Суддю з Деражні, якого визнали корупціонером, повинна відсторонити Вища рада правосуддя

Суддю Деражнянського районного суду Олега Дворніна (Дворніка), якого визнано винним у хабарництві, має відсторонити із займаної посади Вища рада правосуддя, яка наразі створюється.

Таку думку висловив Голова Апеляційного суду Хмельницької області Анатолій Марцинкевич на прес-конференції у четвер.

Розгляд справи Дворніна почався 2013 року. Тоді Вища рада юстиції, до якої входив пан Марцинкевич, голосувала за відсторонення цього судді. Голова Апеляційного суду також пригадав один комічний випадок.

“Так сталося, що тодішній голова Деражнянського районного суду подав у відставку і виконувачем обов’язків став Дворнін. Довелося миттєво втручатися у ситуацію і через три дні у Деражні з’явився новий голова суду”, – сказав він.

Марцинкевич заявив, що випадок із Дворніним негативно впливає на імідж суддівської системи Хмельницької області.

За інформацією сайту “Судова влада України”, суддя Олег Дворнін продовжує виносити рішення.

Як писав НГП, 11 лютого 2016 року  Барський районний суд Вінницької області визнав винним суддю Деражнянського районного суду Олега Дворніна (Дворніка) у зловживанні своїм службовим становищем, заволодінні чужим майном шляхом обману та підбурювання на замах до давання хабара (ст. 190 ч.1,190 ч.2, ч.4 ст.27, ч. 2 ст.15, ч.4 ст.369 КК України) і призначив покарання у вигляді 6 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Також Дворніна позбавлено 4 кваліфікаційного класу судді.

Суд першої інстанції довів, що суддя Дворнін одержав від сторонніх осіб 11 тис. дол. за сприяння у позитивному вирішенні судової справи за фактом придбання, зберігання з метою збуту особливо небезпечних наркотичних засобів в особливо великих розмірах. Цю справу спочатку, у 2012 році розглядав Деражнянський районний суд, а потім – колегія суддів Апеляційного суду Хмельницької області.

У березні 2016 року Дворнін подав апеляцію до Апеляційного суду Вінницької області.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 9

 1. Цікаво було б дізнатись – хто це з апел. суду та упр. юстиціїї “допомагав” Дворніну влаштуватись на посаду судді. Якось не віриться, що все діялось без відома посадових осіб Хмельницького апел. суду адже випадкових осіб в судді не беруть. А скільки ще по області таких підібраних правильних незалежних “суддів”?

 2. Хто більш-менш знається у юриспруденції, той скаже, що цей Дворнік чи Дворнін є хабарником ще з тих часів. Основні питання, які він “вирішував”, – це земельні питтання, тому ця особа давним давно вже повинна бути відстороненою від судової системи та бути засудженою за неодноразові порушення присяги судді. Всі зі стажем можновладці, а особливо юристи департаменту будівництва, архітектури та землеустрою знали, що через нього можна вирішити всі питання. Досить дивно, що цей “суддя” до цього часу залишається “на плаву”, а не відбуває поварання десь приміром у Райківцях.

 3. А де він вчився?

 4. ЦЬОГО УРОДА ВЗЯТИ НА КОНТРОЛЬ МАЙДАНУ !

  ЧИ «ЗАХИСТИТЬ» ВИЩИЙ ВОРОН ТАКИХ СУДДІВ-ПЕРЕВЕРТНІВ, ЧИ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ, ВИКЛЮЄ ЇМ ОКО ?

  Сьогодні соціальна сторона хабарництва в судах полягає в тому, що певна частинна суддів не заклопотанні, щоб правильно, у відповідності із законом, розглянути та вирішити те чи інше провадження, вони максимально використовують судові процеси на свою шкурницьку вигоду-взяти хабаря.

  За даними моніторингу Центру політико-правових реформ, кількість суддів, щодо яких Вища рада юстиції (ВРЮ) вносить подання на звільнення, зростає. Так, у 2011 році звільнили 9 суддів, в 2012 році – 12, а за 2013-й внесли подання на 21 суддю.Сьогодні вони покотом ідуть, тільки запитання- КУДИ?

