Судді з Хмельниччини дали шість років в’язниці за “рєшалово” на 11 тис. дол.

Суддю Деражнянського районного суду Олега Дворніна (Дворніка) визнано винним у зловживанні своїм службовим становищем, заволодінні чужим майном шляхом обману та підбурювання на замах до давання хабара (ст. 190 ч.1, 190 ч.2, ч.4 ст.27, ч. 2 ст.15, ч.4 ст.369 КК України) і призначено покарання у вигляді 6 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Про свідчить вирок Барського районного суду Вінницької області від 11 лютого цього року.

Суд першої інстанції довів, що суддя Дворнін одержав від сторонніх осіб 11 тис. дол. за сприяння у позитивному вирішенні судової справи за фактом придбання, зберігання з метою збуту особливо небезпечних наркотичних засобів в особливо великих розмірах. Цю справу спочатку, у 2012 році розглядав Деражнянський районний суд, а потім – колегія суддів Апеляційного суду Хмельницької області.

Перший транш коштів у розмірі 6 тис. дол. засуджений суддя отримав, щоб згодом передати їх головуючому судді райсуду по кримінальній справі за покарання, не пов’язане із позбавленням волі. Проте, заволодівши грошима, Дворнін розпорядився ними на власний розсуд.

Інший транш 5 тис. дол. головний фігурант справи одержав за те, що нібито домовиться з колегією суддів апеляціної інстанції у складі трьої суддів про умовний термін покарання для обвинуваченого, який проходив у справі про наркотики.

“Дворнін повідомив неправдиву інформацію про те, що він розмовляв із суддями апеляційного суду Хмельницької області і вони погодились залишити вирок Деражнянського районного суду Хмельницької області від 18.01.2013 без змін, за умови давання їм хабара у розмірі 5 тис. доларів США. При цьому, бажаючи заволодіти чужим майном, висловив погрозу, що у випадку відмови від давання хабара, судді апеляційного суду Хмельницької області у повному обсязі задовольнять апеляцію прокуратури Деражнянського району Хмельницької області від 24.01.2013 та призначать покарання у вигляді позбавлення волі”, – зазначено у вироку.

31 березня 2013 року після одержання коштів у розмірі 5 тис. доларів Дворнн був затриманий працівникам Управління СБУ у Хмельницькій області, а зазначені грошові кошти у нього вилучені.

Барський райсуд не прийняв до уваги доводи обвинуваченого судді про відсутність в його діяннях складу злочину, оскільки це спростовано сукупністю вище приведених доказів. Ці заперечення суд розцінює як намагання Дворніна уникнути від кримінальної відповідальності за вчиненні злочини.

Раніше голова Апеляційного суду Хмельницької області Віктор Ковтун заявляв, що обвинувачений суддя Деражнянського районного суду Олег Дворнін “знущається над кримінальним процесом”, затягуючи ведення справи на три роки.

Нагадаємо, що, відповідно до постанови Верховної Ради України від 03.03.2011 № 3087-VI, Олега Дворніна (Дворніка) призначено на посаду судді Деражнянського районного суду Хмельницької області безстроково.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 4

 1. Цей суддя у Хмельницькому брав хабарі відкритим способом особливо за вирішення земельно-будівельних справ.

 2. ЧИ «ЗАХИСТИТЬ» ВИЩИЙ ВОРОН ТАКИХ СУДДІВ-ПЕРЕВЕРТНІВ, ЧИ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ, ВИКЛЮЄ ЇМ ОКО ?

  Сьогодні соціальна сторона хабарництва в судах полягає в тому, що певна частинна суддів не заклопотанні, щоб правильно, у відповідності із законом, розглянути та вирішити те чи інше провадження, вони максимально використовують судові процеси на свою шкурницьку вигоду-взяти хабаря.

  Коли народ уже ногами стукає у двері не захистять слова й печатки на папері.

