Мельничук виділив 1,2 млн. грн на відремонтовані казарми, а вояки отримали “відкат” – прокуратура

Військова прокуратура Хмельницького гарнізону проводить досудове розслідування у кримінальному провадженні за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.368 КК України (“Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою”), в якому фігурують посадові особи Старокостянтинівської міської ради і військової частини.

Про це сказано в ухвалі Хмельницького міськрайонного суду від 20 жовтня, розміщеній в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Матеріали кримінального провадження свідчать про те, що в 2014 році виконавчим комітетом Старокостянтинівської міської ради з метою акумулювання коштів на підтримку української армії, з ініціативи громади Старокостянтинівського району, було залучено громадську організацію «Громадянська ініціатива Старокостянтинова». В подальшому, в березні 2014 року керівником організації було відкрито рахунок в ПАТ «ПриватБанк» №26007052416172, на який добровільно вносились кошти громадянами та суб’єктами господарської діяльності на підтримку військових частин, які дислокуються в у Старокостянтинові.

list

20 березня 2014 року між ГО «Громадянська ініціатива Старокостянтинова» та між ТОВ «Альфа-газ» (Старокостянтинів) було укладено договір №3, предметом якого є виконання ТОВ «Альфа-газ» робіт по капітальному ремонту казарми аеродромно-експлуатаційної роти №33 військової частини А 2502 у Старокостянтинові. Відповідно до пункту 1.1 цього договору, ГО «Громадянська ініціатива Старокостянтинова» зобовязалась сплатити вартість робіт і матеріалів, яка становить 633 тис. грн.

Протягом березня-травня 2014 року ГО «Громадянська ініціатива Старокостянтинова» перерахувала грошові коштів на суму 421 тис. 606,12 грн. та надала товарно-матеріальні цінності на суму 123 тис. 711,14 грн. на ТОВ «Моноліт ЦМ» (Старокостянтинів) та ТОВ «Альфа – газ» для виконання робіт із капітального ремонту приміщень будівель за№№ ГП 165а та 21/33 відповідно, що знаходяться на території аеродрому військової частини А 2502 (на даний час В2806).

30 травня 2014 року між ГО «Громадянська ініціатива Старокостянтинова» та між ТОВ «Альфа-газ» було підписано акт приймання виконаних будівельних робіт.

Разом з тим, рішенням 39 сесії Старокостянтинівської міської ради від 25 квітня 2014 року №5 затверджено «Програму взаємодії військових частин на 2014-2015 роки».  Згідно з нею, міськрада повинна була виділити військовій частині А 2502 субвенцію з місцевого бюджету на проведення капітального ремонту будівель на території аеродрому на загальну суму 480 тис. гривень. Рішенням 41 сесії міської ради від 18 липня 2014 року № 5 «Про внесення змін до бюджету міста на 2014 рік», збільшено розмір виділення військовій частині А 2502 субвенції з місцевого бюджету на проведення капітального ремонту будівель, що на території аеродрому військової частини А 2502, на загальну суму 784 тис. 957 гривень.

У липні-серпні 2014 року з метою реалізації вищезазначених рішень міський голова Микола Мельничук та військовою частиною А 2502, в особі командира військової частини укладено угоди №36 від 16 липня та №49 від 18 серпня про передачу субвенції.

Предмет вищезазначених Угод полягав в тому, що міська рада зобов’язується передати субвенцію в загальній сумі 1 млн. 264 тис. 952 грн. і перерахувати на рахунок військової частини А 2502, а військова частина А 2502, в свою чергу, мала спрямувати зазначені грошові кошти на проведення капітального ремонту будівель казарм № 21/33 та буд. №21/165а, що на території аеродрому, тобто тих будівель, які впродовж березня – травня 2014 року вже були відремонтовані ТОВ «Моноліт ЦМ» та ТОВ «Альфа – газ» за кошти, зібрані ГО «Громадянська ініціатива Старокостянтинова» в якості благодійної допомоги.

Проте кошти на подвійний ремонт на рахунок військової частини А 2502 надійшли протягом вересня-жовтня 2014-го. Після чого в/ч А 2502 і  ТОВ «Альфа-газ»  уклали договір підряду №77 від 26.11.2014 з капітального ремонту будівлі №21/33 на території аеродрому частини на суму 348 тис. 120 грн. та між ТОВ «Моноліт ЦМ» – договір підряду №76 від з капітального ремонту будівлі № ГП 165а на території аеродрому частини на суму 883 тис. 086 грн.

“Капремонт” казарм завершили за тиждень, про що свідчать акти виконаних будівельних робіт, підписаних 2 грудня військовою частиною А2502 з ТОВ «Альфа-газ» на 348 тис. 120 грн і «Моноліт ЦМ» на суму 883 тис. 086 грн.

“Крім цього, невстановлені службові особи військової частини А2502 за створення штучних підстав (затвердження актів виконання робіт) та перерахунок вищевказаних коштів на ТОВ «Альфа-газ» та «Моноліт ЦМ» отримало від представників зазначених суб’єктів господарювання неправомірну вигоду в розмірі 100 тис 000 грн”, – сказано у судовій ухвалі.

У рамках кримінального провадження Хмельницький міськрайонний суд надав дозвіл слідчим військової прокуратури на тимчасовий доступ до документів Старокостянтинівської міськради, документів про створення ГО «Громадянська ініціатива Старокостянтинова»; журналів прийому громадян міським головою; договорів укладених між міською радою з ТОВ «Альфа-газ» та ТОВ «Моноліт ЦМ» на закупівлю товарів та послуг; програму взаємодії військових частин гарнізону та міської ради на 2014-2015 роки; платіжні документи по перерахуванню міською радою коштів військовим частинам; книги вихідної кореспонденції за 2014-2015 роки; листи міського голови суб’єктам господарської діяльності Старокостянтинова про перерахування благодійної допомоги.

Як писав НГП, 27 жовтня співробітники хмельницької військової прокуратури та військової прокуратури Західного регіону проводили обшуки у Старокостянтинівській міській раді.

За словами мера Миколи Мельничука, КРУ Міноборони перевірило використання коштів і не виявило жодних порушень.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 10

 1. Ну от, був один нормальний мер в області, і цього заказали

  • Це типу один який нормально відкати вмів давати всім?Ну да то добре шо заказали.От цікаво якщо заказали то хто, бо хочу подякуати особисто!

   • Мене ніхто не замовляв, просто люблю красти гроші, і похер чи то для війська чи то для інших потреб. Я всіх у районі правоохоронні органи купив, от тільки ця військова прокуратура впирається, я їх ненавиджу і піду собі тай повішаюсь

  • Цей мер мій друг і ми з ним завжди товаришували, оскільки я також полюбляю красти у військових частинах

 2. Ось такі ми підприємці і так тільки ми вміємо гроші заробляти. Ми чесні повірте, ми чесні

 3. Я командир цієї військової частини і хочу сказати, що я царьок і з мером куми і мені похер на прокуратуру бо я царьок

 4. Хто цього мера обирав, це ж клоун, гляньте на нього

 5. Коваленко вертай мені гроші

 6. Мельничук вже валізи спакував. А я іду на пенсію. А ви дурні, бо цього клоуна самі обирали

 7. Мельничук крав, краде, і буде красти, просто він в житті більше нічого не може, ви ж подивіться на нього 3 рази у мери лізе і ще мало

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.