Інспекція виявила порушення у кадровій роботі Департаменту освіти і науки Хмельницької міської ради

Державна інспекція навчальних закладів України, яка працювала у Хмельницькому 20-24 березня виявила порушення у кадровій роботі Департаменту освіти і науки Хмельницької міської ради.

Зокрема,до штатних розписів навчальних закладів за останні три навчальні роки включено посади «няня, вих. супр. дітей, психолог-реабілітолог, пед.-орг., диспетчер», які суперечать вимогам наказу Міністерства освіти і науки України від 06.12.2010 № 1205 «Про затвердження Типових штатних нормативів загальноосвітніх навчальних закладів».

Водночас, 14% вихователів дитячих садочків не мають відповідної педагогічної освіти, у загальноосвітніх навчальних закладах таких педпрацівників – 1,3%, що є порушенням чинного законодавства (стаття 30 Закону України «Про дошкільну освіту», стаття 24 Закону України «Про загальну середню освіту»)

Разом з тим, призначення окремих керівників навчальних закладів здійснювалося з порученням вимог чинного законодавства. Так, у 2014 році Мельника П.О. було призначено на посаду директора Хмельницького дитячого юнацького центру управління освіти Хмельницької міської ради за відсутності. педагогічного стажу (мало бути не менше трьох років педагогічної роботи), чим порушено вимоги частини третьої статті 21 Закону України «Про позашкільну освіту».

Без наявності відповідної вищої освіти прийнято на роботу також завідуючих ДНЗ № 21 «Ластівка» та ДНЗ №39 (накази управління освіти відповідно від 12.12.2016 № 1620-к та від 25.08.2009 №220-К).

Протягом останніх трьох років призначенню керівників загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів передує атестація керівних кадрів. Проте, у більшості протоколів засідань атестаційних комісій не зазначаються результати голосування та рішення щодо рекомендації для призначення на посаду керівника, що суперечить вимогам Типового положення про атестацію педагогічних працівників, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 06.10.2010 № 930 (зі змінами).

У 2016 році 16 керівників навчальних закладів міста було звільнено на підставі пункту 2 статті 32 Кодексу законів про працю України. Проте, під час звільнення окремих керівників навчальних закладів допущено порушення вимог трудового законодавства. Так, управлінням освіти було укладено контракт з керівником Хмельницького ліцею № 17 Бейдерман Б. В. від 25.08.2009 (термін дії контракту 3 26.08.2009 р. по 15.07.2010 р.).

3 працівником було продовжено трудові відносини, шляхом переукладання контрактів (термін дії контрактів: з 14.06.2010 р. до 15.07.2013 р. та з 05.06.2013 р. до 15.07.2016 р.). Разом з тим, наказом управління освіти від 11.07.2016 №654-к Бейдерман Б. В. звільнено 15.07.2016 р. з посади директора Хмельницького ліцею №17 у зв’язку із закінченням строку трудового договору (контракту) згідно з пунктом 2 статті 36 КЗпП України, що суперечить статті 39-1 КЗпП України (у частині звільнення працівників без врахування факту переукладання один чи декілька разів контрактів).

Крім того, у 2016 році під час реорганізації управління освіти Хмельницької міської ради у Департамент, було допущено порушення вимог статті 42 КЗпП України. Наприклад, про звільнення у зв’язку з скороченням посади було повідомлено спеціалістів НМІі, які мають вищу кваліфікаційну категорію та великий стаж безперервної роботи в даній організації. Разом з тим, подібні повідомлення не було вручено фахівцям, які мають нижчі кваліфікаційні категорії та значно менший стаж роботи.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 19

 1. так от звідки ноги ростуть. Бейдерман зараз в судах і їй треба було всього лише одне речення. перевірка це речення їй дала. тепер буде рішення суду на її користь.

 2. Швидше всього тут питання не в Бейдерман, а в недолугому керівництві Департаменту освіти. Якщо людину ставлять керувати освітою, а вона дуже далека від цього то про який результат можна говорити. Займатися популізмом і писати дописи у фейсбуці багато розуму не треба, а щоб грамотно керувати освітою потрібно пройти всі щаблі в цій галузі.