  На цей час довіра народу України до органів уповноважених на здійснення правосуддя в державі зрівнялась з довірою до правоохоронних органів та складає близько 0,9%. Ще два роки тому рівень такої довіри до органів правосуддя складав близько 6-7 %. З огляду на викладене зазначені органи втратили легітимність у свідомості переважної більшості громадян держави в незалежності від місця проживання. Спроби влади обмежити внутрішню свободу особи є жалюгідними

  Сьогодні певна частина суддів в Україні та їхня совість не живуть в одному тілі.

  Всі справи по хабарництву серед суддів потрібно оперативно доводити до кінця, і ні в якому разі не підводити ці дії під амністію, або застосовувати умовний термін у вироку. Нехай на нарах ця непотріб та перевертні пишуть свої мемуари. Відбування термінів за вироком цих “суддів” організувати не в “ментовську” Менську колонію, а на загальні зони, у нас же за Конституцією рівноправність ….

  На жаль ці падлюки настільки приростають до своїх крісел, що забувають, що за вікном люди, а не скоти. Такі судді працюють і беруть хабарі по –життєво, брешуть по-життєво,займаються корупцією по-життєво, працюють по дзвінкам-по-життєво,- причому схеми у них відпрацьовані по всій вертикалі, і за це їм НІЧОГО НЕ БУДЕ. Такі “закони” прийнятті там, на верхах створюють корупцію.

  Salus Populi Suprema Lex – благо народу – вищий закон!? Вчили нас древні римляни.

  СУДДІВ – ХАБАРНИКІВ ПОЖИТТЄВО ЛИШИТИ ПОСАД ТА ВОЛІ ІЗ КОНФІСКАЦІЄЮ МАЙНА! І ТІЛЬКИ ТАК, А ЯКЩО НІ, ТО НАРОД САМ БУДЕ СЕБЕ ЗАХИЩАТИ! НАМ НЕ ПОТРІБНЕ ТАКЕ «ПРАВОСУДДЯ»

  16 березня 2005 року, за № 476/2005 указом Президента України «Про призначення суддів», відповідно до статті 127 та частини першої статті 128 Конституції України ( 254к/96-ВР ) призначено строком на п’ять років на посаду судді Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області
  ДВОРНІКА Олега Станіславовича;

  11.12.2008 р. відповідно до довідки, вища кваліфікаційна комісія суддів України «Про результати проведення засідання»,відповідно до пункту У Винесено на розгляд 4 скарги на рішення кваліфкомісії.
  Рішення кваліфікаційної комісії суддів загальних судів Житомирського апеляційного округу скасовано і задоволено скарги голови Ради суддів Хмельницької області Шершуна Віктора Володимировича на рішення кваліфікаційної комісії суддів загальних судів Житомирського апеляційного округу щодо порушення дисциплінарного провадження проти судді
  • Полонського районного суду Хмельницької області Горщара Анатолія Григоровича (Філоненко Майї Вікторівни, Дворніка Олега Станіславовича, Фурика Юрія Петровича).

  17 липня 2009 року відповідно до матеріалів перевірки,проведеної членом Вищої ради юстиції Кудрявцевим В.В., за вказаною пропозицією винесено подання про звільнення ДВОРНІКА Олега Станіславовича з посади судді Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області за порушення присяги.

  В 2011 р. постановою верховної ради України(ПВР № 3087-VI від 03/03/2011 р.) «Про обрання судів»,(Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2011, N 25, ст.204 ) відповідно до пункту 27 частини першої статті 85, частини першої статті 128 Конституції України Верховна Рада України обрано суддю Деражнянського районного суду Хмельницької області Дворніка Олега Станіславовича безстроково.

