з цим рішенням, з 1 квітня тариф на газ складатиметься з двох компонентів: ціни газу як товару (близько 6 грн за 1 куб. м) і вартості його транспортування по газотранспортній системі й розподілу за регіональними газорозподільними мережами (так звана абонплата). Остання розраховуватиметься, виходячи з максимальної пропускної здатності лічильника споживача.

Президент Петро Порошенко заявив, що рішення про введення абонплати на газ має бути призупинено.

Натомість, за даними Меморандуму уряду з Міжнародним валютним фондом, Україна взяла на себе зобов’язання до кінця серпня 2017 року запровадити окремий тариф на розподіл газу (так звану «абонплату»), виходячи з показників потужності споживання «блакитного» палива.

«До кінця серпня 2017 року ми… застосуємо тариф на розподіл газу та опалення на основі потужності, що дасть змогу перенести деяку частину вартості на літні місяці – всі зміни набудуть чинності з 1 травня 2017 року», – повідомляється в документі.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 10

 1. Респект Хмельницькій міській раді, респект нашому меру. 33 депутати – одноголосно, всім респект. Це дуже правильне рішення. Абонплата це просто знущання з людей.

  • Попиарились ребята. После того как сказала главная шоколадка, что нафиг абонплату так Хмельницкие депутаты начали майки с лифчиками на себе рвать.
   Пусть попробуют раньше ПАПы вякать, вот тогда это будет поступок. А так только воздух испортили своим пуком в никуда.

   • Гоша, главная шоколадка сказала призупинити і знайти оптимальне рішення, а в меморандумі з МФВ Україна має ввести абонплату з липня 2017 року. Толі ще буде. Депутати і мер все зробили правильно, не треба нам призупиняти, треба відмінити нафіг цю абонплату, або зменшити тарифи на газ

 2. Наши монополисты с ума сходят.Если даже ввести абонплату,то причем сдесь проходимость счетчика какая разница,ведь какая бы проходимость небылаб все равно он считает кубы потребленные фактически. Я больше чем уверен что следующим шагом сделают плату за колодцы в частном секторе. Все никак немогут свои жирные морды насетить.

 3. Плата за газ – это полный бред! Но ММФ так это не оставит, меморандум подписали, нужно исполнять, а то не видать очередной кредит.

 4. правильне рішення, підтримую мера і нашу раду

  • А може мер і в.о. “сволота” затемнення сонця відмінити , без вказівки з верху?))))

 5. Для майданутих – це перемога мера і його зграї. Для тих в кого нема каструлі на голові зрозуміло що це піар , на самому ділі це – за дурної голови і рукам спокою нема.

 6. це не перемога, це просто нормальне рішення. якщо всі місцеві ради виступлять проти абонплати її відмінять.

 7. Поки одни вимагають. Влада м.Мукачево забрала у Фірташа та Ахметова всі газові мережи міста.Украінці вихід Є.За рішенням на позачерговій сессіі повернули собі в управління газову мережу.Таким чином громаді Мукачево знову належать вуличні газові мережи протяжностью 64.189 км.1-споруда ГРП.ШРП-49 шт.КСС-20шт.В 2009 році це все майно було перпдано безоплатно філіі ВАТ Закарпатгаз.Так що Хмельницькому требаа нетільки вимагати а теж повертати те що віддали безоплатно. Хмельницькгазу повернути всі газапроводи все майно що належить громаді міста Хмельницький.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.