 3. Ще б районах перевірили – там повний безпрєдєл! В Теофіпольському валиться все на очах, Мажор Маєвський приймає і призначає як князьок! А в тій самій освіті зробив ліквідацію, а нового зліпити не може! Де інспекція? Напевне тільки там, де неугодні для нового режиму! Понабирали нових керіників, які недолугі і зовсім далекі! Зато партлінію правильну тримають, а що діти і працівники страждають – це єрунда!

 4. Це точно! В нас Летичівському подібне, а може того хуже! Творять, що хочуть! Бил би чоловік, а стаття найдеться, якщо проти рипнишся!

 5. Та це повсюдно, а в лікарнях що твориться – плати главврачу і йди лічи! А гроші тре відбити!

 6. 100% заказуха для Бейдерман з метою очернити міську владу та департамент та додати вагомості доводам Бейдерман в суді. Тому його в переносили, мабуть боялись судді винести вирок без підтримки зверху. А якже Андрієнко? Заказ такий недолугий, що замовник Женя Бейдерман навіть не видалив перевіряючих із незалежної інспекції МОН із списку друзів (Ксенія Євтухова та інші). Невже вони також ще й президенти футбольної команди, чи які в них спільні інтереси. Гроші та телефоне право (а своїх там зверху багато) роблять усе. В якже Революція Гідності. Хмельничанни, українці де наша гідність, або по скільки?

  • А вы спросите у ставленника Свободы , начальника образования ! Друга мэра , как он попал на эту должность и чего добился ?! У меня дети учатся в 17 лицее и если оставить так как есть , лицеем уже тяжело будет назвать через год … Профессионалы должны работать на своих местах или пусть вас лечит врач с образованием слесаря !!! Задолбали уже швондеры !!!

   • І в мене діти навчаються там, аж двоє. Нічого кардинально в навчально-виховному процесі не змінилося, особливо у гіршу сторону , окрім того що більше стали прислуховуватись до думки батьків. Нажаль частина педагогів там не відповідають статусу ліцею. Да і ще – на зекономлені кошти до фонду школи старшому сину купили велосипед. Дякуємо владі міста за зміни!
    А якщо в начальника управління не має відповідної освіти то треба звертатися у відповідні органи. Хоча з його автобіографії – закінчив кам’янецький педуніверситет (вчитель історії). Тому спочатку перевіряйте а потім робіть таку гучну заяву.

 7. Скріншот друзів є, якщо потрібно передамо в відповідні органи

 8. Читаю і думаю: за остані три роки, у 2014, 2009 рік по ДНЗ 39. Шановні департаменту три місяці, “начальник-популіст” на посаді рік. Хто ж приймав ці рішення і де колишній начальник? Відповідь потрібна? Може слід перевірити обласний департамент? Попередників слід шукати там. Від освітні Хмельницького хочу “подякувати” Бейдерман, Халатурник та іншим за нервовий тиждень безглуздої перевірки. Бог їм суддя. На наші суди розраховувати марно.

 9. Читаю коментарі і дивуюся. Все “зло” в нашій освіті получається від Бейдерман. Так вона вже майже рік як не працює. А те що ДНЗ без продуктів харчування, рівень якості освіти падає, результативності ноль то в цьому хто винен? Бачте інспекція їм зіпсувала нерви!!! Шановні, працювати потрібно!!! Бути профі в своєму ділі, а не фейсбучними вояками.

 10. В кожного своя робота, працювати звичайно треба професійно. Так як olga в якої професія фейсбучний воїн. Адже хто розпочав війну? Кожен має свою думку, а дехто знає реальний стан справ. А те що зазначена інформація перекручена і викладена так як потрібно деяким особам? Перш ніж писати – потрібно думати, комусь дуже заважають ті позитивні зрушення які йдуть в освіті Хмельницького.

 11. Швобода прийде – порядок наведе!

 12. Бейдерман футболом краще б зайнявся, ато летить Поділля всім підряд . Ти місця в основному складі довго ще продавати будеш?

 13. якщо бути до кінця чесним, то за рік в освіті відбулися дуже позитивні зміни

 14. Я не зрозумів – звільнили 16 керівників. Згадка у статі тільки про Бейдерман. У інших, що не вистачило грошей на замовлення?

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.