  Дворнік Олег Станіславович
  Свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю №633 видане 07.12.2011 (на підставі рішення про видачу свідоцтва про право на заняття адвокатською №130 від 07.12.2011) видане уповноваженним органом Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури – Хмельницька обласна КДКА.Контактні дані адвоката (адреса, номери телефонів, інші засобів зв’язку):29000, Хмельницька, Хмельницький, вул. Подільська, 65, кв. 50, тел.: (067)3503585

  10 квітня 2013, Співробітники СБУ спільно з Генпрокуратурою викрили протиправну діяльність судді Деражнянського райсуду Хмельницької області Дворнік Олега Станіславовича, який вимагав та отримав хабар від місцевого мешканця.36-річний суддя Дворнік О.С. вимагав гроші від родича засудженої особи, за залишення без змін вироку суду першої інстанції. Цей вирок був оскаржений прокуратурою, яка вимагала заміну умовного терміну реальним строком ув’язнення. Суддю Дворнік О.С. затримано “на гарячому” під час одержання 5 тисяч доларів США. 13 квітня 2013 р. судді повідомлено про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч.1 ст.190, ч.1 ст.364, ч.2 ст.15, ч.4 ст.27 та ч.4 ст.369 Кримінального кодексу.

  28 листопада 2013 року на засіданні Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, на підставі клопотання Генерального прокурора України було прийнято рішення відсторонити від займаної посади двох суддів, в тому числі
  суддю Деражнянського районного суду Хмельницької області Дворнік Олега Станіславович, у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності відсторонені від посади, – терміном на 2 місяці:

  Суддя Дворнік О.С. відстороняється Вищою кваліфікаційною комісією суддів України, уже не вперше– це його третє відсторонення по одній і тій же справі у зв’язку з притягненням його до кримінальної відповідальності.

  А чого ж мої БРАТИ- не брати хабарів, коли ВИ та ВАМ подібні, там на верху провалили та провалюєте майже всі ефективні програми та ЗАКОНИ направлені на боротьбу з КОРУПЦІЄЮ та хабарництвом.
  Коли в Україні хабарників перестануть судити по «дворняцькому» та по «понятіях» ?

  12 червня 2008 року Теофіпольський районний суд Хмельницької області розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду справу про обвинувачення завідуючого санітарно-гігієнічним відділом Теофіпольської районної санепідемстанції у Хмельницькій області, який взяв такого собі хабарика в розмірі 800 гривнячків, та м’ясця 12,7 кг., за те, що буде «кришувати» цього маленького місцевого «м’ясника» – підприємця.

  06 жовтня 2008 року Колегія суддів судової палати у кримінальних справах апеляційного суду Хмельницької області, встановила,що головний державний санітарний лікар Летичівського району Кутинець Володимира Васильовича 25 вересня 2008 року затримано за хабар в своєму службовому кабінеті в розмірі 2500 косих від приватного підприємця.

  Хмельницьким міськрайонним судом за неодноразові хабарі (не хабаря- а за хабарі) в листопаді 2008 р. засуджено Головного державного санітарного лікаря Хмельницького району, депутата Хмельницької районної ради в свій час Безкоровального Олега Івановича на 5 років лишення волі, але із відтермінуванням на 1 рік.

  30 березня 2009 року Кам’янець-Подільський міськрайонний суд Хмельницької області засуджено Керничного Олега Володимировича , який являючись службовою особою – головним державним санітарним лікарем Кам’янець-Подільського району, 21 травня 2008 року в приміщенні службового кабінету Кам’янець-Подільської районної санітарно-епідеміологічної станції отримав кучу продуктів і конінки «Grands Moldaviens», та ще й в придачу 2000 шт. за відновлення роботи кафе-бару «Білосніжка» в с. Смотрич Кам’янець-Подільського району, експлуатація якого була тимчасово заборонена згідно винесеної ним же постанови від 14.05.2008 року.

  Всі хабарники мали вищу медичну освіту, всі вони закінчили вищі медичні заклади України, всі вони отримали умовний термін, в заміну реальним строком ув’язнення.

  Навіть звиклих до такого роду сенсацій, ця новина здивувала громаду не тільки м.Деражню,Деражнянський район,вона вийшла за межі області.

