У Хмельницьких школах виявили порушення законодавства щодо надання платних освітніх послуг

Про це йдеться у висновках Державної інспекції навчальних закладів України, яка працювала у Хмельницькому 20-24 березня.

На час вивчення 80 навчальних закладів м. Хмельницького надавали платні освітні послуги.

У 2014 році на рахунки спеціального фонду кошторису надійшло коштів від надання платних послуг у poзміpі 35406,4 тис. грн., 2015 роц1 — 43 593,7 тис. грн., 2016 роц1 — 51 746,1 тис. грн., з яких на розвиток матеріально-технічної бази використано відповідно 5 187,6 тис. грн., 6 954,8 тис. грн. та 6 834, 7 тис. грн.

Разом з тим, у ході ви вчення виявлено ряд порушень вимог законодавства щодо надання навчальними закладами платних освітніх послуг, зокрема у частині організації груп продовженого дня (далі — ГПД) на комерційній основі. Так, Положенням про групу продовженого дня загальноосвітнього начального закладу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 5 жовтня 2009 р. № 1121, передбачено, що ГПД 3Н3 державної та комунальної форми власності функціонують за рахунок коштів відповідних бюджетів.

Під час організації навчально-виховного процесу ГПД 3Н3 державної та комунальної форми власності може надавати платні освітні послуги на договірній ocнoві згідно з переліком платних послуг, затвердженим постановою Кабінетом Міністрів України від 20 січня 1997 р. № 38.

Проте, ця постанова втратила чинність на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 27 серпня 2010 р. №796, якою не передбачено надання платної послуги у вигляді функціонування, чи організації ГПД.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 11

 1. Ви подивіться на склад комісії: директор сільської школи на 40 учнів з Вінницької області, 2 спеціалісти районних управлінь освіти і слухач вищого навчального закладу. Що вони можуть виявити чи навчити?

 2. відбулася перевірка, виявили порушення законодавства, в будь-якому випадку винні повинні нести відповідальність . Це кошти батьків і кошти не малі. Невже з 2010 року ніхто не піднімав питання законності надання платної послуги у вигляді функціонування групи продовженого дня (чи робили вигляд, що не знають). Якщо це незаконно, хто поверне кошти батькам? Чи відповідь буде така ж як завжди – треба платити. Цікаво, чи буде відповідне реагування відділу освіти, адже за результатами перевірки виявлені порушення повинні бути усунені.

 3. Звільнити усіх директорів, заступників з початкових класів особливо тих, які працюють з 2010 року. Зобов’язати повернути гроші батькам. Покарати усіх
  хто не бачив цього порушення стільки років. В ХОІППО повині про це розказувати на курсах, в то скільки раз був завжди одне і те саме, а нормативних бази 0. Департаменту співчуваю, люди які це мали контролювати вмили руки – перейшли в область услід за начальником. Головне зараз виправити помилки. А батьки зрозуміють, без груп буде зовсім накладно.

 4. А хтось із авторів чи коментаторів бачить різницю між державною ГПД, яка є в кожній школі і фінансується з бюджету і комерційними групами, які створені на підставі заяв батьків і фінансуються батьками? Автори, не зливайте куски з документа, поцікавтесь та викладіть повністтю, ваш рейтинг падає від таких нісенітниць….

 5. Це питання давно залишають без відповіді у школах, говорять ГПД на безоплатній основі може буди лише для дітей з неповних сімей або сиріт, а що робити батькам, які працюють повний робочий день, а платна ГПД тільки до 16-00? Дійсно настав час розібратись з цим питанням!

 6. Ну якщо вдаватися в подробиці то комерційні ГПД- це можливість мати доглянуту, нагодовану дитину, коли ти працюєш до 18.00. Групи працюють зазвичай до останньої дитини, інколи до 19.00 ( не є правилом). З дітьми працюють кваліфіковані фахівці, і це не лише виконання домашніх завдань, але й підготовка до свят, чи заходів. Групи є не обов’язковими і крім того сформованими в межах однієї вікової категорії ( здебільшого класу чи паралелі). Бюджетні групи це різновікові і розраховані на 30 дітей в основному пільгового контингенту. На заклад їх ну аж дві чи три. Якщо кількість дітей школи першого ступеня 500-800 учнів то це кіт наплакав. вартість оплати включає кваліфікацію вихователя, комун.послуги і залежить від кількості вихованців. Тому казати що це зло, не є правильним.

 7. А що краще, щоб дитина була сама вдома, коли батьки на роботі ? Оплачувати послуги няні, репетитора не всі можуть, так як потрібні чималі кошти. Тому я за те,якщо держава не взмозі відкрити достатню кількість бюджетних груп, щоб існували комерційні ГПД. За годину няні потрібно заплатити більше , ніж за 5 годин перебування дитини на ГПД в день.
  Моя дитина із задоволенням відвідує групу, також відвідує гуртки у школі. І я спокійна, що дитина під наглядом до 18 години, у колективі.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.