Збитковий рік для Симчишина – комунальні підприємства зазнали колосальних фінансових втрат

За підсумками фінансово-господарської діяльності у 2016 році комунальні підприємства Хмельницького отримали збитків на суму 69,2 млн. грн. (у 2015 році отримано збитки – 9 млн.грн.).

Олександр Симчишин. Фото з архіву Віталія Тараненка

Олександр Симчишин. Фото з архіву Віталія Тараненка

Такі дані оприлюднені у проекті рішення виконкому.

Найбільш збитково спрацювали КП “Південно-Західні тепломережі” – 29 млн. грн., МКП “Хмельницьктеплокомуненерго” – 28,2 млн. грн., МКП “Хмельницьводоканал” – 11,7 млн. грн.

У пояснювальній записці вказується, що від’ємний фінансовий результат зазначених підприємств спричинено невідповідністю тарифів на послуги централізованого опалення та гарячого водопостачання, централізованого водопостачання та водовідведення фактичним витратам на їх виробництво (рівень відшкодування тарифів за 2016 рік по комунальному підприємству КП “Південно-Західні тепломережі” становив 84,7%, по міському комунальному підприємству ”Хмельницьктеплокомуненерго” – 81,1%, по міському комунальному підприємству “Хмельницькводоканал”- 87,8% ).

Також значні суми збитків отримали комунальні підприємства “Електротранс” – 1,2 млн. грн., “Хмельницькбудзамовник” – 0,5 млн. грн. та ЖКК “Будівельник” – 0,49 млн. грн.

Показники фінансового результату в межах затверджених фінансових планів виконали 13 комунальних підприємства, 24 підприємства отримали результат гірший, ніж було передбачено планами.

Разом з тим, прибутково спрацювало 25 підприємств, якими отримано прибутків на загальну суму 3млн. гривень. Краще всіх виглядають “Технагляд” – 1 млн. грн. та міське комунальне підприємство – ринок “Ранковий” – 0,7 млн. грн.

Загальний обсяг доходів комунальних підприємств у 2016 році становив 874,7 млн. грн при планових 900,6 млн. грн. При цьому, загальні витрати КП міста за рік становили 944 млн. грн., що на 31,2% більше, ніж у попередньому році.

 

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 27

 1. Однозначно це все “підтасоване”. Так треба, щоб обгрунтувати підняття розцінок на комунальні послуги (особливо “самих збиткових” підприємств).

 2. Проведемо невеличкі розрахунки на що витрачаються кошти – компенсація з міського бюджету на пільговий проїзд окремих категорій громадян, яка надається лише КП «Електротранс» і закладена в бюджеті міста на 2017 рік! Отож беремо: 41160000,00 грн. ( компенсація з міського бюджету на пільговий проїзд окремих категорій громадян, яка надається лише КП «Електротранс») ділимо на 365 днів (рік)= 112 767,12 грн. (щоденна компенсація на пільговий проїзд лише КП «Електротранс». Далі беремо інформацію про перелік та кількість маршрутів у КП «Електротранс»( з сайту https://www.eway.in.ua/ua/cities/khmelnytskyi/agencies/1) -їх аж 34 . Порахуємо, а скільки ж пасажирів-пільговиків має перевозити в середньому щодня на тих 34 маршрутах: 112767,12 грн.: 3,00 грн. (най це буде середня вартість одного квитка на проїзд, адже в тролейбусі ціна квитка 2,50 грн., а в маршрутці 4.00 грн.) = 37589 чоловік-пасажирів!!! Тепер розрахуємо кількість пільговиків (що закладено в компенсації з міського бюджету), що перевозять на одному маршруті КП “Електротранс” 37589 чоловік-пасажирів : 34 маршрута = 1105,5 чоловік-пасажирів мають перевозити на кожному маршруті КП «Електротранс» щодня??? ЦЕ ЩО??? Чи може я щось не так порахував, най хтось з можновладців пояснить або ж заперечить цим розрахункам

  • Если подсчитать быстро,то по Вашим расчетам 37589 человек-пассажиров- это 14% от населения г.Хмельницкий.Это близко к реальной цифре.Если в нашем городе около 30% населения-пенсионеры,как и во всей Украине,и если половине из них хотя-бы раз в день прокатиться в тролике,как раз такая цифра получится.