  Журналісти провели журналістське розслідування.

  Таким чином не тільки підлеглі-хабарники головного державного санітарного лікаря Хмельницької області Коломійця Миколи Петровича, але й громада області, керівництво райдержадміністрацій, районі ради народних депутатів та колеги-депутати дізнались, що ці сьогоднішні, так, так сьогоднішні «санітарні рвачі», іншим словом їх не назвеш, свого часу працювали профільними лікарями в Хмельницькій обласній санітарно-епідеміологічній станції, тобто були на «ТИ» із головним державним санітарним лікарем Хмельницької області Коломійцем М.П.
  Разом із ним наставляли, так би мовити своїх підлеглих в районних санітарно-епідеміологічних станціях, як з чистими руками і совістю боротися проти тієї самої корупції, хабарництва.
  Головному державному санітарному лікарю Хмельницької області Коломійцю М.П. достеменно було відомо, що його побратими та підлеглі, в тому числі і Безкоровальний О.І. брали та беруть хабарі, бо підприємці Хмельничинни неодноразово стверджували йому про це.

  Щодо ситуації, яка складалась та склалась в структурі, Хмельницької облсанепідстанції, де керує Коломієць Микола Петрович, то це дуже тяжке та довге питання ! Найгірше те, що ця структура, про яку йдеться, і справді поросла корупцією, хабарництвом (як стверджують її тепер вже екс-працівники) -і ці гроші у кишені чиновників платимо ми з вами – підприємці .

  Як може працювати на цій посаді, Головного державного санітарного лікаря району людина чи особа, яка неодноразово брала та бере хабарі ?.

  ДАЛІ…Хмельницьким міськрайсудом , та районними судами «ВЫ НЕ ПОВЕРИТЕ» поновлено на посадах всіх цих перевертнів, а деяких навіть не оштрафували. ТАК,ТАК на цій же посаді Головного державного санітарного лікаря Хмельницького району Безкоровального О.І., а інших головних державних санітарних лікарів К.Подільського району, Летичівського та зав. санітарно-гігієнічним відділом Теофіпольської райсанепідстанції залишили працювати на займаних хабарниками посадах, ще й до того, за період перебування під слідством, виплачено із державного бюджету заробітну плату.

  Диву даєшся, як це може бути в нашій, незалежній Україні ? Прийдеться знову пожимати ці «вовкокулацькі, волохаті руки», які ніколи, нічого не брали !

  Так, у судах сидять живі люди, такі, як Дворнік О., трембачевські та його свати проданчуки, які безпристрас¬но, без огляду на посаду і зв’язки підсудних видають на-гора свої вироки й ухвали за мзду.

  . УРА. ХАЙ ЖИВЕ НАШ ГУМАННИЙ СУД ! СЛАВА ХАБАРНИКАМ. СЛАВА КОЛЯДНИКАМ.

  Так і хочеться сказати, чи¬таючи подібний вердикт: «Спасибі, пане ДворнікО.С. судді, що хоч умовно даєте, а не звільняєте кримінальних злочинців та хабарників в залі суду.
  Висновкова робота цього перевертня, значно ускладнювала роботу слідчих, про¬курорів, УБОЗівців Деражнянського району, всіх тих,хто виводив та виводить злочинний світ на чисту воду. Своїми діями Дворнік О.С. відкрито плював тим,хто не досипав,не доїдав(в районні, на периферії це так), ловив всякого роду наволоч(злодіїв,гвалтувальників,грабіжників).

  Куди дивилась стара влада, говорить нова влада ! На що дивиться нова Влада ? Чи спитають про це підприємці, та народ, на чиї податки утримують ось таки перевертнів ?

  Більше 5 років – не було кому поставити крапку. Стара влада мовчала, а нова влада від Бога також мовчала.

