Суд повернув 1600 га земель Національній академії аграрних наук України

Прокуратурою встановлено, що у 2014 році між одним із державних сільгосппідприємств, що знаходиться в підпорядкуванні Національної академії аграрних наук України, та приватним підприємством (ПП «Аграрна компанія 2004» – ред) укладено договір про виробництво сільськогосподарської продукції.

На основі зазначеного правочину фактично державним підприємством приватному агровиробнику для комерційного використання передано в оренду близько 1600 га земель, розташованих на території Шарівської сільської ради Ярмолинецького району, вартістю більше 55 млн. грн.

Під виглядом цього договору насправді приховано оренду землі, яка призначена для проведення наукових досліджень з метою розвитку аграрного сектору держави, а використовується на користь суб’єкта господарювання, який вирощує сільськогосподарську продукцію на продаж.

Як повідомив начальник відділу прокуратури області Андрій Гаврилик, прибутки від цього отримував лише підприємець, орендна плата була значно нижчою законодавчо встановленої, а тому держава недоотримала значні кошти за використання землі.

Діючи на захист інтересів держави, прокуратура області звернулась до суду з вимогами визнати договір про виробництво сільськогосподарської продукції недійсним та припинити зобов’язання за ним на майбутнє.

Рішенням господарського суду Хмельницької області позицію прокуратури підтримано та позов задоволено – земельна ділянка вартістю понад 55 млн. грн. підлягає поверненню законному володільцю.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Один коментар

  1. І тут Лабазюк намутив. Крутий чувак!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.