 3. Потрібно на підприємсвах тепломереж зробити аудит фахівцями і розробити план зменшення затрат і виділили кошти з міськог бюджету не на парки, бігові та вело дорожки а на енергозбереження. Вони потрібні но не сьогодні. Довели людей до ніщити і тикають на “попередніків”. Подивіться кого призначили на західні тепломережі ! Потрібні терміново вибори депупатів всіх рівнів і призидента а то буде 33 рік і громадянська війна. Ще пару років “салабода” покирує своїми недоумками в нашому місті і ми будем грітись в парках бігом в порваних трусах і голодні бо їздити по ямах вже не можливо

 4. Да, потрібно призначати на посади молодих но грамотних і перспективних. А у нас кого призначилли ?! Мер за освітою вчитель і понабирали “прохффесури” яка без мозгів но мають давгі язики кричати но
  вже добре навчилися красти з бюджету через “свої” фірми. Чого стоїть заступниця Мельник !!! І тільки можна сказати їхніми лозунгами “ГАНЬБА” !!!

 5. *Шоу долгоносиков*Гройсман -Кабмин требует пересмотра абонплаты на газ.Они дескать неведали это мол козлы из НКРЭ.Глава НКРЭ чудо Вовк и компания назначены президентом*собачья будка*и теперь отмазка НКРЭ независимый орган только кого. 1.04.2017.Барыги и в Африке барыги.

 6. Зате картавий для себе спрацював не збитково……

 7. Та ви шо? Збиткові? А прохфесор ГОНЧАРУК як це завів КП до такого стану? Чи тупим побратимам потрібно трудовлаштовуватися, а дурнуватим хмельничанам тарифи піднімати? Гицлі безграмотні при владі здатні тільки майданити, руйнувати і нищити.

 8. Чтобы замазать народу глаза,пишут разную ерунду,а деньги уходят в карманы.Вот недавно на сесии решили *бедному Бухалу* выделить50 000гр. на лечение. Который с бабами в саунах зажигает и видимо нехватает на развлечения. А народу такими расказами глаза мылить ненада.

 9. КП “Хельницькбудзамовник” збиткове в 2016р. Чому ? Адже влада у”ВО “Свободи” ???

  • За рік ще мали невеликий збиток, але зараз вже вийшли на прибуток, погасили борги від папєрєдніків більше 2 млн і віддали людям борги по зарплаті ще з 2013 року. Підприємство набирає людей на роботу, купує техніку і працює.

 10. Я думав Свобода приведе у владу толкових молодих людей. Але не так сталося… На жаль. Розчарований…. Якийсь тупняк один…Мельник і Гончарук – дуже низький рівень…

 11. Комунальні підприємства були збиткові завжди і в кожному місті. Більше 68 млн боргів це тепло і вода. Причини прості: люди стали менше платити, субсидії і пільги держава не відшкодовує, тільки Теппокомуненерго держава не віддала 42 млн за пільги і субсидії, різниця в тарифах не відшкодовується, а це більше 20 млн. Великим плюсом є виведення зі збитків Хмельницькбудзамовника, Міськсвітла.

 12. Тра Бурлика в жертву принести на Майдані – народ зразу все пробачить.

  • да…рейтинг свободы упал..верней кто разобрался тот все понял…нужно чем то жертвовать..бурлик тянет на расходник..))

   • Останні опитування по Хмельницькому показують підтримку Симчишина 56% і 28% Свободи, друга Самопоміч 18%, третя Батьківщина 14%. А ви кажете впав. Не впав а суттєво виріс.

    • Що ти мелеш недолугий ? Який рейтинг ? Сам видумав і сам втираєш його нам тут? Геть наволоч лицемірна!

    • Останні опитування по Хмельницькому показують підтримку Симчишина 56% і 28% Свободи, друга Самопоміч 18%, третя Батьківщина 14%. А ви кажете впав. Не впав а суттєво виріс. Це такий новий анекдот? А не може то так треба 5,6% і 2,8%! Хоча і цього буде забагато!

 13. папугу взяли в обласну громадську раду авансом. мае відробити корнею. Взяли папугу, васю з алмаза і мерзенюка. Папуга взув всю народну силу втьомну. Там є багато толкових. Корнєй буде мстити свободі. Задача Папуги стати головою громадської ради города і мочити Сашка. Але він кидалово з великим стажом кини і корнея

  • Ідіот? Яким боком Корній до міських комунальних підприємств? Нехай краще з обласними розбирається. Чи утебя позиція така, що Картавий завжди білий , м`який та пухнастий7

 14. Комунальные предприятия “вытягивают” из кризиса методом увольнений и сокращений рабочих дней, в результате уменьшается задолженность по заработной плате. На КП “Хмельницкстройзаказчик” практически не осталось специалистов, поэтому строительно-монтажных работ нет. Предприятие на плаву за счет сдачи в аренду имущества.

  • Хмельницькбудзамовник набрав нових людей, вже будує, а ще робить ремонти, утепляє, робить поточний ремонт прибудинкових. Це підприємство ожило.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.