  Не відомо кому ця «дворняга» подавала свої волохаті лапи. Але, ці лапи не тільки брали, а її ще беруть й мацають, гладять. Як було встановлено відповідною комісією це його третє відсторонення по одній і тій же справі у зв’язку з притягненням його до кримінальної відповідальності.

  Всі названі посадовці, як посадові особи, безпосередньо і неодноразово брали хабарі. В основному брали у підприємців, брали гривнями так і доларами США за видачу професійних дозволів, кришування, відкати, в гарно відточеному технологічному напрямку, «чисто професійно», але попалися..

  Навіть звиклих до такого роду сенсацій, ця новина здивувала громаду не тільки Деражнянського району але й жителів м. Хмельницького. Журналісти провели журналістське розслідування.

  Таким чином громада Деражнянського району, колеги-депутати дізнались, що ці сьогоднішні, «судєбний рвач», іншим словом їх не назвеш, свого часу працював в Хмельницькому міськрайонному суді, виносив різного роду рішення,постанови,ухвали та вироку іменем України громадянам Хмельницького району та м. Хмельницького, був не на «ВИ» а на «ТИ» із законами України, так би мовити наставляв громадян України, та своїх підлеглих(секретарів,помічників) на світ істинний. Давав поряди, як боротись
  чистими руками і совістю боротися проти … тієї самої корупції, хабарництва.

  Судова адміністрація Хмельницької області можливо і догадувалась, а може було і відомо,що суддя Дворнік О. брав та бере хабарі, бо громадяни Деражні та Деражнянського району неодноразово стверджували про це.

  Але це дуже тяжке та довге питання ! Найгірше те, що ця структура, в якій працював суддя Дворнін(уже) О.С., і справді поросла корупцією, хабарництвом (як стверджують її тепер вже екс-працівники) -і ці гроші у кишені суддів-хабарників платимо ми з вами .

  Невже навіть влада в районі та в області заплющувала очі на сигнали, що свідчили про хабарництво – його не було, чи його не бачили?

  Коли почали виясняти , провірять детально, СБУ та працівниками прокуратури,правоохоронним органам прийшлось готовити спецоперацію по затриманню цього суддю-хабарника,колядника. Ця смердота давно «світилися».

  Може, вже до скоєння злочинів вони могли зупинитись, могли, і доріжка не довела їх до криміналу. Але відповідно до відповіді прокурору Хмельницького району від 4 листопада 2005 року, головний лікар облсанепідстанції Коломієць М.П. пише, що із Безкоровальним О.І.та йому подібним проведена роз’яснювальна робота щодо… Безкоровального О.І та йому подібних, скориставшись на кшталт не «досвідченими спеціалістами» , замиливши очі вищестоящим посадовцям, виманивши в них через посередників, позитивні характеристики на хабарників, навіть адміністративної відповідальності.

  Правоохоронці в даному випадку провели цю операцію чесно та добросовісно, на цей раз виконали свій обов’язок, але не зовсім були впевнені, що і ця справа не рухне на якомусь рівні, чи наш «найгуманніший» суд у світі в черговий раз не виправдає свого «найгуманнішого» суддю Деражнянського районного суду,Хмельницької області Дворніка Олега Станіславовича.

  Адже не має гарантії, що і інші справи не потраплять саме до ще «супер гуманішного судду» з якими Дворнік О.С. та подібні йому наколядували мішками зелені ?

  Адже саме у них, за висловом знаючих людей, тепер «вся сила»… Бо хоча і кричать нам із усіх-усюд, що боротьба з корупцією триває, а статистика свідчить інше – зросли і суми хабарів, і їх кількість. Видимість роботи – це все-таки ще не робота.

  Ми спеціально прослідковуємо останні епізоди із долі ось таких «перевертнів». І вони красномовно свідчать – таких людей вже давно треба було поставити на місце. Ще тоді, коли вони вперше почали гратися із законом, як із дзигою… Тоді б і не довелося так червоніти колегам за своїх ,і розповідати такі шокуючі речі… А скільки сумлінних і чесних суддів, підприємців, представників малого та середнього бізнесу «запресували» такі «здирники», скільком зламали долі, скільки перспективних працівників міліції,лікарів через таких керівників, пішли зневіреними в інші галузі, бо не захотіли служити держимордам. Хтось взагалі веде таку статистику?

