У Хмельницькому неефективно використовують приміщення навчальних закладів – перевірка

Згідно з висновками Державної інспекції навчальних закладів України, яка працювала у Хмельницькому 20-24 березня, приміщення деяких комунальних загальноосвітніх навчальних закладів використовуються неефективно.

Упродовж трьох останніх років мережа комунальних загальноосвітніх навчальних закладів (далі-ЗНЗ) не зазнала змін (39 закладів (2014/2015 н. р. 27908 учн1в, 2016/2017 н. р. — 30391), а мережа ЗНЗ приватної форми власності збільшилася з одного до двох (із 106 до 150 учнів).

Проте, мережа ЗНЗ м. Хмельницька не повною мірою відповідає потребам населення. Зокрема, у чотирьох ЗНЗ навчально-виховний процес здійснюється у дві зміни (СЗОШ № 1, НВК № 10, Ліцей № 17, Хмельницький колегіум імені В. Козубняка). У порівнянні з 2014/2015 н. р. кількість таких закладів зменшилася на один (ЗОШ № 4).

Водночас, у Хмельницькому колегіумі імені В. Козубняка фізичній особі підприємцю надано в оренду приміщення загальною площею 63,4 кв. м. На орендованій площі підприємець облаштував два навчальні кабінети та кабінет для бухгалтера. Проте, у договорі оренди зазначено, що згадане вище майно передано в оренду для проведення курсів з вивчення іноземних мов із погодинною оплатою.

Разом з тим, у ході вивчення установлено, що вказані приміщення здаються оренду на постійній основі, оскільки у них постійно перебуває майно орендаря, а керівництво колегіуму не має доступу до цих приміщень.

Аналогічна ситуація є i в НВК № 10, де на постійній основі здавалися оренду приватним структурам приміщення, які можливо було використати для організації навчально-виховного процесу.

Необхідно також зазначити, що відповідно до частини 19 статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування» рішення про передачу в оренду об’єктів комунальної власності, які забезпечують спільні потреби територіальної громади і перебувають в управлінні міської ради, мали бути прийняті виключно на пленарних засіданнях Хмельницької міської ради, проте, зазначені рішення щодо передачі в оренду приміщень навчальних закладів міста відсутні.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 8

  1. Ніхто не бачить в 28 школі перукарню? Думаю вона там не один рік

  2. Батьки усіх шкіл водять своїх дітей до репетиторів, майже всі діти вчать англійську на курсах іноземних мов. Висновок сам по собі робиться – навіщо така “безоплатна” освіта???? Навіщо така іноземна мова в школі, якщо нею навіть вчителі не вміють розмовляти???? Навіщо така історія від якої волосся дибом стає на голові, майже кожен рік нова. Навіщо така українська мова, якою не розмовляє і не вміє писати 99% населення тільки аФФтори книг з укр.мови?????? Що ми будуємо в цій країні???

  3. Взагалі інспекція приїхала за зверненням громадянки Халатурник, до чого тут ознайомлення з роботою новоствореного департаменту та оренд які надавалися роками і всі перевірки давно про них знали, бо всі оренди зазначені в звітах?

  4. Це якись маразм. Що та перевірка перевіряла і кого. Хто винуватий – прізвища, хто конкретно віддав в аренду приміщення, який мер чи начальник управління. А мене таке враження, що перевіряли теперішній департамент в висновки робили по попередникам. Адже приміщення передані в оренду на вказаний термін ще при попередньому меру та начальнику управління. А рішення всі є. Агов аноніми на кого працюємо.

  5. Швобода прийде – порядок наведе!

    • Ага прийде і …., що щось наведе. Такі вже порядки наводяться, тириться як тирилось тільки не так помітко. )

  6. Ну і який взалі висновок? Припис зробили, а ви на місці розбиретесь. Як завжди. Брити потрібно від верхушки, але верхушка Швобода! )

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.