Згідно з висновками Державної інспекції навчальних закладів України, яка працювала у Хмельницькому 20-24 березня, приміщення деяких комунальних загальноосвітніх навчальних закладів використовуються неефективно.
Упродовж трьох останніх років мережа комунальних загальноосвітніх навчальних закладів (далі-ЗНЗ) не зазнала змін (39 закладів (2014/2015 н. р. 27908 учн1в, 2016/2017 н. р. — 30391), а мережа ЗНЗ приватної форми власності збільшилася з одного до двох (із 106 до 150 учнів).
Проте, мережа ЗНЗ м. Хмельницька не повною мірою відповідає потребам населення. Зокрема, у чотирьох ЗНЗ навчально-виховний процес здійснюється у дві зміни (СЗОШ № 1, НВК № 10, Ліцей № 17, Хмельницький колегіум імені В. Козубняка). У порівнянні з 2014/2015 н. р. кількість таких закладів зменшилася на один (ЗОШ № 4).
Водночас, у Хмельницькому колегіумі імені В. Козубняка фізичній особі підприємцю надано в оренду приміщення загальною площею 63,4 кв. м. На орендованій площі підприємець облаштував два навчальні кабінети та кабінет для бухгалтера. Проте, у договорі оренди зазначено, що згадане вище майно передано в оренду для проведення курсів з вивчення іноземних мов із погодинною оплатою.
Разом з тим, у ході вивчення установлено, що вказані приміщення здаються оренду на постійній основі, оскільки у них постійно перебуває майно орендаря, а керівництво колегіуму не має доступу до цих приміщень.
Аналогічна ситуація є i в НВК № 10, де на постійній основі здавалися оренду приватним структурам приміщення, які можливо було використати для організації навчально-виховного процесу.
Необхідно також зазначити, що відповідно до частини 19 статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування» рішення про передачу в оренду об’єктів комунальної власності, які забезпечують спільні потреби територіальної громади і перебувають в управлінні міської ради, мали бути прийняті виключно на пленарних засіданнях Хмельницької міської ради, проте, зазначені рішення щодо передачі в оренду приміщень навчальних закладів міста відсутні.