  Вважаю, що в Україні поширена корупція через недосконалість політичних інститутів та судової системи, двозначні закони, незнання або нерозуміння цих законів населенням, кумівство та політичне заступництво, а також слабкий вплив громадянського суспільства на цих перевертнів.
  «Просте, лаконічне і зрозуміле законодавство дозволило б полегшити його застосування і скоротило б потребу у великому апараті чиновників, натомість ми маємо дуже заплутані закони, які, до того ж, не розуміє населення. Ціла армія корумпованих чиновників та інших представників влади трактує його по своєму. Вищій еліті це безперечно супер вигідно тому і дозволяє посадовим особам зловживати.
  Кумівство та політичне заступництво процвітає, часто формуються особисті стосунки і таємні домовленості, які є гарним середовищем для розвитку корупції. В той же час інститути громадянського суспільства не мають можливостей ефективного контролю за діями законодавчої, виконавчої та судової гілок державної влади.

  Боротьба із корупцією негайно повинна включати в себе комплексний набір таких інструментів, як запровадження стимулів (через податки, пільги і субсидії) замість заборон; відкриття доступу до інформації; створення незалежної і ефективної системи правосуддя; встановлення парламентом високих етичних стандартів для адміністраторів і забезпечення урядом їх дотримання.

  Чому не взяти на перших порах Сінгапурську стратегію, яка була побудована на таких елементах, як детальна регламентація дій чиновників і спрощення бюрократичних процедур для населення; суворий нагляд за дотриманням високих етичних стандартів; створення автономного Бюро з розслідування випадків корупції, в яке громадяни можуть звертатися зі скаргами на чиновників і вимагати відшкодування збитків; підвищення незалежності суду; введення економічних санкцій для юридичних осіб за давання хабара і відмову від участі в антикорупційних розслідуваннях; дерегулювання економіки; підвищення зарплат чиновників; підготовка кваліфікованих адміністративних кадрів, аж до направлення тисяч молодих людей для отримання вищої освіти в Європі, Австралії і США.

  ЩО ГОВОРИТЬ НАРОД !
  Чому місцева влада заплющує очі на хабарництво?

  Правоохоронці, які провели цю операцію і чесно та добросовісно на цей раз виконали свій обов’язок, але були не зовсім впевнені, що і ця справа не рухне на якомусь рівні чи наш «найгуманніший» суд у світі в черговий раз не виправдає цих щурів.

  Адже не було гарантії, що справа не потрапить саме до того прокурора чи судді, з яким він можливо уже обмінювався конвертами? Адже саме у них, за висловом знаючих людей, тепер «вся сила»… Бо хоча і кричать нам із усіх-усюд, що боротьба з корупцією триває, а статистика свідчить інше – зросли і суми хабарів, і їх кількість.

  Видимість роботи – це все-таки ще не робота. Ми спеціально прослідковуємо останні епізоди із долі ось таких «перевертнів». І вони красномовно свідчать – таких людей вже давно треба було поставити на місце.

  Ще тоді, коли вони вперше почали гратися із законом, як із дзигою… Тоді б і не довелося так червоніти колегам за свого керівника і розповідати такі шокуючи речі…

  А скільки сумлінних і чесних лікарів, представників малого та середнього бізнесу «запресували» такі «перевертні», скільком зламали долі, скільки перспективних лікарів через таких керівників втекло та зневірилось в цю гуманітарну роботу, не захотіли служити держимордам…

  Хтось взагалі веде таку статистику?! А як же це зараз треба робити?.. А колегам, що працювали з такими « щурами» треба відмивати свою репутацію вже не відрами, а брандспойтами…

  Чому з року в рік корупція в нашому районі, області зміцнює свої позиції?
  Звідкіля росте її коріння і хто несе відповідальність за неї?