  Ще 10 квітня 2013, Співробітники СБУ спільно з Генпрокуратурою викрили протиправну діяльність судді Деражнянського райсуду Хмельницької області Дворнік Олега Станіславовича, який вимагав та отримав хабар від місцевого мешканця.36-річний суддя Дворнік О.С. вимагав гроші від родича засудженої особи, за залишення без змін вироку суду першої інстанції. Цей вирок був оскаржений прокуратурою, яка вимагала заміну умовного терміну реальним строком ув’язнення. Суддю Дворнік О.С. затримано “на гарячому” під час одержання 5 тисяч доларів США. 13 квітня 2013 р. судді повідомлено про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч.1 ст.190, ч.1 ст.364, ч.2 ст.15, ч.4 ст.27 та ч.4 ст.369 Кримінального кодексу.

  28 листопада 2013 року на засіданні Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, на підставі клопотання Генерального прокурора України було прийнято рішення відсторонити від займаної посади двох суддів, в тому числі суддю Деражнянського районного суду Хмельницької області Дворніка Олега Станіславович, у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності відсторонені від посади, – терміном на 2 місяці:

  Суддя Дворнік О.С. відстороняється Вищою кваліфікаційною комісією суддів України, уже не вперше – це його третє відсторонення по одній і тій же справі у зв’язку з притягненням його до кримінальної відповідальності.

  Коли народ уже ногами стукає у двері не захистять слова й печатки на папері. На цей час довіра народу України до органів уповноважених на здійснення правосуддя в державі зрівнялась з довірою до правоохоронних органів та складає близько 0,9%. Ще два роки тому рівень такої довіри до органів правосуддя складав близько 6-7 %. З огляду на викладене зазначені органи втратили легітимність у свідомості переважної більшості громадян держави в незалежності від місця проживання. Спроби влади обмежити внутрішню свободу особи є жалюгідними

  Сьогодні певна частина суддів в Україні та їхня совість не живуть в одному тілі.
  Всі справи по хабарництву серед суддів потрібно оперативно доводити до кінця, і ні в якому разі не підводити ці дії під амністію, або застосовувати умовний термін у вироку. Нехай на нарах ця непотріб та перевертні пишуть свої мемуари. Відбування термінів за вироком цих “суддів” організувати не в “ментовську” Менську колонію, а на загальні зони, у нас же за Конституцією рівноправність ….

  На жаль ці падлюки настільки приростають до своїх крісел, що забувають, що за вікном люди, а не скоти. Такі судді працюють і беруть хабарі по –життєво, брешуть по-життєво,займаються корупцією по-життєво, працюють по дзвінкам-по-життєво,- причому схеми у них відпрацьовані по всій вертикалі, і за це їм НІЧОГО НЕ БУДЕ. Такі “закони” прийнятті там, на верхах створюють корупцію.

  Salus Populi Suprema Lex – благо народу – вищий закон!? Вчили нас древні римляни.

  СУДДІВ – ХАБАРНИКІВ ПОЖИТТЄВО ЛИШИТИ ПОСАД ТА ВОЛІ ІЗ КОНФІСКАЦІЄЮ МАЙНА! І ТІЛЬКИ ТАК, А ЯКЩО НІ, ТО НАРОД САМ БУДЕ СЕБЕ ЗАХИЩАТИ! НАМ НЕ ПОТРІБНЕ ТАКЕ «ПРАВОСУДДЯ»!

 5. Сам Анатолій Марцинкевич і допомагав Дворніку спочатку залишитися на посаді і стати судею у Деражні. Проте наразі вказує що той хабарник… Ворон ворону хоче око виклювати.

 6. Ви знаєте, я простий юрист і був у Олега Станиславовича в судовому засіданні по різним справам не раз. Але жодного разу я не помітив щоби він просив взятку, чи затягував процес.
  Навпаки, завжди досить по людськи відноситься до сторін, раціонально та дуже розумно вникає в суть справи і дійсно виносить рішення по закону.
  А ось так професіонала закидати брудом можуть лиши дійсні взяточнічки та нічого не розуміючі люди!!!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.