  Чому мовчать керівники? – На жаль у суспільстві склалася така думка, що з усіма злочинами мають боротися лише правоохоронці.

  На мою думку, злочин – це явище суспільне. Правоохоронці виявляють її і документують.. Прокуратура підтримує звинувачення в суді. А суд приймає своє рішення.

  На жаль, при нашому нечіткому законодавстві з’являються можливості для маневру в осіб, що причетні до корупційних діянь. Від правоохоронців вимагається, щоб вони шукали докази корисливої мети посадовця, який вчинив певні дії на користь третьої особи.

  Та хто ж визнає, що він надав комусь офіційні дозволи, висновки з корисливих мотивів. Керівники державних установ безпосередньо відповідають за те, що їх підлеглі не повинні вчиняти корупційні дії. Вони повинні виявляти це і передавати матеріали правоохоронним органам.

  Суб’єктами корупції є винятково працівники органів державної влади або місцевого самоврядування.

  Суб’єктами хабарництва також можуть бути службові особи недержавних структур.

  Правоохоронні органи повинні спрямовувати зусилля в першу чергу на виявлення корупції. Однак виключно кримінально- правовими заходами побороти її не можливо.

  Прояви кримінально-караної корупції, у т.ч. хабарництво, як найбільш небезпечний вид корупції, виявляються в різних державних органах та органах місцевого самоврядування. .

  Варто не забувати, що корупція – це явище соціальне. Є такий український вислів: “Що в котлі, те й у черпаку”.

  При цьому жодна кримінальна справа про хабарництво чи корупцію за заявами органів влади в м.Хмельницькому не порушувалася. Усі злочини виявлені виключно правоохоронними органами.

  Слід зазначити, що хабарництво – це один з найбільш латентних видів злочинності. Хабар, як правило, взаємовигідний, тому багато таких випадків залишаються поза увагою правоохоронних органів.

  Крім того, існують складності у документуванні фактів одержання хабара. По справах цієї категорії є певні особливості у здобуті доказів вини. Загалом результативність роботи органів прокуратури області з року в рік зростає, покращується і якість досудового слідства у справах цієї категорії.

  Корупція властива всім країнам світу. Немає жодної країни, де б її повністю перемогли. В обстановці вседозволеності у багатьох виникає думка, якщо можна тим, що нагорі, то чому не можна мені.

  Економічна руїна та соціальні проблеми породили ситуацію, коли людина, яка хоче вирішити своє питання в органах влади на 100% впевнена, що їй буде набагато простіше вирішити проблему, якщо вона дасть чиновнику хабара. Хоча за свою роботу чиновник отримує заробітну плату.

  З іншого боку вони нерідко отримують злидарську зарплатню. Ми говоримо, що в органах державної влади повинні працювати освічені, професійні, чесні та порядні люди.. Один відомий український письменник нещодавно порадив нам запитувати у того, кого ми обираємо в цьому році у владу: “Що ти зробиш для нас такого, за що ми не посадимо тебе в тюрму?”

  За тим, як декілька років тому почали формувати органи влади, сьогодні можна заводити кримінальні справи. Губернатори призначали людей на посади не згідно з їхніми діловими якостями, а за їх політичною приналежністю.

  Тому корупцію у Хмельницькому неможливо виявити, її можна тільки очолити. В останні роки існування Радянського Союзу був такий високий рівень корупції, що навіть тепер ми ще не досягли його. Але тоді хоч призначалися більш підготовані для своїх посад люди.

  А тепер, якщо ти стояв і кричав на мітингу, то йди і керуй. Як то кажуть в Україні: “Добрий хлопець, вміє співати і випити, то нехай керує”. Тому правоохоронцям важко з цим боротися. Дійшла справа до суду, а там тиск, бо то свій.

  Через це сплески виявлення корупції відбуваються там, де є зв’язок із зміною політичного забарвлення. Політична порука у нас навіть вище кумівства. До влади приходять непідготовлені та некомпетентні люди. Проаналізуйте. Люди ненавидять владу Ще Цицерон називав хабарництво найбільш ганебним явищем. Проте боротися з ним потрібно і можливо.

  Покарання за хабарництво звичайно має певну дію. У Китаї за подібні речі введена публічна смертна кара. Але навіть це декого не стримує. Відверто кажучи, новий закон про посилення відповідальності за корупцію мене задовольнив.

  Проте існує таке поняття, як “бджоли проти меду”. Ми, чиновники, більше всього і говоримо про боротьбу з корупцією. І чим більше балаканини, тим важче досягнути якогось результату.

  За останні роки шкала цінностей змінилася, моральні якості чиновника не ставлять в основу. Вирішальними в призначеннях продовжує мати місце кумівство, родинні зв’язки, політичне забарвлення. Хабарництво переходить у завуальовані форми.

  Наприклад, до мене приходять люди скаржитися про забудови на Хмельницькому міському пляжі . Коли підняли документи і подивилися, хто є власником цих земель, то ними виявляються «достатньо поважні в місті люди». Саме вони будують на них свої чудові споруди. Чому ж ніхто не питає чиновника, за які гроші він має ті чи інші блага?

  Люди вже просто ненавидять владу, тому що вони нерідко вимушені ходити по порочному колу без змоги добитися елементарного.

  Я дуже добре знаю одного із найвідоміших лікарів в Польщі, Лешека Войновського. Він достатньо багата людина. Я колись його запитав, чому він ніколи не пішов головним лікарем. Його відповідь мене вразила. Він вказав на перешкоду – любов до своєї єдиної доньки. За його словами, вона любить жити на “широку ногу”. І він пояснив, що буде не в змозі утримувати свою дочку на високому рівні, якщо буде працювати головним лікарем.

  Мешкаючи в центрі Європи, ми вимушені дотримуватися їх стандартів,щоб стати в майбутньому членом такого об’єднання хоча в цьому напрямку,негайно позбуватись цього стереотипу не можливо. Але і не може бути такого,що коли змінюється влада, разом з нею змінюються професіонали. Головний лікар чи директор школи не мають залежати від того, хто є мером міста чи президентом країни. На жаль, на сьогодні посади продаються, а зворотного зв’язку з громадою немає. Після цього посадовцю потрібно не тільки відбити гроші, але ще й собі заробити. Тому влада продовжує закривати очі на те, як він буде це робити. Ось такий дизайн цієї нашої системи. Повинен існувати взаємний контроль між гілками влади. Але на сьогодні він перетворився на систему тиску.

  Хабарництво – це не просто проблема. Це хвороба, яка роз’їдає державу, знекровлює бізнес, виснажує суспільство. Із цією хворобою влада зобов’язана буде боротись не просто жорстко, а жорстоко. Злочинець буде невідворотно покараний — це повинні усвідомити всі.»

  Громада повинна не лише взяти на контроль звільнення з роботи осіб, які вчинили корупційні дії, але і простежити, аби такий громадянин більше ніколи не попав на державну службу.Такий порядок є загальновизнаною практикою. Чиновники повинні чітко усвідомлювати, що другого шансу працювати на державній службі тим, хто спійманий на корупції, держава не дасть.

 3. Негідник і мерзотник!

 4. Ситуация с Дворником достаточно непонятна, лично мне.
  Во – первых если чувак коррупционер значит у него что – то есть – квартиры, машины, земля, бизнес и тп.
  У этого нет ничего- всю жизнь жил с родителями, ездит общественным транспортом, например каждое утро в 9:20 часов едит електричкой в Деражню.
  То где тут коррупционер???
  Я 100% уверен, что это подстава СБУ, через тех самых родственничков!!!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.